Σκυλος σε πολυκατοικια?


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Τα πράγματα έγιναν πολύ απλά.
Τον ρώτησα: αφού ο κανονισμός απαγορεύει τα κατοικίδια προς τι ο λόγος να ζητά την υπογραφή τους. Απάντηση μηδέν. Αμέσως μετά τόνισα αφού έδωσα το ΦΕΚ να διαβαστεί, βιβλιάριο και το χαρτί με το τσιπ, πως την επόμενη δηλ. σήμερα, ΑΝ γίνει ψηφοφορία, θα ζητήσω ακύρωση της συνέλευσης γιατί συζητήθηκε παραβίαση Νόμου του Κράτους, και επί πλέον 50.000 ευρώ από την πολυκατοικία για όσους δεν ήταν παρόν και με την αδιαφορία και την αμέλειά τους συνετέλεσαν σε συζήτηση για καταπάτηση νόμου και ατομικών δικαιωμάτων και από κάθε παρόντα 30.000. Η απόφαση πάρθηκε ομόφωνα, από όλους. Καμία ψηφορία και του την έπεσαν γιατί δεν τους είπε για το ΦΕΚ και πήγε να τους μπλέξει. Ένας μάλιστα επιφυλάχθηκε να του κάνει αγωγή γιατί πήγε να τον εξαπατήσει και να τον βλάψει με την πράξη του. Πλας έγιναν και κάτι εξτραδάκια που συμφώνησε ενώ έψαχνε πόρτα να την κάνει.

Και οι μπάλες μέσα που λένε, και συγνώμη αλλά ακόμα σεληνιασμένος είμαι. :)
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Ρε συ Σπύρο, πρώτον χαρά στο κουράγιο σου να πας σε μια τέτοια συνέλευση, αλήθεια... Έχω παραβρεθεί κι εγώ σε σουρεαλιστική συνέλευση πολυκατοικιας κι από τότε ορκίστηκα ότι δεν το ξανακάνω για κανέναν λόγο!!!
Δεύτερον, οι γείτονές σου είναι ντιπ γίδια, σόρι κιόλας... Καλά ο μαλάκας, οι άλλοι πήγαν να αποφασίσουν αν κι εφόσον θα σου επέτρεπαν να κρατήσεις το σκυλί σου (Έλεος δηλαδή...) χωρίς να έχουν ψάξει αν υπάρχει νόμος και τί ρημαδολέει;;;;; Τί πήγε να τους μπλέξει, ήθελαν και πήγαν να ψηφίσουν για κάτι που δεν τους αφορά... Σιγά μην παρασύρθηκαν τα ανήλικα... Άει σιχτίρ, εκνευρίστηκα...

Edit: Για το πως χειρίστηκες όλη αυτή την κωμωδία δεν το συζητώ... Κύριος...
 
Last edited:


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Ρε συ Σπύρο, πρώτον χαρά στο κουράγιο σου να πας σε μια τέτοια συνέλευση, αλήθεια... Έχω παραβρεθεί κι εγώ σε σουρεαλιστική συνέλευση πολυκατοικιας κι από τότε ορκίστηκα ότι δεν το ξανακάνω για κανέναν λόγο!!!
Δεύτερον, οι γείτονές σου είναι ντιπ γίδια, σόρι κιόλας... Καλά ο μαλάκας, οι άλλοι πήγαν να αποφασίσουν αν κι εφόσον θα σου επέτρεπαν να κρατήσεις το σκυλί σου (Έλεος δηλαδή...) χωρίς να έχουν ψάξει αν υπάρχει νόμος και τί ρημαδολέει;;;;; Τί πήγε να τους μπλέξει, ήθελαν και πήγαν να ψηφίσουν για κάτι που δεν τους αφορά... Σιγά μην παρασύρθηκαν τα ανήλικα... Άει σιχτίρ, εκνευρίστηκα...

Edit: Για το πως χειρίστηκες όλη αυτή την κωμωδία δεν το συζητώ... Κύριος...
Γενική Συνέλευση ήταν, οπότε είχαν υποχρέωση να είναι. Απλά πριν θέσει το θέμα κανένας δεν το ήξερε. Εγώ βέβαια το ήξερα γιατί μου είχε πει ότι ο κανονισμός και μπλα μπλα μπλα (όταν την πήρα, δες σελ. πίσω), και του είχα απαντήσει να μην το κάνει γιατί με καλύπτει ο νόμος. Το έθεσε και και στο τέλος, ένας παππούς, μεγάλο τρόλι, του είπε το καλύτερο. Τάκη ?(τυχαίο όνομα) πάρε όπως φεύγεις τις τρίχες από την είσοδο γιατί σε κούρεψε με την ψιλή. Και καλά ρε μ..κα, εμάς δεν μας ενδιέφερε και δεν ξέραμε από σκυλιά και νόμους. Αφού δεν ενοχλεί, μας περισσεύει. Εσύ που πας να ζητήσεις τα ρέστα χωρίς να διαβάσεις τι ισχύει, κάτσε τώρα να σε π...ει όπου σε βρει, γιατί σε επίσημο βιβλίο, έχει γραπτώς ότι πήγες να παρανομήσεις. Γραπώς. :ROFLMAO:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
ωραίος ο παππούς!!!! αλλα και εσύ τον έψησες κανονικά στο ταψί τον κύριο...
Πιθανά να ανοίγει και την πόρτα στο ασανσέρ για να μπεί η Σερσει...

Αλλα επειδή κυκλοφορούν και άρρωστα μυαλά εγω θα χα τα μάτια μου 14 μη κανει καμια μλκ...Ξερω γω.. Αν και θα ειναι πολυ χαζός μετά απο τόσα
 


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
ωραίος ο παππούς!!!! αλλα και εσύ τον έψησες κανονικά στο ταψί τον κύριο...
Πιθανά να ανοίγει και την πόρτα στο ασανσέρ για να μπεί η Σερσει...

