Πώληση κουταβιών μέσω FACEBOOK!!!


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Οι φανς είναι κατά των puppy mills γιατί έχει κυκλοφορήσει το γκρουπ και έχουν μπει για να κόψουν κίνηση.

Είναι μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων σύμφωνα με μήνυμα που μου ήρθε σήμερα το πρωί.

Μαρίνα
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
δεν νομίζω να ναι μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων,γιατί το σεπτέμβριο που είμασταν σε επικοινωνία για αγορά σκύλου(και μπηκα στο φορουμ και ολοι μου ειπαν μακρια),μου ειχε πει ο τύπος ότι πρόκειται να ανοιξει και πετ σοπ στην ελευσίνα.δεν ξέρω τελικά αν το άνοιξε πάντως δούλευε μέσω ιντερνετ.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Τελεια... θα μάθουν επιτέλους να μην παίρνουν απο πετ σοπ και θ'αρχίσουν να παίρνουν απο σκυλέμπορες του διαδικτύου!!!:(:(:(:( Καταπληκτικά.....
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τελεια... θα μάθουν επιτέλους να μην παίρνουν απο πετ σοπ και θ'αρχίσουν να παίρνουν απο σκυλέμπορες του διαδικτύου!!!:(:(:(:( Καταπληκτικά.....
Ναι τωρα ουτε καν θα βλεπουν το Pet Shopα!
Δεν εβλεπαν που δεν εβλεπαν το κουταβι τωρα δεν θα βλεπουν ουτε αυτον!
Αυτο που μενει να δω ειναι τις μεταφορικες εταιριες να βγαζουν προγραμμα για να στελνουν με Courier τα κουταβια στο σπιτι του καθενος..."Αποστολη κατοικιδιων στον χωρο σας"
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Tο μόνο θετικό του διαδικτυακού σκυλέμπορα είναι οτι τουλάχιστον δεν θα βλέπουν μπροστά τους κουτάβια στο δρόμο να τα λυπούνται και να τα "σωνουν απο τη γυάλα". Κάτι είναι κι αυτό.

Bottomless pit.....
 


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Αυτά που αναφέρετε για μεταφορικές και πωλήσεις μέσω διαδικτύου, υπάρχουν ήδη. Υπάρχουν websites που ασχολούνται με την πώληση κουταβιών/γατιών κ.α. και δεν έχουν κατάστημα, τα έχουν όλα σε αποθήκες και τα δίνουν με ραντεβού.

Για κακή τους τύχη ήδη παρακολουθούνται αρκετοί από αυτούς.

Μαρίνα
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Αυτά που αναφέρετε για μεταφορικές και πωλήσεις μέσω διαδικτύου, υπάρχουν ήδη. Υπάρχουν websites που ασχολούνται με την πώληση κουταβιών/γατιών κ.α. και δεν έχουν κατάστημα, τα έχουν όλα σε αποθήκες και τα δίνουν με ραντεβού.

Για κακή τους τύχη ήδη παρακολουθούνται αρκετοί από αυτούς.

Μαρίνα

To γνωρίζουμε και προσπαθούμε να ενημερώσουμε αναλόγως. Απλά ελπίζουμε να μη μεταφερθεί η ζήτηση απο τα πετ σοπ σε αυτούς, οσο ενημερώνονται περισσότεροι για τα πετ σοπ.
 




kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Για κακή τους τύχη ήδη παρακολουθούνται αρκετοί από αυτούς.

Μαρίνα
Και ολους να τους βρουν και να τους (τιμωρησουν) οσο υπαρχουν καποιοι και αγοραζουν θα εμφανιζονται αλλοι που θα πουλουν με τροπω που θα ανιχνευεται πιο δυσκολα.

Και το προβλημα θα συνεχισει να υπαρχει.
 
