Προϊόντα που μας διευκολύνουν


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
ROTTIE: Χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με προϊόντα που διευκολύνουν την καθημερινότητα μας και την συμβίωση με το σκύλο μας! Το πες και ‘γινε Γεωργία! :wink:


FrenchieFan said:
Και ας καθομαι με τις ωρες στα γονατα με ενα βουρτσακι να κανω αποτριχωση τα χαλια μου- επειδη ουτε η σκουπα τον 2000 βατ δεν τα βγαζει :wink: :wink: ( τωρα το θυμηθηκα!).
Έχεις λάθος σκούπα :nono: Μήπως να ανοίξουμε νέο θέμα με προϊόντα που μας κάνουν τη ζωή πιο εύκολη ζώντας με ένα σκύλο? :-k
 


Βασίλης

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2007
143
0
THESSALONIKI
keyman said:
Έχεις λάθος σκούπα :nono: Μήπως να ανοίξουμε νέο θέμα με προϊόντα που μας κάνουν τη ζωή πιο εύκολη ζώντας με ένα σκύλο? :-k
Πολύ καλή ιδέα!!! Δεν το ξεκινάτε εσείς οι παλιότεροι?
 




keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
To καλό με την συγκεκριμένη είναι το ειδικό πέλμα της που έχει και βούρτσα και βουτσίζει τα χαλιά,είναι λίγο ακριβή αλλά νομίζω πως τα αξίζει τα λεφτά της αν έχεις χαλιά,εγώ έχω μια αντίστοιχη της philips και είναι γ@#$%ατη.....έχει κι αυτή ένα ίδιου τύπου πέλμα και είναι και σε πιο χαμηλή τιμή :wink:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ πάντως, επειδή από τότε που πήρα σκύλο δεν ξαναέστρωσα χαλιά, σώθηκα με το Swifferάκι! Είναι ιδανικό για ξύλινα δάπεδα και κάνει καλύτερη δουλεία από την ηλεκτρική σκούπα, η οποία βάλε/βγάλε από το ντουλάπι, είναι μπελάς!
Για μπαλκόνια και αυλή, χλωρίνη και Topine ή Detol.
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Την cat&dog της miele έχουν κάποιοι γνωστοί μου με ένα λυκόσκυλο, δλδ. μιλάμε για τρίχα στο σπίτι, η σκούπα αυτή κάνει super δουλειά από ότι μου λένε, σε σύγκριση με άλλες σκούπες - τεράστια διαφορά.
Για το καναπέ σε καθημερινή βάση χρησιμοποιώ αυτοκόλλητο ρολό, μια στο τόσο πανάκι με νερό-ξίδι, για τα πατώματα τα κοινά καθαριστικά. Με την ηλεκτρική σκούπα έχουμε μαλώσει και εμείς :wink: .
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Την Cat's and Dog's της miele εχω!

Μα δεν βγαζει ολες τις γατοτριχες απο τα χαλια μου!
Κολλανε τα ατιμα και μονο με ενα λαστιχενιο βουρτσακι βγαινουν καλα.
Και μετα σκουπισμα με την ηλεκτρικη.

Οι τριχες της Εσμεραλντα δεν ειναι το προβλημα!
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Εμείς την ηλεκτρική σκούπα την έχουμε συνέχεια στο σαλόνι,δεν την βάζουμε στην αποθήκη,βάλε βγάλε,συνέχεια δε λέει,αφού σκουπίζουμε συνέχεια.....αν δεν υπήρχε όμως η ευλογημένη δεν ξέρω τι θα έκανα,να 'ναι καλά αυτός που την κατασκεύασε :idea: Τα swiffer ρε παιδιά δεν είναι ακριβά?Συμφέρει?
Από υγρά το καλύτερο είναι το DETTOL αλλά δεν συμφέρει,οπότε χλωρίνη και πάλι χλωρίνη :wink:
Στους καναπέδες καλύμματα και πλύσιμο συνέχεια,αλλά πρέπει να μπει στον προϋπολογισμό και κανάς δερμάτινος γιατί οι υφασμάτινοι δεν είναι για σκυλιά.Αλλά και ο δερμάτινος από τα νύχια τους χάλια θα γίνει :roll: Μήπως να τους καταργήσουμε και να καθόμαστε κάτω?Καλύτερο μου φαίνεται :-k

Πάντως βρε παιδιά έχω πάει και σε σπίτια που έχουν σκυλιά και είναι γεμάτα κρύσταλλα και διακοσμητικά και ασημικά και γυαλικά και πανάκριβα χαλιά και πανάκριβους καναπέδες και μεταξωτές κουρτίνες και δεν υπάρχει ίχνος τρίχας ή μυρωδιάς ή ζημιάς ή φθοράς....ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ :?: :?: :?: Βέβαια δεν είχαν μπουλ τερριέ :roll:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
FrenchieFan said:
Την Cat's and Dog's της miele εχω!

Μα δεν βγαζει ολες τις γατοτριχες απο τα χαλια μου!
Κολλανε τα ατιμα και μονο με ενα λαστιχενιο βουρτσακι βγαινουν καλα.
Και μετα σκουπισμα με την ηλεκτρικη.

