Πώς θα θέλατε να αποχαιρετήσετε/έχετε αποχαιρετήσει τον σκύλο σας?

  • Thread starter Deleted member 14614
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Πώς θα θέλατε να αποχαιρετήσετε/έχετε αποχαιρετήσει τον σκύλο σας?

  • Θα τον θάψω/τον έθαψα σε κοιμητήριο ζώων.

    Votes: 10 15,2%
  • Θα τον θάψω/τον έθαψα σε ένα σημείο που του άρεσε.

    Votes: 46 69,7%
  • Θα τον αποτεφρώσω/τον αποτέφρωσα και θα κρατήσω/κράτησα τις στάχτες του σε βαζάκι.

    Votes: 2 3,0%
  • Θα τον αποτεφρώσω/τον αποτέφρωσα, αλλά δεν θα κρατήσω/δεν κράτησα τις στάχτες του.

    Votes: 3 4,5%
  • Θα τον πετάξω στα σκουπίδια/τον πέταξα στα σκουπίδια ή κάπου αλλού.

    Votes: 1 1,5%
  • Άλλο.

    Votes: 4 6,1%

  • Total voters
    66

Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
If Olive oil is made of olives..
And Coconut oil is made of coconuts..
What is baby oil made of?!? :ROFLMAO:

(Συγνώμη, ΚαράOFF, αλλά το θυμήθηκα και δεν κρατήθηκα, μπαρντόν :oops:)
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Τι ακριβώς σημαίνει το "κρέας (5% αρνί)". Σκέψου το καλά...
Για την ιστορία, δίνω μπαρφ και την φτιάχνω μόνη μου. :)
Καθ 'όλα πιστευτό για εμένα. Το βίντεο με κάλυψε αμέσως. Την καλύτερη δουλειά κάνεις με την barf. Η μόνη απορία μου αφορά τη νομιμότητα του όλου πράγματος.

Η "θεωρία συνομωσίας" πήγαινε σε κάτι πιο τρομαχτικό.. Στην υπόθεση της μελλοντικής εφαρμογής αυτού του είδους των τακτικών, του συγκαλυμμένου κανιβαλισμού και του νομιμοποιημένου τσιπαρίσματος με ενσωματωμένο GPS, στο ανθρώπινο πεινασμένο και εξαθλιωμένο είδος… Αυτό φυσικά είναι εκτός θέματος.. Ίσως προσφέρεται για θέμα προσωπικής κουβέντας με τον ntouli, που υποθέτω ότι, ίσως, να τον ενδιέφερε.
 
  • Like
Reactions: ntoulis




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
πρωτη αιτια θανατου σε αρκετες χωρες ειναι τα τροχαια (σε σκυλους (αλλα και σε ανθρωπους ειναι τοπ τεν) ) μην βλεπουμε την Ελλαδιτσα μας.. εδω δεν μπορει να γινει σε τοσο μεγαλη συχνοτητα.. αλλα σε αλλες χωρες αυτοι οι σκυλοι,πανε κατ ευθειαν στο εργοστασιο..και απο κτηνιατρεια/πτηνοτροφεια κτλ

μερικες χωρες εχουν διαφορες νομοθεσιες.. πχ λενε Καναδα.. oops ψαρωνεις εσυ λες αααα σοβαρη χωρα σιγα μην εχει τετοια(και αλλα) πτωματα μεσα,ελα ομως που η εδρα της εταιριας ειναι στην Αμερικη και εκει εχει αλλη νομοθεσια και ριχνουν οτι θελουν μεσα ! ;)


ψαξτε λιγο στο ιντερνετ για μεταλλαγμενα κατηγοριες και λιστα τροφιμων ελλαδα που τα εχει με ονοματεπωνυμο αυγα/γαλακτοκομικα/κρεας κ.α και μετα να δουμε αν θα ξαναφατε απο αυτα ! ( @d-friend 4 u αυτο)
 






stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
αυτο το "σημείο που του άρεσε" αν ειναι το σαλονι ή ενα δημοσιο παρκο τι θα κανουμε? :barefoot:
Στο σαλόνι γίνεται και ωραίο τραπεζάκι να τον έχεις πάντα κοντά σου και να απλώνεις τα πόδια σου πάνω για να αισθάνεσαι και εγγύτητα :whistle:...για να το συνδέσω και με το άλλο χαρούμενο θέμα.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Μπορεις αν θες να το εχεις και ως χαλακι, το κανουν αυτο σε σαφαρι-κυνηγι στην Αφρικη με λιονταρια που εκτρέφονται γι αυτο το σκοπο. Αφου γινεται σε λεοντες φανταζομαι θα γινεται και σε σκύλους :eek:
 
  • Like
Reactions: ntoulis








maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Τίνι τρόπω, αν επιτρέπεται; Στην αποτέφρωση αναφέρομαι. Κανονικά σε επαγγελματίες; Πως γίνεται πρακτικά αυτό; Πόσο κόστισε, αν δε γίνομαι αδιάκριτος; Σε ρώτησαν, αν ήθελες να κρατήσεις την τέφρα;
Το ενα αποτεφρωθηκε στη πανεπιστημιακη κλινικη αφου της εγινε ευθανασια .τον ορφεα μου τον παρελαβε επαγγελματιας που κανει αποτεφρωσεις κατοικιδιων. Πεθανε καλοκαιρι ,τον παρελαβε σε ειδικο μποξ ομορφα και πολιτισμενα .δε θα αντεχα τη διαδικασια να κουβαλαω το αψυχο σωμα και να σκαβω λακο .ηταν αρκετη η ψυχικη οδυνη του χαμου του.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Να συμπληρωσω οτι κοστισε 100 ευρω και δε θυμαμαι καν αν με ρωτησε για τις σταχτες.αλλα και παλι δε θα τις κρατουσα.
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
εμ βεβαια, δεν αντέχουν όλοι το μοναχισμό :LOL:
Υπενθυμίζω οτι η εγκράτεια ειναι αρετή των λίγων . Ηδονής κρατείν, το είπε και ο Κλεόβουλος :D
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
εμ βεβαια, δεν αντέχουν όλοι το μοναχισμό :LOL:
Υπενθυμίζω οτι η εγκράτεια ειναι αρετή των λίγων . Ηδονής κρατείν, το είπε και ο Κλεόβουλος :D
για να ειναι ευδαιμων,ο ανθρωπος εχει αναγκη απο εναρετους φιλους. Αριστοτελης :D
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Δε φτανει που είστε μακαβριοι, είστε και σιχαμενοι!!!

Εγώ θα διαλλεγα αποτέφρωση (εξάλλου το επιθυμώ και για μένα),

Παρολα αυτά με την ευκαιρία των εκλογών, έχω τονίσει σε διάφορους υποψηφίους την αναγκη για περισσότερα νεκροταφεία σκύλων (ανάμεσα σε άλλα θέματα που δεν αφορούν το θέμα)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Η Νίνα μου... δέχτηκε (για μένα και την ψυχή μου) την μέγιστη τιμή ενός σκύλου:
Ξεκούρασε το βασανισμένο κορμάκι της στο Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων, στο Μαρκόπουλο και από εκεί μας κοιτάζει...
 


D

Deleted member 14614

Guest
αυτο το "σημείο που του άρεσε" αν ειναι το σαλονι ή ενα δημοσιο παρκο τι θα κανουμε? :barefoot:
Προτίμησα να κάνω πιο συναισθηματική την επιλογή αυτή, αλλά ίσως έπρεπε να γράψω "σημείο που θα του άρεσε".
Για το πάρκο, άσε, τον ίδιο προβληματισμό έχω! :p