Σκυλοπάρκα!!!


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηπωσ καποιος γνωριζει κανενα παρκο που να μαζευονται σκυλακια στην Αμφιαλη η σε κοντινη περιοχη? εχω ψαξει σχεδον παντου αλλα τζιφος.Αν μου δοσετε καποια πλιροφορια θα με βοηθισετε πολυ.
Στην Αμφιάλη δεν υπάρχει. Ίσως μόνο το Σελεπίτσαρι αλλά έχει πάρα πολλά αδέσποτα. Κοντινή περιοχή στο Δηλαβέρη στην Αγ.Σοφία (δεν έχω πάει αλλά ξέρω ότι μαζεύονται αρκετοί με σκυλιά) και στο περιβαλλοντικό πάρκο Σχιστού (χωράφα) στο οποίο θα είσαι μόνος σου.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Παιδιά για εμάς που μένουμε Αγ. Στέφανο και θέλουμε να ξαμολυθούμε άνευ λουρακίου σε περιφραγμένο χώρο, έχει να μας προτείνει κανένας κάτι...??
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Μεγάλο πάρκο υπάρχει στη Κυψέλη. Ακριβώς πίσω από τα Δικαστήρια της Ευελπίδων (όχι το Πεδίον του Άρεως). Σχετικά περιφραγμένο. Πολλοί σκυλάδες. Βρύσες πολλές.Ελάχιστα αδέσποτα. Και καφετέρια που επιτρέπονται τα σκυλιά.
Ετσι ετσι να τα λεμε... μπορει να μενουμε Κυψελη .. αλλα εχουμε και εμεις 2-3 παρκα κυρια Μαρεκο μας.. :D

εμεις παμε εδω.. πολυ ησυχα και αν πας αργα η παιδικη χαρα πολυ μεγαλη , πολυ καλα περιφραγμενη (εκπαιδευσαμε ολα μας τα αδεσποτα στο ελα) και εχει και νερο!!
και ενδυκνεται και για..... agility..χοχοχο!!!

View attachment 19095

και παλιαοτερα πηγαιναμε εδω.. Θεα αθηνα και ηλοβασιλεμα παρακαλω.. :)
View attachment 19094
Irma κυψελη μενεις? αν εχεις κορη.. να βρεθουμε καμια φορα ε? :D
 


lucyz

Well-Known Member
27 Απριλίου 2011
53
0
Aθήνα
Καλημερα παιδια μηπως ξερει καποιος κανενα περιφραγμενο παρκο στο Γαλατσι κοντα ή Ν Ιωνια, ηρακλειο κτλ?? Κατι που αναφερθηκε για Βεικου που ακριβως ειναι?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Παιδιά για εμάς που μένουμε Αγ. Στέφανο και θέλουμε να ξαμολυθούμε άνευ λουρακίου σε περιφραγμένο χώρο, έχει να μας προτείνει κανένας κάτι...??
κοντογειτονισες ε? !! :)
τοοοοοσες εξοχες εχετε εσεις εκει!!! εχει κατι οικοπεδα σε εμενα κοντα στο καστρι αν σε ενδιαφερει να παμε παρεα, περιφραγμενα, ασφαλη, απλα καμια φορα περιμενεις να βγει ο προηγουμενος για να μπεις και να κλεισεις τη πορτα...
 




diva

New Member
6 Ιουλίου 2011
2
0
13
και εμείς ψάχνουμε κάτι για γλυφάδα ή καπου κοντά !!!
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Μένουμε Πειραιά και πάμε στο Παπανικολή !! μετα τις 10 όμως γιατι πριν τωρα το καλοκαίρι έχει πολλά παιδάκια :)
επίσης τα βράχια της Πειραικής είναι καλό μερος για βόλτα αλλα νομίζω για μεγάλο σκύλο ... η δικιά μου θα σκοτωθεί εκει
 




underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
για νοτια... στο πανι στο καλαμακι λεει...
ειναι ο λοφος που κοιταει το αεροδρομιο και ειναι διπλα στην αλιμου στα jumbo
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Μένουμε Πειραιά και πάμε στο Παπανικολή !! μετα τις 10 όμως γιατι πριν τωρα το καλοκαίρι έχει πολλά παιδάκια :)
επίσης τα βράχια της Πειραικής είναι καλό μερος για βόλτα αλλα νομίζω για μεγάλο σκύλο ... η δικιά μου θα σκοτωθεί εκει