Οι τριχες της Εσμεραλντα δεν ειναι το προβλημα!
έλα ρε τόσο χάλια ε?Ε, τι τις θες και συ τις παλιόγατες?Δεν τις σουτάρεις λέω γω :mrgreen:
 








ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εκτός από τα καθαριστικά, εμένα με έχουν διευκολύνει απίστευτα και τα φλις κουβερτάκια. Είναι μαλακά και ζεστά, δεν κολλάνε πάνω οι τρίχες, είναι σχεδόν αδιάβροχα, πλένονται στο πλυντήριο και στεγνώνουν αμέσως. Επίσης δεν έχουν ίνες και δεν σκίζονται όσο και να τα τραβολογάει/μασάει ο σκύλος. Αθάνατα και πάμφθηνα!
Το κάθε κουβερτακι (σε διαστάσεις μονού κρεβατιού) το βρήκα σε super market 4.50 ευρώ! Με 22 ευρώ αγόρασα 5!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
και δεν σκίζονται όσο και να τα τραβολογάει/μασάει ο σκύλος
:shock: :shock: είσαι σίγουρη??? :lol:

Kαλο ακούγεται πάντως, πού το βρήκες?? Lidl??

Λοιπόν, αυτό που μου έχει φανεί πιο χρήσιμο είναι οι μεγάλες πράσινες σακούλες κήπου ... ό,τι καταστραφεί - κοπεί σε κομμάτια - λερωθει απίστευτα κλπ κλπ το χώνω μέσα και στα σκουπιδια :lol: :lol: Μόνο προχτές η μικρή, αποφάσισε ότι θα παίξει με τις σακούλες - άνοιξε το ρολο όλο, και έκανε μία τρύπα στην κάθε σακούλα ... μόνο μία άφησε ... επιτηδες να το έκανε, κάποια θα την γλύτωνε ... 8) 8)

Επίσης χαρτί οντουλέ (ή κάπως έτσι γράφεται) είναι το μεγάλο ρολό καφέ χαρτιού λείο από την μία και ριγέ από την άλλη ... κουτάβια (δεν γλυστράνε τα πόδια μέσα στο πάρκο - μεγαλύτερα σκυλιά κάτω από το κρεβάτι να μην γλυστράει - πατάκι έξτρα μέσα από την εξώπορτα ... για την τουαλέτα αντί για εφημερίδες ... στρώνεις ολόκληρο δωμάτιο πολύ εύκολα ... και πολλά άλλα ...

Κατά τα άλλα - swiffer - ηλεκτρική και πολύ σφουγγαρίστρα (έχουμε 4 να φανταστείτε :D ) μεγάλες πετσέτες για τα νερά ... χλωρίνη ... τα γνωστά ... :roll:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
denis said:
Kαλο ακούγεται πάντως, πού το βρήκες?? Lidl??
Όντως, είναι απίστευτα βολικές! Εγώ σώθηκα με αυτές τις κουβερτούλες! Τις απλώνεις στο πάτωμα για να ξαπλώνει ο σκύλος, στο crate για να νιώθει άνετα και ζεστά, στον καναπέ για να μην λερώνονται τα ριχταρια, στο αυτοκίνητο για να μην γίνονται χάλια τα καθίσματα κτλ.
Οτιδήποτε άλλο το έκανε φιτίλια!
Εγώ τις βρήκα στο Σκλαβενίτη.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
keyman said:
FrenchieFan said:
Την Cat's and Dog's της miele εχω!

Μα δεν βγαζει ολες τις γατοτριχες απο τα χαλια μου!
Κολλανε τα ατιμα και μονο με ενα λαστιχενιο βουρτσακι βγαινουν καλα.
Και μετα σκουπισμα με την ηλεκτρικη.

Οι τριχες της Εσμεραλντα δεν ειναι το προβλημα!
έλα ρε τόσο χάλια ε?Ε, τι τις θες και συ τις παλιόγατες?Δεν τις σουτάρεις λέω γω :mrgreen:
Αμε!!!

Και μετα θα με σουταρει εμενα η κορη μου!!
Ο Γατος την λατρευει και τον λατρευει!
Ασε! Δεν γινεται τιποτα με σουταρισμα....

Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος......
 




lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Cat&Dog της Miele έχω και εγώ απίστευτη σκούπα ειδικά στα χαλιά επίσης και το swiffer και για ανταλλακτικά πηγαίνω σε μαγαζιά που πωλούν επαγγελματικά προϊόντα και τα παίρνω πολύ φθηνά.

Αποσμίνη απαραίτητη! :lol:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Και γω μέχρι πρόσφατα αυτό πίστευα για τις φλις κουβερτούλες μέχρι που το καμάρι μας τις κανόνισε και αυτές :roll:

ευτυχώς είναι φθηνές και μπορούμε να πάρουμε μπόλικες,το καλό είναι ότι όταν καταστρέφονται δεν ξεφτάνε να γεμίσουν τον τόπο κλωστές....είναι πραγματικά καλές για σκυλιά....για μπουλ τερριέ όχι και τόσο :mrgreen:

Μια ερώτηση:η σκούπα της miele συγκρατεί τις οσμές από τα χαλιά ή βρομάει όταν την βάζεις σε λειτουργία?Επίσης κάνει πολύ θόρυβο?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eίπα κι εγώ .... ΠΡΟΣΟΧΗ αν δεν ξεφτάει, είναι ακόμα πιο επικύνδηνο αν φάει μεγάλο κομμάτι ... έχω ακούσει σκυλί που έχει φάει πετσέτα θαλάσσης ΟΛΟΚΛΗΡΗ, και έχω προσωπική εμειρία (πριν ένα μηνα μαλιστα) με πετσέτα προσώπου πάλι ολόκληρη ... ολόκληρη εννοώντας όταν έκανε εμετό βγήκε πετσέτα χωρίς ούτε ένα σκίσιμο ... 8)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.872
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki