Πρωτες μερες κουταβιου στο σπιτι


mia

New Member
17 Μαϊου 2013
2
0
Καλησπέρα,

Καταρχην ειμαι νεα στο φορουμ καθως και νεα ιδιοκτητρια κουταβιου.
Τις επόμενες μέρες θα πάρω στο διαμερισμα μου ενα κουταβακι, ειναι μια διαστραυρωση πομερανιαν με κανις περιπου. Ειναι ασπρουλα κ μικρουλα. Μεχρι στιγμης ζει με τη μαμα της και τα αδερφια της στην αυλξ ενος σπιτιου σε οχι κ τοσο καθαρές συνθηκες. Είναι 2 μηνων κ δεν εχει κανει εμβολια ακομα.

Θα ηθελα τις συμβουλες σας για τις πρωτες μερες στο σπιτι.

Επίσης, οταν την παρω να την κανω μπανιο γιατι εινια λιγο βρωμικη και μετα να την παω για εμβολιο ή απαγορευεται?

Σας ευχαριστω!
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Η πρώτη μέρα είναι σημαντική γι΄αυτό κανόνισε να το πάρεις πρωί και να μην έχεις δουλειές για να ασχοληθείς μαζί του, θα χρειαστείς οπωσδήποτε κάτι σαν κρεβατάκι ή crate να έχει και κανένα παιχνιδάκι μέσα και θα χρειαστείς πάνες πάρε καλύτερα αυτές που έχουν αυτοκόλλητο απο κάτω γιατί αλλιώς τις σκίζουν τα κουτάβια.
Για μπάνιο και εμβόλια βρές ένα κτηνίατρο που θα συνεργαστείς μαζί του να σου πεί υπεύθυνα τι να κάνεις.
Καλή επιτυχία.
 


mia

New Member
17 Μαϊου 2013
2
0
Η πρώτη μέρα είναι σημαντική γι΄αυτό κανόνισε να το πάρεις πρωί και να μην έχεις δουλειές για να ασχοληθείς μαζί του, θα χρειαστείς οπωσδήποτε κάτι σαν κρεβατάκι ή crate να έχει και κανένα παιχνιδάκι μέσα και θα χρειαστείς πάνες πάρε καλύτερα αυτές που έχουν αυτοκόλλητο απο κάτω γιατί αλλιώς τις σκίζουν τα κουτάβια.
Για μπάνιο και εμβόλια βρές ένα κτηνίατρο που θα συνεργαστείς μαζί του να σου πεί υπεύθυνα τι να κάνεις.
Καλή επιτυχία.
Σε ευχαριστω!

Η προετοιμασια του σπιτιου εχει γινει και η αγορα των αντικειμενων του.

Εγω με το που θα το παρω θα παω σε κτηνιατρο. Απλα επειδη ειναι πολυ βρωμικο δεν ξερω αν πρεπει να το πλυνω η να το παω στον γιατρο ετσι βρωμικο..
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Καλύτερα να το πάς πρώτα ή να συμβουλευτείς τηλεφωνικά με γιατρό να σου πεί, να σου δώσει και κατάλληλο σαμπουάν, και απο ότι ξέρω απ όσα σκυλία είχα μπάνιο μετά από 7 μέρες απο τα εμβόλια για να μήν κρυώσει.
Αυτό για το πρωί είχα λόγο που το είπα για να ασχοληθείτε μαζί του να παίξεται να κοιμηθεί ησυχο το βράδυ μόνο του.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καλησπέρα,

Καταρχην ειμαι νεα στο φορουμ καθως και νεα ιδιοκτητρια κουταβιου.
Τις επόμενες μέρες θα πάρω στο διαμερισμα μου ενα κουταβακι, ειναι μια διαστραυρωση πομερανιαν με κανις περιπου. Ειναι ασπρουλα κ μικρουλα. Μεχρι στιγμης ζει με τη μαμα της και τα αδερφια της στην αυλξ ενος σπιτιου σε οχι κ τοσο καθαρές συνθηκες. Είναι 2 μηνων κ δεν εχει κανει εμβολια ακομα.

Θα ηθελα τις συμβουλες σας για τις πρωτες μερες στο σπιτι.

Επίσης, οταν την παρω να την κανω μπανιο γιατι εινια λιγο βρωμικη και μετα να την παω για εμβολιο ή απαγορευεται?

Σας ευχαριστω!
,,,
πετσετακι βαμβακερο,,, το βουτας σε χλιαρο νερο,,, το στιβεις πολυ καλα,, σκουπιζεις το τριχωμα του σκυλου ελαφρα,,, και επαναλαμβανεις,,, ωρα κατα προτιμηση οταν θα εχει ανεβει η θερμοκρασια του περιβαλλοντος,,, μπανιο τοσο μικρο και χωρις εμβολια οχι,,, κατι λαθος να κανεις στη θερμοκρασια του νερου και του περιβαλλοντος αν του κανεις μπανιο θα του δωσεις να περασει ενα δυνατο σοκ,, θα τρεμει για πολυ ωρα,,,
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
mia καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Επιτέλους...κι ένα νέο μέλος, με πανεύκολο nick :D

Για πες μου λίγο...η αυλή και το σπίτι, είναι των ιδιοκτητών της μαμάς;
Θα δώσεις λεφτά, για να πάρεις το κουτάβι;
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Σε ευχαριστω!

Η προετοιμασια του σπιτιου εχει γινει και η αγορα των αντικειμενων του.

Εγω με το που θα το παρω θα παω σε κτηνιατρο. Απλα επειδη ειναι πολυ βρωμικο δεν ξερω αν πρεπει να το πλυνω η να το παω στον γιατρο ετσι βρωμικο..
Πάνε πάρε μωρομάντηλα και λιώστο με αυτά. Πρώτα όμως πηγαινέτο στο γιατρό να του κάνει ένα check up.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981