Πολύ νερό (εγκυμοσύνη)


elenclever5

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
64
24
27
Γεια σας. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες η σκυλίτσα μου πίνει 5-6 μπολάκια νερό την ημέρα από εκεί που έπινε 1 με 2. Έχω διαβάσει ότι η υπερβολική κατανάλωση νερού δεν είναι καλή για την υγεία του σκύλου. Τι μπορεί να φταίει για αυτή την απότομη αλλαγή με το νερό;;;
 
  • Like
Reactions: GRDANE






east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Πολλα μπορει να φταινε η και τιποτα.
Αν την πας σε εναν κτηνιατρο να κανει κανα δυο εξετασεις κυριως σε οτι αφορα συμπυκνωση ουρων, ζαχαρο η θυρωειδη θα σου λυσει τις αποριες........
Μηπως εχεις αλλαξε τροφη η ποσοτητα;
 
  • Like
Reactions: stamatia




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Οχι οτι η υπερβολική κατανάλωση νερού είναι κακή για την υγεία του σκύλου, αλλά είναι σύμπτομα κάποιου προβλήματος. Οπως είπαν και οι υπόλοιποι, γρήγορα στον κτηνίατρο για εξετάσεις.
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Πολυδιψία λέγεται και ενδέχεται να είναι και κάτι σοβαρό. Συνοδεύεται απο πολυουρία υποθέτω. Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι. Άμεσα για βιοχημικές. Συκώτι είναι πολύ πιθανό. Για νεφρά δεν έχω εικόνα. Η σκυλίτσα μου είχε πολυουρία και πολυδιψία όταν εμφάνισε πρόβλημα στο συκώτι. Ελπίζω να είναι κάτι ανούσιο και περαστικό.

εντιτ: δεν έχει ξεκινήσει καλά η χρονιά, το βλέπετε κι εσείς έτσι;
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Πολυδιψία λέγεται και ενδέχεται να είναι και κάτι σοβαρό. Συνοδεύεται απο πολυουρία υποθέτω. Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι. Άμεσα για βιοχημικές. Συκώτι είναι πολύ πιθανό. Για νεφρά δεν έχω εικόνα. Η σκυλίτσα μου είχε πολυουρία και πολυδιψία όταν εμφάνισε πρόβλημα στο συκώτι. Ελπίζω να είναι κάτι ανούσιο και περαστικό.

εντιτ: δεν έχει ξεκινήσει καλά η χρονιά, το βλέπετε κι εσείς έτσι;
Το βλεπω...και δεν μου αρεσει καθολου δυστυχως:(.
 


elenclever5

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
64
24
27
Πηγα στον κτηνιατρο και μου ειπε πως ειναι εγυος. Έπαθε σοκ. Δεν ξέρω τι να κάνω τα κουτάβια. Σίγουρα όμβως δεν θα καταλήξουνε αδέσποτα. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Aυτη η σκυλιτσα κοιμαται συνεχεια,οταν δεν κοιμαται κανει ζημιες και οταν δεν κανει ζημιες παει και μενει εγκυος.....
Πλακα μας κανεις,ρωτας το ενα και το αλλο και δεν λες οτι ζευγαρωσες το σκυλι σου?
Να πας να την στειρωσεις χτες!!!
 






elenclever5

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
64
24
27
Aυτη η σκυλιτσα κοιμαται συνεχεια,οταν δεν κοιμαται κανει ζημιες και οταν δεν κανει ζημιες παει και μενει εγκυος.....
Πλακα μας κανεις,ρωτας το ενα και το αλλο και δεν λες οτι ζευγαρωσες το σκυλι σου?
Να πας να την στειρωσεις χτες!!!
Καταρχάς δεν έχω ταλεφτά για στείρωση και δεύτερον δεν την ζευγάρωσα. Πριν από 3 βδομαδες ειχα παει εκδρομη στο εξοχικο μου και εκει ειχε σκυλια δεν περιμενα κατι τέτοιο μην κατηγορείς εμένα!!!!!1