Πολύ εκλεκτικός σκύλος-πρόβλημα με τις κροκέτες!


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
jac; said:
απλά έχουν κόλλημα με την καθαροαιμία γιατί θεωρούν οτι τα ημιαιμα βγάζουν απρόβλεπτα προβλήματα, και είναι σπατάλη χρήματος να ξοδέψεις λεφτά για ενα μη καθαρο σκύλο....
"Φοβερη" αποψη, δεν ξερω πως αλλιως να την χαρακτηρισω. Και αυτο το (μη καθαρος σκυλος) ...


Sent from my Galaxy S II using Tapatalk
 




jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Δοκίμασε να βάλεις λίγο ελαιόλαδο ή γιαούρτι στην ξηρά, μέχρι να αρχίσει τα ωμά.
Εκεί δεν έχετε prix ή dpiù; Στο esselunga επίσης έχει καλές τιμές σχετικά με άλλα σουπερ, και αν έχετε ΑΙΑ κοντά και ψωνίζεις από εκεί σου ΄ρχεται οικονομικά. Επίσης μπορείς να πάρεις όσο μπούκο απο τον χασάπη ή κόκκαλα βοδινού. Εμένα μού τα δίνουν τζάμπα.
Μη δίνεις σημασία στις παπαριές τους. Αυτοί προτιμούν να πάρεις απο πετ σοπ παρά από κανίλε. Εκεί που είσαι έχετε γάτες; Εγώ εχω δει μια μόνο στον κήπο δίπλα. :/
σε τι περιοχη εισαι και εχεισ τετοια ποικιλία σουπερμαρκετ? εδω εχει eurospin coal και μπακάλη!!! Αρχίσαμε το κρέας και ευτυχως ο χασάπης μας συμπαθεί! Εχει γάτες που σε μέγεθος είναι 3 φορές η κέλλη τέραταααα
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Για πες τα μας λίγο εκτενέστερα ρε jac...
Δηλαδή μόνο στο Πανεπιστήμιο έχουν αυτή την άποψη?
Η κοινωνία πως στέκεται απέναντι στα ημίαιμα και τα αδέσποτα?
Και όταν λες για τις συνθήκες εκτροφής...πήγες σε κανονικό εκτροφείο, ή ήταν κανα puppy mill?
Κοίτα επειδή εδω τα ημίαιμα σπανίζουν και αδέσποτα δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα ειναι επιφυλακτικοί οι γιατροί...ως προς τα γεννητικά προβληματα που μπορεί να κουβαλάει ο σκύλος και δεν μπορούμε να έχουμε ουτε κατευθυντήρια γραμμή εφόσον δεν ξέρουμε τους γεννητορές του.
Όσο για το ο θεός να το κάνει εκτροφείο που διατηρήτε έξω απο το μιλάνο με chinese crested που τουρτουράνε στο κρύο δεν ξέρω τι να πω. Μου ζητησαν 1500 ευρώ για ένα κουτάβι 1 μήνα (!!) και μου ελεγε οτι δεν εχει κανενα θεμα ο σκύλος ουτε με τους μείον 5 που κάνει εδω ούτε με τον ήλιο της ελλάδας...
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
εγω θα την ειχα λυσαξει στη πεινα παντως.
Αυτά έλεγα και εγώ... και αρχικά εφάρμοζα και εγώ την μέθοδο 3 γεύματα... περιμένω 15 λεπτά και της το παίρνω αν δεν τρώει... και δεν έτρωγε !!!

Μετά από συνεννόηση με τον γιατρό... τα κάναμε 2 τα γεύματα (λίγο περισσότερη ξηρά)... στην αρχή απέδωσε και τώρα η κυρία μπλαζάρει ! Δεν "μάσησα" και στα 15 λεπτά της έπαιρνα το φαγητό της...

Αποτέλεσμα:
Εχτές μιλούσα πανικόβλητη με τον κτηνίατρο....είχε να φάει 1μιση μέρα! Είχα τρελαθεί!!!!