Last edited by a moderator:


paffys

Member
17 Μαϊου 2011
16
0
ερώτημα ξέρω ότι μπορεί να πετάξω κοτσάνα αλλα εφόσον σου λέει ότι είναι από εκτροφεία με pedigree δεν μπορείς να του από ποια εκτροφεία και να το επιβεβαίωσης αν λέει αλήθεια το ίδιο και με το pedigree .Δεν ξέρω απλά αν πας για ένα καθαρόαιμο θες να δεις pedigree... αν δεν το πάρεις είσαι κουτός γιάννα μην πω m@@s άμα δεν απαίτησης να έχει το πιστοποιητικό
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.712
3.886
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
ερώτημα ξέρω ότι μπορεί να πετάξω κοτσάνα αλλα εφόσον σου λέει ότι είναι από εκτροφεία με pedigree δεν μπορείς να του από ποια εκτροφεία και να το επιβεβαίωσης αν λέει αλήθεια το ίδιο και με το pedigree .Δεν ξέρω απλά αν πας για ένα καθαρόαιμο θες να δεις pedigree... αν δεν το πάρεις είσαι κουτός γιάννα μην πω m@@s άμα δεν απαίτησης να έχει το πιστοποιητικό
Μαφία; ;) Ψέμματα λένε και δίνουν πλαστά πεντιγκρί (αν δίνουν κι όλας)
Κανένας σωστός εκτροφέας δεν πουλάει κουτάβια σε σκυλέμπορα
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
ερώτημα ξέρω ότι μπορεί να πετάξω κοτσάνα αλλα εφόσον σου λέει ότι είναι από εκτροφεία με pedigree δεν μπορείς να του από ποια εκτροφεία και να το επιβεβαίωσης αν λέει αλήθεια το ίδιο και με το pedigree .Δεν ξέρω απλά αν πας για ένα καθαρόαιμο θες να δεις pedigree... αν δεν το πάρεις είσαι κουτός γιάννα μην πω m@@s άμα δεν απαίτησης να έχει το πιστοποιητικό
δηλαδή εδώ βγάζουν πλαστά διαβατήρια στη λεπτομέρεια τέλεια, πεντιγκρύ δε θα μπορούν να βγουν στο άψε σβήσε;
 


paffys

Member
17 Μαϊου 2011
16
0
δηλαδή εδώ βγάζουν πλαστά διαβατήρια στη λεπτομέρεια τέλεια, πεντιγκρύ δε θα μπορούν να βγουν στο άψε σβήσε;
καλά ναι αλλα το σκεπτικό μου είναι να ρώταγες το εκτροφείο και να έψαχνες να δεις αν έχουν τους γονείς που αναφέρουν στο συγκεκριμένο εκτροφείο. Βασικά δεν με ξενίζει ότι τα πουλα από το facebook δεν με ξενίζει που κάνει εισαγωγές από εκτροφεία(βραβευμένα κιόλας) αυτό που με ξενίζει είναι που σου λέει με δυνατότητας pedigree. δηλαδή τα σοβαρά εκτροφεία δεν θα σου το έδιναν έτσι κιαλιος? :p
 




katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Συζητηση :
***********
kalimera.eixa parei ena skilaki apo sas prin 5-6 mines.den moy eixate dwsei pedigree omws.yparxei dynatothta na to paroyme twra giati to xreiazomai?

PUPPIES... stavroula sou esteila e-mail na mou steileis hmeromhnia gennhshs kai einai arseniko e?
Καλα ποσο μυαλο θελει για να καταλαβουν οτι ειναι πλαστο;
αφου ο νομος τους καλυπτει δυστυχως ποτε δε θα παψουν να υπαρχουν αυτα...
 




paffys

Member
17 Μαϊου 2011
16
0
Συζητηση :
***********

Καλα ποσο μυαλο θελει για να καταλαβουν οτι ειναι πλαστο;
αφου ο νομος τους καλυπτει δυστυχως ποτε δε θα παψουν να υπαρχουν αυτα...
νομίζω πως απλά είναι καλοπροαίρετη-μη γνωστες-μπαγάσηδες οι άλλοι. Έχω και άλλο ερώτημα τα pedigree πρέπει να είναι πιστοποιημένο από τον X σύλλογο της χώρας που είναι δηλωμένο το εκτροφείο?
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
πλαστά χαρτονομίσματα
πλαστά διαβατήρια
πλαστά διπλώματα οδήγησης
...στα πλαστά πεντιγκρί θα κόλωναν
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Εγω θα ήθελα ένα πλαστό δίπλωμα οδήγησης :p:p
δεν με εκπλήσει τίποτα!! τι δουλεια τους κάνουν ...αφου υπάρχουν μαμαλες που πάνε και παίρνουν σκύλο απο εκει ....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95