Σκυλοπάρκο στο Περιστέρι :)


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Συγγνώμη για το off topic αλλά δεν βρήκα κάποιο πιο σχετικό θέμα (δεν θα μάθω ποτέ να χρησιμοποιώ σωστά την αναζήτηση). Ξέρει κανείς κάποιο σκυλοπάρκο ή κάποιο περιφραγμένο χώρο να μπορώ να λύσω το σκύλο στην Καλλιθέα ή κάπου κοντά; (Φάληρο, Πετράλωνα, Μοσχάτο, Νέα Σμύρνη ή Ταύρο; )
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Νομιζω οτι καπου στο Φαληρο εχει ενα σκυλοπαρκο. Πρεπει να εχει αναφερθει και στο φορουμ.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτό θυμάμαι κι εγώ, matilda, αλλά δεν το βρίσκω... Ούτε ένα θεματάκι που νομίζω ότι υπήρχε που έλεγε διάφορα σημεία σκόρπια στην Αττική
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ο Φλοίσβος, έχω την αίσθηση, ότι είναι ανοιχτός χώρος θίασο περίπατο. Κάτι πιο... Περιορισμένο ψάχνω. Να μπορώ να βγάλω το λουρί και να πετάξω μπαλάκι. Πάρκο, γηπεδάκι, κάτι.
 


tarantoula

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2013
176
28
Λέω στο σκυλοπάρκο. Στον δρόμο που παρκάρουν τα αυτοκίνητα (πιο κάτω από εκεί που κάνουν τέρμα τα λεωφορεία), πίσω από την μαρίνα που είναι οι καφετέριες, όλο κάτω αριστερά θα βρεις μία σιδερένια πύλη που πας προς το σινεμά. Μπες μέσα που είναι σαν πάρκο με διαδρόμους και πιο μέσα είναι μια μικρή αλάνα για τα σκυλιά.
 




tarantoula

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2013
176
28
Αλλά αν βρεις κανένα πάρκο σε εκείνες τις περιοχές ενημέρωσε με και μένα γιατι ουτε εγώ βρισκω....
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Σχετικα με το παρκο στον φλοισβο...υπαρχει εδω ενα θεμα--> http://www.dogforum.gr/v3/γενικά.θέματα-14/παρκο.για.σκυλους.ν.προαστια.-.π-27733/

Επειδη το χω επισκεφτει πολλες φορες για τυχον αποριες μπορεις να με ρωτησεις (απο οδηγιες πως να πας..μεχρι και τι σκυλια και ιδιοκτητες θα βρεις εκει)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Gianni πες τα πάντα! Από ώρες με το λιγότερο συνωστισμό (μη σου πω να είμαστε και μόνοι μας) μέχρι οδηγίες πρόσβασης για dummies (δεν είμαι από Αθήνα, είμαι εδώ για λίγες μέρες)
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
@Orilis αν εισαι με αμαξι...πρεπει να βγεις στην παραλιακη (λεωφορος Ποσειδωνος) Αν εισαι απο γλυφαδα μερια..το παιρνεις ντουγρου ευθεια με κατευθυνση προς πειραια...και θα δεις τις πινακιδες που λενε Μαρινα φλοισβου! Αν εισαι προς πειραια μερια πιανεις την παραλιακη με κατευθυνση προς γλυφαδα και παλι θα δεις τις πινακιδες "προς μαρινα Φλοισβου"! Μολις λοιπον μπεις στην μαρινα φοισβου ψαχνεις αριστερα η δεξια να παρκαρεις. Αφοτου παρκαρεις....οπως βλεπεις την κυρια εισοδο της Μαρινας το κοβεις ολο αριστερα μεχρι το τελος του δρομου..(περιπου 7λεπτα περπατημα) απο εκει κανεις αριστερα για περιπου 80μετρα και ξανα αριστερα...και στο δεξι σου χερι θα δεις το σκυλοπαρκο. χει συρομενη πορτα την ανοιγεις και μπαινεις μεσα! τωρα απο επισκεψιμοτητα... απο τις 9.30 το πρωι εως τις 15.30 θα βρεις μεσα απο 4εως 10 σκυλια μαξιμουμ. απο τις 16.00 εως τις 22.00 θα βρεις απο 10 εως και 25 ισως και 30 σκυλια μεσα. Τα υπολοιπα σχετικα με τον χωρο του παρκου κτλπ αν διαβασεις το θεμα που εκανα ποστ παραπανω θα σε καλυψει θεωρω.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το θέμα που έβαλες στο προηγούμενο λινκ έψαχνα και δεν έβρισκα. Muchas Gracias! Πραγματικά αναλυτικός και άκρως εξυπηρετικός :)
 


avapimou

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
176
24
νικαια
το σκυλοπαρκο στο περιστερι υφισταται ακομα??!!! θα ηθελα να παω... κ ρωτΑΩ μηπως εχετε παει προσφατα...
 
  • Like
Reactions: moko






moko

Active Member
13 Απριλίου 2014
36
131
Ilion
Το επισκεφτήκαμε κι εμείς σημερα! Ξεσαλωσε το Σιερρινι! Πολύ καλα όλα τα σκυλάκια και ο υπεύθυνος κύριος συμπαθέστατος και όλα τα παραπανω περι face control απλά ανούσιες υπερβολες. Αυτό που εκανε ο ανθρωπος ηταν απλά αφού μπήκαμε να με καθοδηγήσει προς το κεμτρο του χώρου διότι ηρθαν όλα τα σκυλακια ντουγρού επανω στη σιερρα και την ψιλοτρομαξαν με το που μπηκαμε και πρώτου τη λυσω απλα την εκανε ενα γυρω στο χώρο να μυριστεί με όλα τα σκυλιά. δεν μένει κανείς απέξω μακριά από το σκυλί του.
 
  • Like
Reactions: ntoulis