Πρήστηκε το πρόσωπό του...


megABOXER

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2011
88
0
καλήμερα
Σημερα οταν ξυπνησα ειδα το προσωπο του ροκι φουσκωμενο νομιζα πως εκαναν τα ματια μου γιατι ηταν κατα τις 5 και ημουν καπως κοιμισμένη τωρα που ξυπνησα για να τον παω βολτα εχει πρηστει ολο του το προσωπο και το ξινή και φοβαμε...το κτηνιατριο ειναι κλειστο:mad::mad::mad: και αυτος δεν απανταει στο τηλεφωνω...τι να κανω?:(:(
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γιατρός δεν είμαι, αλλά αλλεργική αντίδραση μοιάζει αυτό σε κάτι που έφαγε, σε τσίμπημα... Η αναπνοή του είναι εντάξει? Εννοείται θέλει γιατρό και άμεσα. Βρες κάποιον κτηνίατρο και πήγαινε...
 


megABOXER

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2011
88
0
απο το εμβολια ειναι λογικα που του εκανε χθες...δεν ειναι ανοιχτο εχς τρελαθει...
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Λογικά στις 9 θα ανοίξει (α συγγνώμη Σάββατο είναι. Ο γιατρός μου δουλεύει και σήμερα. Αν ο δικός σου δε δουλεύει και είσαι Αθήνα και αν δε βρεις κοντά σου τέλος πάντων, πες μου)
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Δεν εισαι αθηνα; Δεν μπορω να κανω τον γιατρο και αισθανομαι ασχημα που θα σου το πω αυτο αλλα ο γιατρος μου για σκυλο 30 κιλα μου ειχε δωσει για τις διακοπες ενεση sulo cortef των 500 και μου ειχε πει σε περιπρωση αλλεργικης αντιδρασης να του την κανω ενδομυικα στο πισω μπουτι. Απο το φαρμακειι την αγορασα. Αλλα ψαξε να βρεις γιατρο
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Βρες φαρμακειο ανοιχτο αν δεν βρισκεις γιατρο. Στο προσωπο πρηξιμο πρεπει να δρασεις αμεσα.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αν δεν βρείς ιατρό πήγαινε σε φαρμακείο και πάρε μια solu cortef και κάνε του την στο μπούτι......
το πρόβλημα θα είναι πολύ σοβαρό αν αρχίσει να πρήζεται ο τράχηλος.....
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
καλημέρα και περαστικά στον μικρούλη σας!
παιδιά έτσι "πληροφοριακa" να σας πω ότι είχα ανάλογο "περιστατικο μεσα" στο 15γούστο σάββατο βραδυ..είχε "πρηστει" και ο δικός μου στο πρόσωπο.
περνώ τον γιατρό και του λέω το και το. ένεση δεν είχα σπίτι και δεν ξέρω να τις κάνω και μονη μου. μου λέει κορτιζόνη έχεις σε χάπια...(είχα γιατί έχω περάσει και εγώ κάτι allergies) μου λέει για τα κιλά του δώσε 2 "μεδρολ". ο μικρός μέσα σε 2 ώρες είχε ξεπρηστεί τελείως!
το αναφέρω σαν παράδειγμα πολύ έκτακτης ανάγκης.
1. σε συνεννόηση πάντα με τον γιατρό βάση κιλών ktlp. και
2. σε πολύ εσχατη περίπτωση γιατί ας πούμε ο δικός μας έκανε διάρροια και δεν μαζευότανε.
 


megABOXER

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2011
88
0
Έμενα ο μα@@@ συγνώμη κιόλας ούτε καν που σήκωσε το τηλέφωνο και οταν το σήκωσε η γραμματέας του μου λέει θα τον πάρω τηλέφωνο σε μια ώρα το σκυλάκι μου είδη είχε παραφουσκωση κάτσε να έρθει η Δευτέρα και δεν ξέρει τι θα του σύρω παραλίγο να χάσω το σκυλί μου...σαν δεν ντρέπονται λέω εγώ...θα αλλάξω αμέσως κτηνίατρο...σε ευχαριστώ Μαρία...:)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Έμενα ο μα@@@ συγνώμη κιόλας ούτε καν που σήκωσε το τηλέφωνο και οταν το σήκωσε η γραμματέας του μου λέει θα τον πάρω τηλέφωνο σε μια ώρα το σκυλάκι μου είδη είχε παραφουσκωση κάτσε να έρθει η Δευτέρα και δεν ξέρει τι θα του σύρω παραλίγο να χάσω το σκυλί μου...σαν δεν ντρέπονται λέω εγώ...θα αλλάξω αμέσως κτηνίατρο...σε ευχαριστώ Μαρία...:)
σημασία έχει ότι το μικρούλη σας συνέρχεται!!!είχα μπλέξει κι εγώ με γιατρό με γραμματέα και βοηθούς και φαρισαίους... και στην ανάγκη μετά από χειρουργείο το τηλ δεν το σήκωσε...φυσικά κι εγώ άλλαξα γιατρό!!!
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Χαίρομαι που παει καλύτερα το μικρο σου! Καταλαβαίνω την ανησυχία σου γτ το έχω περάσει. Ξυπνησαμε μια μέρα κ η Τσιλι ήταν Ροκυ στο πρόσωπο! Τροφική αλλεργία. Τν προηγούμενη Είχε φάει κροκετες σκύλου φίλης κ την πειραξαν. Ένεση κορτιζονης κάναμε κ μεις. Σαββατιατικα, αλλα ο γιατρός ήταν κοντά στο ιατρείο κ το άνοιξε πρόθυμα. Είναι ένας απο τους λόγους που τον κρατάω χρόνια.
 


megABOXER

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2011
88
0
έμενα περάσαν 2 ώρες άλλα εντάξει δεν είναι ακόμα πρησμένος άλλα έχει πιο πολύ ενεργεία από πριν μακάρι να γίνει καλά...
 






ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Δν ξερω πόση ώρα παίρνει να δράσει να σε βοηθήσω αλλα δν ξέρεις κανέναν γιατρό να πάρεις να ρωτήσεις; Στην ανάγκη να σ δώσουμε μεις ένα τηλ ας είμαστε σε άλλη πόλη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95