Σκυλοβόλτα Γιάννενα!!


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Το κλείνουμε για Τετάρτη για να ήμαστε σίγουροι ότι θα το απολαύσουμε όλοι δίποδοι και τετράποδοι.
 




sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Έγινε η σκυλοβόλτα και στέφθηκε με παταγώδη αποτυχία.

Ήμαστε στην αρχή μόνο εμείς και ο Μοχίτο με την ιδιοκτήτριά του.

Κάποια στιγμή έκανε από το πουθενά την εμφάνισή του ένα αρσενικό Ντόγκο Αρζεντίνο χωρίς ιδιοκτήτη, και χωρίς καν περιλαίμιο. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ . Αφού πίστεψα ότι ήταν αδέσποτο. Ήρθε από πίσω να μυρίσει τον Δία και σε δευτερόλεπτα άρχισε ένας σκυλοκαυγάς που τελείωσε με μια ωραιότατη δαγκωνιά στο πόδι μου. Εκείνη τη στιγμή εμφανίστηκε και ο "ιδιοκτήτης" και με περισσή αναίδεια το μόνο που βρήκε να πει ήταν ότι " δεν με ακούει". Του τα έψαλα αλλά αυτός το μόνο που συνέχιζε να λέει ήταν το "δεν με ακούει". Κατάλαβα ότι έχω να κάνω με μεγάλο μακάκα και αρκέστηκα να τον προειδοποιήσω πως αν ξαναδώ το σκύλο του λυτό θα καλέσω την αστυνομία.
Εννοοίτε ότι άρπαξα τον Δία και άρχισα να ψάχνω για εφημερεύον φαρμακείο για αντιτετανικό ορό. Δεν ήταν εύκολο αλλά με την βοήθεια και της άλλης κοπέλας βρέθηκε και τον έκανα "για παν ενδεχόμενο".
Αύριο που θα ξαναπάω το πρωί για άλλες δουλειές στην πόλη θα του πάω και τον λογαριασμό από το φαρμακείο και την φόρμα που μου έσκισε.
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Πω πω...κρίμα!
Εμείς είχαμε σκοπό να έρθουμε αλλά τελικά μπήκε ο παππούς μου στο νοσοκομείο και δεν μπόρεσα ούτε να ειδοποιήσω ότι δε θα μπορέσω να έρθω.
Αυτά φοβάμαι εγώ ρε γαμώτο και δεν τα φέρνω βόλτες στον παραλίμνιο...
 




Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Είχα καιρό να μπω και τώρα το είδα γαμώτο!! Εμείς χθες ήμασταν βόλτα στην ελεούσα μαζί με κάτι φίλους και τα σκυλιά τους...
 




sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Αν όλα πάνε καλά έχει κανονιστεί καινούργια σκυλοβόλτα για την Δευτέρα 28 Μαϊου.
Αυτή τη φορά 8α γίνει στο δασάκι του Φρόντζου στις 19:00.
Ελπίζω να μπορέσουμε όλοι.
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Έγινε η βόλτα και ήμαστε εκεί 11 σκυλιά με τους ιδιοκτήτες τους.
Τα πράγματα ήταν αρκετά ήρεμα ακόμα και για τα κυρίαρχα αρσενικά.Λίγα γρυλίσματα στην αρχή.

Μερικές φωτογραφίες:
029.jpg
 

Attachments















Giorgos1998

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
127
0
Μια χαρά περνάτε εεε? μεγάλη παρέα τυχεροί είσται ;)
-----------------------------------
Υ.Γ Οφάρα ρε αχαχα
 








sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Έγινε και αυτή η βόλτα με μικρότερη συμμετοχή (9 σκυλιά) αλλά με περισσότερο ενδιαφέρων, αφού τα σκυλιά μας πέρασαν από το λημέρι μιας αγέλης αδέσποτων με απόλυτη πειθαρχεία και αξιοπρέπεια χωρίς να απαντήσουν στα γαυγίσματα.

Κάναμε μια μεγάλη διαδρομή στον λόφο με εξαίρεση τον Πάτσο(Γαλλικό μπουλντόκ) που δεν άντεξε και μας περίμενε στη μέση της διαδρομής παρέα με τον συνοδό του και μερικά από τα αδέσποτα που όπως μάθαμε τον κοιτούσαν με απορία. Προφανώς τους έκανε εντύπωση ο ήχος της αναπνοής του που ακουγόταν από δεκάδες μέτρα μακριά:).

Δυστυχώς την πατήσαμε με την φωτογραφική αφού δεν τσέκαρα πριν φύγω από το σπίτι αν έχει αρκετή μπαταρία και έτσι δεν έχουμε πολλές φωτογραφίες.
 
Last edited: