Πού μπορώ να θάψω τη σκυλίτσα μου;


rosla

Member
1 Οκτωβρίου 2010
12
0
ΑΘΗΝΑ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.
ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΛΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΘΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ; ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ Η ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ .
ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΤΑΦΗ ΠΧ ΠΟΣΟ ΒΑΘΙΑ , ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΠΕΤΡΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΚΛΠ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΦΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΕΙ 14 ΚΙΛΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Λυπάμαι πάρα πολύ για το σκυλάκι σας ... :(
Είστε σίγουροι ότι δεν υπάρχει ελπίδα?

Πόσο κοντά στην Αθήνα θέλετε να είναι το μέρος?
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
διαλέγεις ένα απο τα κοντινά σου βουνά , βρίσκεις ένα μέρος με μαλακό χώμα (για να μη σου βγούν τα χέρια) και σκάβεις όσο πιο βαθιά μπορείς....
βάλε απο πάνω πέτρες και ρίξε αν θέλεις απο πάνω χλωρίνη για να καλύψεις την οσμή ώστε να μη πάει κάποιο ζώο και σκάψει στο σημείο..

Λυπάμαι πολύ...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Λυπάμαι...:(
Αν είναι έτσι και το περιμένετε έτσι κι αλλιώς, είναι καλύτερα να το έχει κάνει από πριν κανείς...
 


rosla

Member
1 Οκτωβρίου 2010
12
0
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Δυστυχώς είναι σε κώμα , έχει καρκινό και έχει κανει μεταστάσεις στους πνεύμονες και στον εγκέφαλο. Δεν υποφέρει γιαυτό και δεν μπορούμε να πάρουμε την αποφαση να την κοιμήσουμε. Ο γιατρός μας , λέει ότι θα φύγει σε λίγο γιαυτό και δεν επέμενε για ευθανασία. Την αγαπάμε πάρα πολύ και πονάμε που την βλέπουμε έτσι και δεν μπορούμε να πάρουμε μια απόφαση.Είναι το μωράκι μας.
 






shrekn

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2010
45
1
Λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σας.Πριν από μερικούς μήνες χάσαμε κ εμείς το σκυλάκι μας.είχε καρκίνο όπως κ η δικιά σου κ είχε πέσει σε κώμα.σε καταλαβαίνω απόλυτα.κουράγιο...
 




rosla

Member
1 Οκτωβρίου 2010
12
0
ΑΘΗΝΑ
Σε ευχαριστούμε πολύ που ρωτάς , για την Sarah μας. Εμείς συνεχίζουμε να προσπαθούμε ανεξαρτήτα που μας είπε ο γιατρός ότι θα φύγει μόνη της, μηπως μπορέσουμε να την βγάλουμε απο το κώμα . Της δύνουμε νέρακι και λίγο γάλα και τα φάρμακα της. Νομίζουμε ότι καταλαβαίνει γιατί όταν την παίρνουμε αγκαλια ηρεμεί η αναπνοή της. Ελπίζουμε ο Θέος να την συμπωνέσει και να μην την κάνει να υποφέρει. Πολλοί θα λέγανε ότι πεθαίνει ένα σκυλί , για μας όμως πεθαίνει η Sarrah. :(
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Πίστεψέ με τουλάχιστον εδώ μέσα κανένας δεν θα έλεγε πως "πεθαίνει ένα σκυλί". Κουράγιο.....
 


shrekn

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2010
45
1
να εισαι σιγουρη το νιωθει οτι ειστε κοντα σας...κ τη βοηθαει πολυ..
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Το έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα, και θα μου επιτρέψεις να το πω άλλη μία: δεν είναι σκυλί, είναι το παιδί μας !!!
Λυπάμαι πολύ που είναι σε κώμα, πιστεύω όμως ότι σας νοιώθει που την φροντίζετε και το καταλαβαίνει απόλυτα.
Δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να κάνεις αυτό που θα σου πω, αλλά μην την αφήνεις καθόλου από τα χέρια σου αν μπορείς. Αν κάποια στιγμή -το απεύχομαι- η ψυχούλα "φύγει", να νοιώθει ότι υπήρχε μια αγκαλιά γι' αυτήν μέχρι τελευταία στιγμή. Είναι πολύ δύσκολο, το ξέρω, αλλά αν μπορείς θα είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις εκείνη τη στιγμή. Μια στιγμή που εύχομαι να μην έρθει ποτέ....
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
:( Κουραγιο ... σιγουρα ξερει ποσο την αγαπατε κ ειναι τυχερη που εζησε κοντα σας κ της στεκεστε ετσι μεχρι την τελευταια στιγμη.
Ισως ειναι ματαιο ,αλλα πραγματικα ευχομαι να γινει ενα θαυμα κ να γινει καλα.
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Ο Κιλλερ μας ηταν σε κωμματωδη κατασταση λογω του σοκ που υπεστει κατα την πτωση...Οταν τον επαιρνα αγκαλια ενιωθα οτι η αναπνοη του γινονταν πιο ηρεμη. Την τελευταια φορα που τον πηρα αγκαλια ξεψυχισε μεσα στα χερια μου...Πραγματικα, περαν της απιστευτης λυπης μου νιωθω καλα επειδη αφησε την τελευταια του πνοη μεσα στα χερια που ερχοταν για να ξεκουραστει και που παντα εμπιστευοταν.
Μακαρι να σωθει τελικα το σκυλακι σας! Το ευχομαι με ολη μου την ψυχη!!!
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Έχω συγκινηθεί πολύ με αυτήν την ιστορία :(
Μακάρι να γίνει ένα θαυμα και να ζήσει η σκυλίτσα, το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ..
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
:(:( Πολύ λυπάμαι για το σκυλάκι σας :(:(

Κι εγώ θα ευχηθώ για ένα θαύμα αλλά αν τελικά "φύγει" να ξέρετε οτι θα φύγει γνωρίζοντας και καταλαβαίνοντας την αγάπη και την φροντίδα σας.

Για το μέρος που ρωτάτε, αυτό που είπε και η Μαργαρίτα (TARA), πηγαίνετε σε ένα βουνό και επιλεξτε ένα σημείο εκει. Νομίζω είναι η καλύτερη ιδέα

Κουράγιο..