Μου είπε να της δώσω γιαουρτάκι ή λίγο κοτόπουλο, και να την πάω από εκεί με την πρώτη ευκαιρία για να την δει, γιατί δεν είναι σωστό να μένει τελείως νηστική!!!! Ευτυχώς έπιασε το κόλπο με το γιαούρτι, της έβαλα 1 μεγάλη κουταλιά και την ανακάτεψα με την ξηρά της...
Το θέμα είναι πως δεν είναι σωστό αυτό... θα πρέπει να μάθει να τρώει την ξηρά της... σκέτη.
Σκέφτομαι να της κάνω αλλαγή ξηράς, γιατί λογικά δεν είναι σωστό να της δίνω κάθε μέρα γιαούρτι ή κοτόπουλο κτλ έτσι δεν είναι;
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
σε τι περιοχη εισαι και εχεισ τετοια ποικιλία σουπερμαρκετ? εδω εχει eurospin coal και μπακάλη!!! Αρχίσαμε το κρέας και ευτυχως ο χασάπης μας συμπαθεί! Εχει γάτες που σε μέγεθος είναι 3 φορές η κέλλη τέραταααα
Στο coal καλύτερα να πηγαίνεις. Δείχνει πιο σόι, αλλά εμείς εδώ στο βορρά δεν έχουμε για να ξέρω απο τιμές και ποιότητα. Στο eurospin δεν έχω πατήσει. Φέρνανε μια μοτσαρέλα που όταν την άνοιγες γινόταν μπλε και το γραψανε τα τοπικά νέα.
Λογικά εσεις στη μέση θα έχετε πολλά ψαράδικα. Κοίτα μήπως βρεις γαυράκι ή άλλο ψαράκι σε καλή τιμή.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Στο coal καλύτερα να πηγαίνεις. Δείχνει πιο σόι, αλλά εμείς εδώ στο βορρά δεν έχουμε για να ξέρω απο τιμές και ποιότητα. Στο eurospin δεν έχω πατήσει. Φέρνανε μια μοτσαρέλα που όταν την άνοιγες γινόταν μπλε και το γραψανε τα τοπικά νέα.
Λογικά εσεις στη μέση θα έχετε πολλά ψαράδικα. Κοίτα μήπως βρεις γαυράκι ή άλλο ψαράκι σε καλή τιμή.
Σε παρακαλώ το ευροσπίν είναι εγγύηση για να γίνεις ο καλύτερος φίλος με την λεκάνη της τουαλέτας! Κρέας μόνο απο τον χασάπη και ευτυχώς έχουμε πολύ καλό κρέας!! οταν λέω μέση ξέχασα να αναφέρω και το πάνω στο βουνό! ψάρι μονο κάθε παρασκευή που έρχεται ο ψαράς απο αγκόνα και είναι και ελληνικά ψάρια παρακαλώ! Σήμερα ένεκα παρασκευή το μενού είναι alice! τις εξαφάνησε απλά!
Το μπαρφ πάντως σώζει και απο θέμα χρόνου και απο θέμα κόστους! και δεν μαδάει και ο σκύλος 3-4 μέρες ακόμα καμουφλαρισμένες κροκέτες και μόλις τελειώσει το πακέτο γυρνάμε αποκλειστικά στα ωμά!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Κατάλαβα πού είσαι μάλλον. Ευτυχώς που έχουν το πανεπιστήμιο και έγιναν γνωστοί.
Την αλλαγή θα την κάνουν οι φοιτητές που έλεγες; Πρέπει να πας ομαλά.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Κατάλαβα πού είσαι μάλλον. Ευτυχώς που έχουν το πανεπιστήμιο και έγιναν γνωστοί.
Την αλλαγή θα την κάνουν οι φοιτητές που έλεγες; Πρέπει να πας ομαλά.
ένα ειναι το διάσημο-ξεχασμένο απο τον θεό χωρίο!!!!! το πάμε ομαλά και δείχνει να έχει προσαρμοστεί αρκετά καλα!