Πού περίπου είναι αυτά;Εγώ πάω στο πάρκο Δειλαβέρι και στο Άλσος Αγ.Φίλιππα.Μένω στην Παλαιά Κοκκινιά.Χθές με ένα φίλο μου πήγαμε με τα ποδήλατα στο Πασαλιμάνι και κάποια στιγμή είδαμε ένα καραβάκι σαν μνημείο το οποίο λέγονταν Παπανικολής.Αυτό λές;Το άλλο της Πειραϊκής πού είναι;
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Πού περίπου είναι αυτά;Εγώ πάω στο πάρκο Δειλαβέρι και στο Άλσος Αγ.Φίλιππα.Μένω στην Παλαιά Κοκκινιά.Χθές με ένα φίλο μου πήγαμε με τα ποδήλατα στο Πασαλιμάνι και κάποια στιγμή είδαμε ένα καραβάκι σαν μνημείο το οποίο λέγονταν Παπανικολής.Αυτό λές;Το άλλο της Πειραϊκής πού είναι;
Είναι Φρεαττύδα ... Μαρίνα Ζέας εκει που είναι η πισίνα τα φλοκαφέ κλπ.
ε δεν το λες και καραβάκι ολόκληρο υποβρύχιο χαχα
πάντως αν το είδες μεσα σε μια πλατεία ο Παπανικολής είναι ....
εγω μένω δίπλα απο Παλαιά Κοκκινιά είναι λίγο μακριά .... αν πας ολο ευθεία μετα απο εκει βρίσκεις την Πειραική και τα βράχια :)
πάτως έχει και τον αχινό που είναι παραλία και το βράδυ είναι πολύ ωραία !
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Nαι πήγα χθές εκεί!...Είδα και τον Παπανηκολή :p H Πειραϊκή δεν κατάλαβα...Πες πως είσα Στην Πλατεια με τον Παπανηκολή και κοιτάζεις προς την θάλασσα...δεξιά η Αριστερά;....Εεε, το πολύ πολύ ρωτάω κιόλας. :) Ευχαριστώ!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Αριστερά ... εκει που είναι η θάλασσα ... στην ουσία μικρολίμανο , πλατεία Αλεξάνδρας , Πασαλιμάνι , Μαρίνα Ζέας , Πειραική είναι μια ευθεία ! δλδ όπως απο το Πασαλιμάνι βγήκες στο Παπανικολή έτσι θα βγεις και στη Πειραική ... είναι βράχια όμως δεν είναι πάρκο
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Αααα πες το Μικρολίμανο!...Και εκεί πάω για βόλτα!Όντος πολύ ωραίος χώρος,μεγάλος και γεμάτος πράσινο!Εγώ τώρα μιλάω για πίσω απ' τα βράχια...που είναι κοντά στο Σ.Ε.Φ!Για εκέι δεν λες;...Τελος πάντον,κατάλαβα που εννοείς :D Eυχαριστώ!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
όχι καμία σχέση :) είνα μακρια το Μικρολίμανο με τ Πειραική η Πειραική φτάνει μέχρι και το Χατζηκριάκειο δλδ πας στο Παπανικολή και μετα συνεχίζεις ευθεία
 




Java

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
85
0
35
Ηράκλειο Κρήτης
Για ηρακλειο (κρητης) ειναι παρα πολυ ωραιο το παρκο μεσα στα τοιχοι στο κομμενο μπεντενι.Μαζευονται αρκετοι με τα σκυλακια τους.
Επισης πολυ ηρεμα και ομορφα ειναι στο παρκο πανω απο το καινουργιο πολιτιστικο κεντρο.Το μονο κακο ειναι οτι ειναι ακριβως διπλα απο την οδο πλαστηρα και δεν ειναι και πολυ καλο να αφησεις το σκυλακι σου ελευθερο....

Αμα ηξερε κανεις κανα παρκο η οτιδηποτε περιφραγμενο για τους διποδους φιλους μας στο Ηρακλειο θα ηθελα παρα πολυ να μου το πει!!! Γιατι λιωνω να την αφησω να τρεξει λιγο ελευθερη...
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Για τα νοτια προαστια ξερω 2 παρκα. Το πρωτο και καλυτερο ειναι στην ορια αργυρουπολης ελληνικου, πανω στην Βουλιαγμενης απεναντι απο την εισοδο της Αεροπορικης Βασης. Θουκυδιδου και Κωνσταντινουπολεως.
Το δευτερο ειναι στο Ελληνικο Γουναρη 26 διπλα απο ενα μεγαλο παιχνιδαδικο.

Και τα 2 ειναι περιφραγμενα, το πρωτο εχει και πολλα δεντρα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981