Προσεχώς μπαμπάς (γέννα Rott μιάς φίλης)


Status
Κλειδωμένο θέμα

foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αγαπητή Frida στην προσπάθειά σου να απαντήσεις στον Denis τελικά προσβάλεις όλα τα μέλη του forum αυτού αποκαλώντας μας κοπάδι που ακολουθεί κάποιους...
Θεωρώ ότι είμαστε άνθρωποι που έχουμε και μυαλό στο κεφάλι μας και κρίση και δεν υπάρχει λόγος για τέτοιους χαρακτηρισμούς...

Τέλος πάντων, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο συνεχίζεται αυτή η συζήτηση που δεν έχει τίποτα να προσφέρει πλέον παρά μόνο αποχωρίσεις και bann, όπως ο φίλος μας ο Apache που δυστυχώς δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του το μεσημέρι!

Όποιος θέλει να συνεχίσε αυτή την αντιδικεία πιστεύω ότι μέσω pm μπορεί να το κάνει εξίσου καλά...
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Συμφωνώ απόλυτα με τον foibos. Ο καθένας μας έχει το στυλάκι του, το υφάκι του και αν το θέλεις, το σκοπό του.
Καλό δεν είναι να αρχίσουμε να μιλάμε και για σκυλιά?
Επειδή από εκεί ξεκίνησε το θέμα, εγώ ας πούμε θεωρώ ότι η αγορά σκύλου από byb είναι ΛΑΘΟΣ. Αυτή είναι μια άποψη που δεν διαπραγματεύομαι, αν και έχω την τάση να ακούω τους άλλους και να αλλάζω γνώμη συχνά. Δεν νομίζω ότι είναι κακό αυτό.Για κάποια πράγματα όμως είμαι κάθετη.
Άλλοι πάλι, όχι.
Σε αυτή τη δημοσκόπηση, με τίτλο "BYB υπέρ ή κατά?" υπάρχουν πολλές και αξιόλογες γνώμες γι' αυτό το θέμα: http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=2453

Frida: Από τη στιγμή που μπήκες στο φόρουμ έχεις μιλήσει για όλα τα άλλα ΕΚΤΟΣ από σκυλιά. Δεν είναι ώρα να αρχίσεις να προσαρμόζεσαι στη θεματολογία του φόρουμ? Καλές οι επιθέσεις και αντεπιθέσεις (καμιά φορά μάλιστα εξάγονται και χρήσιμα συμπεράσματα απ' αυτές) αλλά εδώ είμαστε, κυρίως, για να μιλήσουμε για ΣΚΥΛΟΥΣ, κι όχι για τον τρόπο γραφής και τις σκοπιμότητες των διαφόρων μελών.
 


