Σκυλοτουρτα γενεθλιων


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ο Φιντελακος σημερα γινεται 1 ετους το καμαρι μου.
Εκτος απο το δωρο του(κοκκαλο απο τον χασαπη) , θελω να του φτιαξω μια τουρτα σε μεγεθος μαφιν με το κερακι του πανω.

Λεω να παπαριασω ξηρα τροφη και να την βαλω στο μουλινετ με κοτατζ τυρι και να γινει σαν ζυμη.
Μετα να την βαλω σε ενα φορμακι και στο ψυγειο να δεσει.

Και απο πανω το κερακι , το τραγουδακι , τρωει την τουρτα του και μετα του δινω και το δωρο.

Εχετε φτιαξει σκυλοτουρτα γενεθλιων?Μηπως η ζεστη με πειραξε η καλα τα λεω?Για βαλτε πλατη παρακαλω.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Να σου ζησει ο μπουνταλας!! Παντα γερος να ειναι :D
Βαλτου και κανα τυρακι και ζαμπονακι για χρωμα απο πανω :p
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Να σου ζησει!!!
Εγω σημερα το πρωι εφτιαξα.Ξηρα,οχι μουλιασμενη,στο μουλτι την ανακατεψα με γιαουρτι και λιγο ανθοτυρο.
Απο πανω εβαλα λιγο κοτοπουλο και τριμενο καροτο για χρωμα!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
:)
...Μηπως η ζεστη με πειραξε η καλα τα λεω? Για βαλτε πλατη παρακαλω.
Να σου ζήσει, Νάσο και νάναι πάντα γερός και ευτυχισμένος!!!

Δεν σε πείραξε καθόλου η ζέστη, μιά χαρά τα λες!!!:D
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Να στε καλα!!
Σωστα θα βαλω και καροτο τριμεννο , ζαμπονακι , ωραια θα την φτιαξω το απογευμα και θα βαλω φωτο.:D
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Να σου ζήσει ο αγόρι!!!!! και επειδή δεν έχω φτιάξει ποτέ τούρτα θα περιμένω και εγώ τις "συνταγές"... πάντως μια χαρά που ακούγεται η ιδέα σου... πάντως μήπως αντί για κερασάκι του βάλεις στη θέση του λίγο λουκάνικο?
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ρε μηπως να παρω ενα κοτοπουλο ωμο και να του καρφωσω ενα κερι και μια κοκκινη κορδελλα?(μπας και γλυτωσει και η κουζινα¨)?
Θα αλαφιασει ο προεδρος:D
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Πολύχρονος!
Να του γράψεις και το happy birthday σε σκυλισια...
Γαβ-γαβ-γουβ-γαβ γουφ γουφ
Γαβ-γαβ-γουβ-γαβ γουφ γουφ
Γαβ-γαβ-γουβ-γαβ γαβ-γαβ-γουβ-γαβ
Γαβ-γαβ-γουβ-γαβ γουφ γουφ

(εμένα πείραξε η ζέστη.....)
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Στα γενεθλεια της Εμυλης ειχα παρει μια "κονσερβα" μαγειρευτο φαγητο που ειναι σε μια πλαστικη συσκευασια (δεν θαμαμαι πως ονομαζεται)
την εβαλα αναποδογυρισμενη ( οπως γυριζουμε τα κεικ)
στο πιατο και την στολησα με καποιες λιχουδιες που ειναι σαν μπουτακια σε Χ σχημα και προσθεσα κατι αλλες λιχουδιτσες που ειναι σε σχημα οβαλ με μια γεμηση μεσα, ενα κερακι και τελος!
Και εγινε ΤΕΛΕΙΑ!!!!
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Εγώ για τα γενέθλια του Μουφ φτιάχνω μια αηδέστατη αηδία τούρτα που βρωμοκοπά ο τόπος και λιποθυμούν άνθρωποι από τη μπόχα και το Μουφ από την αγαλλίασή του για το πόσο το αγαπάω και το φροντίζω και του φτιάχνω αηδίες να τρώει. Η συνταγή είναι εδώ: http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?5139-ΑΗΔΙΑ!-(μπλιαχχχχχχ!)&highlight=αηδια+μπλιαχχχχ
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Α, σαφώς αυτά θα προτιμούσε και το Μουφ, αν και τα δικά σου μπιφτέκια δεν έχουνε μπιχλιμπίδια και σάλτσες ντομάτες όπως τα δικά μου.:p:D Επίσης το Μουφ θα έτρωγε ευχαρίστως γεμιστά που επίσης το τρελλαίνουν.:eek:
 




nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
http://i307.photobucket.com/albums/nn292/thalasos/01082011097jhbvjbhjbjhbkjhbj.jpg
Εβαλα 1/2 γιαουρτι , 1 μπωλακι ξηρα , νερο και εβαλα στο mulinet το οποιο το εκαψα.:eek:
Γαρνιρισμα με τριμ.καροτο , τυρι τοστ 1 φετα σε φετες και αντι για κερασακι , την ακρη απο ενα παριζακι.
Design ειναι καροτο και λιγο μαγιονεζα σαν sweet sauce.
Η παρουσιαση εγινε σε πιατελα χειροποιητη κεραμικη.
Το κερακι ηταν το μονο που βρηκα ανελπιστα και ηταν ροζ.:p
http://i307.photobucket.com/albums/nn292/thalasos/01082011099kbjkbkjbklj.jpg
Ο Φιντελ απορει με το λαστιχο που τον ενοχλει και ετσι το εβγαλε , ισα που τον προλαβα να το φοραει.:don:

Ευχαριστουμε για τις ευχες!:)
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Χρόνια σας πολλά!!!!!!Μικρή η τούρτα....τι θα φάει αύριο το παιδί ???:D