Πώς σας φαίνεται αυτό το σώμα σκύλου....;


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Θεωρώ 99% ότι ο σκύλος αυτός δεν πάσχει από την νόσο που εμφανίζει το whippet του βίντεο....

Κάποιες φυλές λόγω μάλλον γενετικών καταβολών, τείνουν, αν γυμναστούν, να δίνουν εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα...

Επίσης, από όσο το βλέπω το σκυλί φαίνεται ότι είναι ταυτόχρονα σε ένταση και σε ακραία θέση, που σημαίνει ότι όταν είναι χαλαρό και σε φυσιολογική στάση σώματος οι μύες μάλλον θα διαγράφονται λιγότερο...

Τώρα, με ποιο τρόπο κατάφεραν οι ιδιοκτήτες του να το γυμνάσουν είναι κάτι που εμείς μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε, αλλά δεν είναι υποχρεωτικό ντε και καλά να το έχουν τιγκάρει στις ορμόνες και τα στεροειδή....

Ας πούμε, αν λίγα λεπτά πριν το γύμνασαν έντονα, οι μυς του θα φαίνονται εντονότερα από ότι αν το φωτογράφιζαν μόλις είχε ξυπνήσει....
Κλασσικό κόλπο των φωτογραφήσεων γυμνασμένων ανθρώπων....
 




vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Εγώ βλέπω μια καθαρή γυμνασμένη μυϊκή μάζα , δεδομένου ότι το χημικό φούσκωμα δεν έχει τόσο διογκωμένες αρτηρίες .
Άλλωστε δεν είναι φουσκωμένο είναι τρομερά γυμνασμένο και μάλιστα step by step .
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Το σκυλι δεν εχει υπερβολικους μυς αλλα γυμνασμενους και ειναι τοσο "στεγνο" (δηλαδη εχει ελαχιστο λιπος πανω του) που διαγραφονται οι μυες του εντονα.
Προσωπικα θα πω οτι ειναι υπερβολικο αλλα αν ο σκυλος αυτος εχει συγκεκριμενη εργασια που απαιτει αυτη την "εικονα", τοτε μπραβο στους ιδιοκτητες του, γιατι κατι τετοιο μονο ευκολο δεν ειναι και θελει πολυ δουλεια!
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
υπάρχει μια πάθηση που οδηγεί σε αυτό το αποτέλεσμα
είχα δει ένα παρόμοιο περιστατικό στην tv αλλα δεν θυμάμαι πια εκπομπή ήταν...
Λες για την Wendy το Whippet μάλλον. Ναι όντως έχει ένα γενετικό πρόβλημα. Με αυτό από πάνω δν ξέρω τί παίζει. Αλλά δν μου αρέσει... :cool:

Εdit: Με προλάβατε!!!
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
οπως ενας ανθρωπος δε γινεται να γινει builder χωρις αναβολικα ετσι και ενας σκυλος,οσο καλη κατασκευη και αν εχει και οση γυμναστικη και αν κανει...το συγκεκριμενο κανει και γυμναστικη,διατροφη εεε και παιρνει και το κατιτις του σε φαρμακα.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εμένα μου φαίνεται αφύσικο και αποκρουστικό!
Αλλο ένα καλογυμνασμένο μυώδες σώμα και άλλο αυτό.
Αναρωτιέμαι ποιά φυσιολογική εργασία είναι αυτή που χρειάζεται τέτοιο σώμα.
Πορτάρης σε night club;
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Οι αρσιβαρίστες δεν έχουν το σώμα των bodybuilders
Ομολογώ όμως ότι τα των σκύλων δεν τα γνωρίζω.
Απλώς αισθητικά δεν μου αρέσει.
 