Αλλα επειδή κυκλοφορούν και άρρωστα μυαλά εγω θα χα τα μάτια μου 14 μη κανει καμια μλκ...Ξερω γω.. Αν και θα ειναι πολυ χαζός μετά απο τόσα
Ποια φόλα. Μη σου πω θα ψάχνει κάθε μέρα πυλωτή και δρόμο μπροστά. Του είπα ότι τον καθιστώ υπεύθυνο και πρώτο ύποπτο αν φολιαστεί το σκυλί μου. Γραπτά έχω στο βιβλίο ότι μόνος αυτός όχι μόνο έχει θέμα, αλλά και πήγε ν παρασύρει και άλλους. Αυτός θα με προσέχει περιμετρικά, το υπογράφω
 




Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Και δεν σκέφτηκε κανείς αυτήν την γενική συνέλευση να την κυκλοφορήσει σε dvd?? Αχ, κρίμα... :ROFLMAO::ROFLMAO:
Κοιτά ήταν στο δόκανο από το Σεπτέμβριο. Αφού διάβασα τα πάντα, έβγαλα τις φωτοτυπίες μου, πήρα παραμάσκαλα το ΚτΠ και περίμενα. Ζήτησα δε να κρατούνται πρακτικά μετά το θέμα που έθεσε. Ποιος θα πει τι κλπ κλπ. Οι άλλοι το πιάσανε και αρχίσανε τα χαζόγελα. Τον άφησα είπε, είπε, τον ειρωνευόντουσαν ορισμένοι... Τες πα. Πανηγύρι. Αρχίσαμε 9 και κάτι, και τελειώσαμε 12 παρά. Ξεχάσανε δουλειές - κούραση και πέσανε στο φραμπαλά όλοι. Αφού μετά το τραμπάκουλο με το σκύλο, είχε που σε πονεί και που σε σφάζει με άλλες ιστορίες της πλάκας που όμως σελ τάδε του καταστατικού, παρανομείς, βγάλε, σελ. τάδε επηρεάζεις την πρόσοψη με τα ..... Μα.... Δεν έχει μα δε μου αρέσει και βγάλτα. Η ντουλάπα σου δεν είναι μέχρι τα κάγκελα (σελ. τάδε). Μιλάμε επιθεώρηση, Σεφερλής και άνω. Τες πα.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Επι ευκαιρίας χρονια πολλά, πηρες ηδη το καλύτερο δώρο για τη γιορτή σου, την θεαματική νικη !
 
  • Like
Reactions: Spiros_Sersey






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
ΓΤάκη ?(τυχαίο όνομα) πάρε όπως φεύγεις τις τρίχες από την είσοδο γιατί σε κούρεψε με την ψιλή. Και καλά ρε μ..κα, εμάς δεν μας ενδιέφερε και δεν ξέραμε από σκυλιά και νόμους. Αφού δεν ενοχλεί, μας περισσεύει. Εσύ που πας να ζητήσεις τα ρέστα χωρίς να διαβάσεις τι ισχύει, κάτσε τώρα να σε π...ει όπου σε βρει, γιατί σε επίσημο βιβλίο, έχει γραπτώς ότι πήγες να παρανομήσεις. Γραπώς. :ROFLMAO:
Θα κλαίω αιώνες με αυτό :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Είναι από αυτά που θα τα θυμηθώ μετά από καιρό και θα με πιάσουν τα γέλια μόνη μου.

(Χρόνια πολλά!)
 








Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Αύριο θα επανέλθω με νεώτερα, γιατί συνεχίζει να ξύνεται στην γκλίτσα του λυκοτσοπανόσκυλου.
Και όχι δεν έχει θέμα με το σκυλί πλέον, αλλά είπαμε. Όπου τον βρω, έχει Τσααα....Κάτσε να σε βγάλω μία σέλφιςςςςςςς
 
  • Like
Reactions: myEnzo


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ να σας πω παιδάκια μου τον Έλληνα τον έχω πάρει με πολύ κακό μάτι!
Μάλλον με το μέρος αυτών που θα ήθελε να φύγει κάποιος σκύλος από κάποιο σπίτι θα ήμουν...

Ο Έλληνας δεν ξέρει να διατηρεί σκύλο εντός σπιτιού...δυστυχώς!

Έχω κάνει παρατηρήσεις πολύ ευγενικά ναι μεν, έχοντας εγώ ο ίδιος σκύλο σε διαμέρισμα, σε γείτονα επειδή ο σκύλος του ενοχλεί και δεν έχει την ικανότητα να το αντιληφθεί και να το σταματήσει!

Όσον αφορά τον νόμο είναι ξεκάθαρος, τι καθόμαστε και συζητάμε?
 


Allendog

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2017
156
703
33
Η αλήθεια είναι πως κ γω που μετακόμισα σχετικά πρόσφατα, ενώ ήμουν όσο δεν πάει ευγενικός, και πασχιζα να κερδίσω την εύνοια των υπολοίπων ενοίκων/ιδιοκτητών, έχω αρχίσει και ενοχλούμαι σε σχέση με την αμέλεια που επιδεικνύουν με τους δικούς τους σκύλους... (Όχι όλοι βέβαια)
Η αλήθεια είναι ότι τον παραλογισμό διαφόρων διποδων κατά τον σκύλων, τον ενθαρρύνουν πολλές φορές οι ανεύθυνοι ιδιοκτήτες με τους γνωστούς τρόπους!
Μια απορία έχω: αυτοί δεν ντρέπονται, δεν ενοχλούνται...?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981