Frida

Active Member
17 Απριλίου 2009
32
0
Αθήνα
Αγαπητή Frida στην προσπάθειά σου να απαντήσεις στον Denis τελικά προσβάλεις όλα τα μέλη του forum αυτού αποκαλώντας μας κοπάδι που ακολουθεί κάποιους...
Δεν είχα σκοπό να προσθέσω κάτι άλλο αλλά μετά την παρατήρηση του Φοίβου θεωρώ την παρακάτω διευκρίνιση απαραίτητη: Με τον όρο «κοπάδι» σαφώς και δεν αναφέρομαι στο σύνολο των χρηστών του φόρουμ αλλά σε συγκεκριμένα άτομα που προέβησαν σε άστοχες και αστήριχτες κρίσεις όσον αφορά το άτομό μου, ή έβαλαν στο στόμα μου λόγια που δεν είπα, με μοναδικό σκοπό την υποστήριξη του «θιγόμενου» χρήστη Denis. Όποιος δεν θέλει να χαρακτηρίζεται έτσι οφείλει τουλάχιστον να ρίχνει μια προσεκτικότερη ματιά σε αυτά που γράφει ο συνομιλητής του και να απαντά με βάση αυτά που διάβασε και όχι όσα νομίζει ότι διάβασε από τον «κακό» που έχει απέναντί του.
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...ποιον να "γλειψω"καλη μου? Δεν πας καθολου καλα!!!!!!!!!
και δε μου λες φιλεναδα,ΕΣΥ που ξερεις ποσο αγορασε το κουταβι? Ε ????????? χαχαχα!!!!
Αλλα ναι ξεχασα,σημασια δεν εχει το ποσο το αγορασε αλλα οτι το λυπηθηκε γιατι θα επεφτε σε λαθος χερια! χαχαχαχαχα...μονο που τα φιλοζωικα του αισθηματα ξεκιναν και τελειωνουν στο συγκεκριμενο κουταβι
Τι να πω,ο τυπος ειπε τωρα που πηρα αυτο που πηρα ας κανω και μια πλακα σ'αυτους του φορουμ,παντα τσιμπανε οταν τους λες "πηρα κουταβι απο φιλο"...
Εσυ παλι γλειφεις πολυ καλυτερα απο μενα,αλλα ολο και καποιο λογο θα'χεις,εγω παντως ροτβαιλερ δε θα παρω..κριμα γιατι μιας και γλειφω καλα θα το παιρνα και με εκπτωση:rolleyes:
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Το πάν είναι η σοβαρότητα που αντιμετωπίζεις την κάθε κατάσταση...άλλωστε δεν είναι δείγμα της σοβαρότητας μου οτι επέλεξα να συμβουλευτώ το φόρουμ σας πρίν κάνω οποιαδήποτε κίνηση?:D/
Δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν : ειτε επεξεργαστηκες τις οποιες συμβουλες σου δοθησαν και δεν τις ακολουθησες ή υπερισχυσε το :

Τελικά παιδιά πήρα το σκυλάκι της φίλης μου! Δεν γινόταν να αντισταθώ. Πιο γλυκό πλασματάκι δεν είχα ξαναδεί!
Εσυ το θεωρεις δειγμα σοβαροτητας τελικα ? Ξερεις ποσα γλυκα πλασματακια βλεπουμε καθε μερα στις βιτρινες ? (εμεις που δεν μενουμε στην εξοχη) .

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πλάκα πλάκα και γω απόρισα όταν είδα πόσοι έχουν γέννες αυτή την περίοδο..
Μπορω να ρωτησω γιατι δεν επελεξες κανενα απο αυτα τα κουταβια ? Μπορω με καποιο τροπο να σε πεισω πως και αυτα θα ηταν ''τα πιο γλυκα πλασματα'' και πως ''δεν θα μπορουσες να αντισταθεις '' ?

Θα πήγαινε σε λάθος χέρια...Τα πρόσεχε πολύ τα κουταβάκια η κοπελίτσα.
Δεν το καταλαβαινω αυτο ...αν τα προσεχε η κοπελιτσα , γιατι θα πηγαινε σε λαθος χερια ? (τα οποια επισης δεν καταβαινω πως τα εκρινες εσυ) .

Καλοπροαιρετα σε ρωταω :
1) το αγορασες το κουταβι της φιλης σου ?
2) τα κουταβια των εκτροφεων σου φανηκαν ακριβα ?
3) ξερεις πως ολα τα κουταβια -ειτε ημιαιμα ή καθαροαιμα- ειναι γλυκα και ομορφα ?
 




admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Αν και αργά , πιστεύω πως ήρθε η στιγμή να κλειδωθεί το θέμα.

Τις επί προσωπικού διαφορές και εξηγήσεις μπορείτε να τις δώσετε και με π.μ.

Την ουσία του θέματος είμαι σίγουρος ότι θα δωθεί η ευκαιρία να την ξανασυζητήσετε , ελπίζω σε καλύτερη βάση μια που οι εμπειρίες όλο και πληθαίνουν.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight