Σκυλος σε καφετερια
























betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ο tempora, o mores.
(Καπου εξαντλησα τα ρητα που θυμαμαι απ τον Αστεριξ)

Δε θα βγω απ το σπιτι με το σκυλο για να παμε σε καφετερια αλλα τυχαινει μες τη μερα να το κανεις και αυτο.
Εγω παντα ρωταω πριν καθισω και δεν μου εχει τυχει ποτε προβλημα. Στις περισσοτερες πια φερνουν μπολακι με νερο χωρις να το ζητησω καν.
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Την ίδια τακτική ακολουθώ κι εγώ. Πάντα ρωτάω πριν καθίσω κάπου εφόσον τύχει να έχω και το σκύλο μαζί, πάντα επιλέγουμε ακριανά τραπεζάκια με την παρέα και πάντα προσπαθούμε να μην κάτσουμε σε ώρα αιχμής κι είναι φίσκα το μαγαζί. Μέχρι στιγμής, δεν έχουμε αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

Εξυπακούεται φυσικά, ότι ο σκύλος είναι στο λουρί του, έχει πάει βόλτα νωρίτερα και απλά κοιμάται ή παρακολουθεί χαλαρά την κίνηση.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ερμούπολη Σύρος
Αυτο ειναι σε καφετερια;;

Εχω δει πολλα τετοια επισης. Αλλα για να αφησεις το σκυλο να παρεις κατι και να φυγεις. Οχι να τον αφησεις εκει καξ να πιεις τον καφε σου εσυ σε αλλο σημειο!
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
"Aχ, τι ωραία εδώ στην Σύρο, δεν καθόμαστε να πιούμε έναν καφέ; Ας δέσω στο μεσαίο πιαστράκι την λαμπραντορίνα μου που έχει οίστρο, ανάμεσα στο αρσενικό κάνε κόρσο και το ροτβάιλερ"

:p:D:ROFLMAO:
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ναι! Λες και αν ελειπε η λαμπραντορινα θα ηταν ολα καλα!:LOL:

Και η γειτονια μου ειναι γεματη τετοια με τεσσερις θεσεις και δεν εχω καταλαβει τη λογικη τους (με πανω απο δυο θεσεις για δυο αντιθετου φυλλου)
 
  • Like
Reactions: Orilis


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Νομίζω μόνο γνωστοί μεταξύ τους σκύλοι της ίδιας ανθρώπινης παρέας θα μπορούσαν να δεθούν έτσι τόσο κοντά....
 
  • Like
Reactions: Orilis and epial


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Τουλάχιστον ο μαγαζάτορας στη Σύρο σκέφτηκε ν τ βάλει (για διαφήμιση είτε καλή, είτε κακή). Να δέσω τώρα προσωπικά εκεί τ σκυλιά μου ποτέ χαχαχαχα. Τα θέλω κοντά μου. Αν είναι μπακάλικο κτλ τ δέχομαι
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com


VS



Υποθέτω...
Καλό είναι και το ένα και το άλλο. Γιατί να μην κάτσεις με το σκύλο σου σε καφετέρια αν είναι σωστά κοινωνικοποιημένος; Γιατί να τον αφήσεις (μόνο) σπίτι; Βεβαίως εννοείται πως ο σκύλος θέλει και τις βόλτες του για εκτόνωση.
Εμείς γεράσαμε πλέον οπότε μας βλέπω περισσότερο σε καφετέριες από εδώ και πέρα.