ΣΤΟΠ ΣΤΑ PUPPY MILLS


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπράβο σε αυτούς που το έκαναν...!!!

Με συνθήματα όπως «Κακοποίηση πίσω από τα χαριτωμένα κουταβάκια», «Η μαμά του κουταβιού σας αργοπεθαίνει», «Γνωρίστε πως ζουν οι γονείς του κουταβιού σας», «Βασανισμός πίσω από τη βιτρίνα», ευαισθητοποιημένοι ζωόφιλοι αφιέρωσαν την ημέρα των Χριστουγέννων τους για να γνωστοποιήσουν στους αγοραστές σκύλων των pet shops, πως ζουν οι γονείς των κουταβιών τους.


Ο τρόπος που επέλεξαν, ήταν να κολλήσουν αφίσες με τα συνθήματα στις βιτρίνες των καταστημάτων όλης της Αττικής και μετά να ενημερώσουν όλες τις φιλοζωικές κοινότητες. Από τα Βόρεια Προάστια, μέχρι τον Πειραιά, οι έμποροι ψυχών αλλά και οι αγοραστές, πήραν το μήνυμα.
 

Attachments



st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Υπεροχη κινηση!

Τελεια τα παιδια!

Αυτο θα πει να εισαι ενεργος πολιτης!Και οχι ωχαδερφιστης!

Και για οποιον σπευσει να πει οτι ειναι παρανομο θα του πω οτι δεν ειναι φθορα ξενης περιουσιας!

Και εγω κολλαω οχι ομως για τα Puppy Mills αλλα για τους γαιδαρους που παρκαρουν στα πεζοδρομια!(ασχετο απλως το θυμηθηκα):D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Τα κόλλησαν απ'έξω ...και λόγω Χριστουγεννων αυτές οι αφίσες θα μείνουν εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα ανοίξουν τα μαγαζιά!!!!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Υπεροχη κινηση!



Και εγω κολλαω οχι ομως για τα Puppy Mills αλλα για τους γαιδαρους που παρκαρουν στα πεζοδρομια!(ασχετο απλως το θυμηθηκα):D
Εσύ λοιπόν μου έχεις κάνει το αυτοκίνητο κολάζ;;;;;;;;;;;;; :mad::mad::D
 








Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Τα κόλλησαν απ'έξω ...και λόγω Χριστουγεννων αυτές οι αφίσες θα μείνουν εκεί μέχρι τη Δευτέρα που θα ανοίξουν τα μαγαζιά!!!!
Οσοι εχουν κουταβια/ζωα στοκ , θα το δουν νωριτερα (αφου περναει καποιος και ταιζει)