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Είχα δει και εγώ αυτή την εκπομπή στη τηλεόραση!!
Βασικά και εμένα μου φαίνεται για γενετική ανωμαλία είναι υπερβολικά μυώδη το σώμα του σε σχέση με άλλα σκυλιά που έχω δει και ασκούνταν με weightpulling και δεν μου φαίνεται τόσο φυσιολογικό..
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα

Kαι ελεγα τι μου θυμιζει ...τι μου θυμιζει αυτο το κορμι το Απολλωνιο! Καλε ο Ice ειναι...το καλοκαιρι που μας περασε ειχε αρχισει το γυμναστηριο πριν βγει στις πλαζ....τωρα χειμωνιασε το χει ριξει στο φαι παλι...
ε?ε?ε?

Μεσα επεσα?
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σου πηγαίνει το μυαλό σε καμία συγκεκριμένη εργασία;
Weightpulling- που κατα την αποψη μου ειναι ενα απο τα πιο ανεγκεφαλα και αχρηστα sport/εργασιες που μπορει να κανει καπιος με τον σκυλο του.
Αλλα απο το να τον εχει μονιμα δεμενο με αλισιδα στην ταρατσα- καλυτερο και αυτο.
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
Weightpulling- που κατα την αποψη μου ειναι ενα απο τα πιο ανεγκεφαλα και αχρηστα sport/εργασιες που μπορει να κανει καπιος με τον σκυλο του.
Αλλα απο το να τον εχει μονιμα δεμενο με αλισιδα στην ταρατσα- καλυτερο και αυτο.
ας μην κανουμε αυτην την συζητηση παλι
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Weightpulling- που κατα την αποψη μου ειναι ενα απο τα πιο ανεγκεφαλα και αχρηστα sport/εργασιες που μπορει να κανει καπιος με τον σκυλο του.
Αλλα απο το να τον εχει μονιμα δεμενο με αλισιδα στην ταρατσα- καλυτερο και αυτο.
Δεν είχα ιδέα τι είναι αυτό... από την μετάφραση συμπέρανα!
Googlara για να δω φωτό και είδα σκυλιά που τα χρησιμοποιούν για Ρυμουλκα...:rolleyes:
Πάντως δεν είδα πουθενά κανένα σουπερ γυμνασμένο σκυλί, είδα σκυλιά σαφώς με αρκετά γυμνασμένο σώμα αλλά σε καμία περίπτωση κάτι παρόμοιο!
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
O συγκεκριμένος σκύλος θεωρώ -από ό,τι βλέπω τουλάχιστον- ότι είναι φυσικά γυμνασμένος. Μπορεί να γίνει κ χωρίς ενέσεις ή άλλα αθέμιτα μέσα έτσι.
Κάτι άλλες φωτό που κυκλοφορούν ανά καιρούς με κάτι μη φυσιολογικά "τούμπανα", ναι, πιστεύω ότι έχουν γίνει με άλλους τρόπους, που όπως κ στον άνθρωπο, σίγουρα θέτουν σε κίνδυνο την υγεία του ζώου (π.χ., καρδιά).

Κραυγαλέο παράδειγμα:




Αλλά έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές παραδείγματα που αφορούν στη ματαιοδοξία του ανθρώπινου είδους...
 
Last edited:


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
O συγκεκριμένος σκύλος θεωρώ -από ό,τι βλέπω τουλάχιστον- ότι είναι φυσικά γυμνασμένος. Μπορεί να γίνει κ χωρίς ενέσεις ή άλλα αθέμιτα μέσα έτσι.

Αλλά έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές παραδείγματα που αφορούν στη ματαιοδοξία του ανθρώπινου είδους...
Νατάσα πόσες ώρες εκγύμνασης και τι είδους εκγύμναση χρειάζεται για ένα τέτοιο αποτέλεσμα γνωρίζεις;
Ματαιοδοξία.. δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα - Συμφωνώ!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Η σταση του σκυλου ειναι τετοια οπως και η ενταση του που φαινεται ετσι ''τουμπανο''.
Δεν λεω οτι δεν ειναι γυμνασμενος , αλλα αλλες ποζες θα ειχαν αλλο αποτελεσμα.
Αποκρουστικο δεν τον βρισκω , ισα ισα που μου αρεσει ενας σκυλος να ειναι γυμνασμενος , αλλα μαλλον στον φωτο βγαινει η υπερβολη και η λαθος ποζα , σταση.