Σκυλίτσα έξω από την πόρτα!!!!!!!!


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Οπότε αν βρούμε έναν σκύλο δεν χρειάζεται να το δηλώσουμε στην αστυνομία...

Να το αφαιρέσουμε τότε και από εδώ να μην γελάει ο κόσμος ούτε μαζί μου ούτε μαζί σας να πάτε να το δηλώσετε...


Ο σκύλος αποτελεί ιδιοκτησία και για να μην το συνεχίσουμε εδώ θα κάνω ένα νέο τόπικ να το συζητήσουμε αναλυτικότερα, να υποστηρίξει ο καθένας την θέση του ;)
 


coco07

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2007
51
0
Θεσσαλονίκη
Κατά την άποψη μου ο σκύλος αποτελεί ιδιοκτησία εφ'όσον φέρει τσιπάκι..Εγώ την δικιά μου με το που τη πήρα καταχώρησα τα στοιχεία μου..
 


coco07

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2007
51
0
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα,έχουμε νεότερα για την σκυλίτσα..Το όνομα της θα είναι Shelby..Χθες ο αδερφός μου την πήγε στον κτηνίατρο όπου έγιναν οι απαραίτητες εξετάσεις ,του έδωσε αντιπαρασιτικά, frontline spray και του είπε για εμβόλια σε 15 μέρες για την περίπτωση που το σκυλί έχει εμβολιαστεί πρόσφατα..
Πάμε στα σημερινά....Ο τσιγγάνος γείτονας του είπε σήμερα ότι το σκυλί είναι δικό του (γέννα της θυληκιάς του πιτ μπουλ με κυνηγόσκυλο που έχει σε αλλη περιοχή) , ότι το παράτησε πριν κάποιες μέρες γιατί δάγκωσε την ανηψιά του (4 μηνών κουτάβι) και ότι μπορεί να το κρατήσει αν θέλει..Ο αδερφός μου ακόμα απορεί γιατί δεν τον έβρισε..Θα πάει όμως στην αστυνομία να κάνει δήλωση για να είναι καλυμμένος και θα βάλει τσιπακι..Δυστυχώς οι φόβοι μου επαληθέυτηκαν..
Σήμερα έιχαμε και την πρώτη συνάντηση με την δικιά μου όπου τα πράγματα πήγαν σχετικά καλά , μυρίστηκαν και κάναμε βόλτα μαζί αν και η δικια μου έκανε κάτι χαζοεπιθέσεις(δεμένες και οι δύο )..Γενικά η μικρή ήταν λίγο επιθετική και ψιλοπιάστηκε μ’ένα άλλο κουτάβι..Με προβλημάτησε η συμπεριφορά της άλλα την δικαιολογώ γιατί φαίνεται πολύ φοβισμένη..Άυριο θα έχουμε την δευτερη συνάντηση σε ουδέτερο έδαφος..
Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να μου δώσετε κάποιες συμβουλές για το πως πρέπει να φερόμαστε όταν γίνεται πιο επιθετική και πως να τα βρουν τα κορίτσια..

Υ.Γ. Συγγνώμη για το μεγάλο Post άλλα έιμαστε λίγο πελαγωμένοι!!!!!!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU