Σκυλο-περιοδικα!!!


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Παιδιά καλημέρα!!!Δεν ξέρω αν την απορία μου πρέπει να την εναποθέσω εδώ αλλά επειδή έχει σχέση με βιβλία-μπορείς να το πείς-γι'αυτο και το τοποθέτησα εδώ.Μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει περιοδικός τύπος για σκυλιά όπως κάποτε;Θυμαμαι οτι υπήρχαν περιοδικά όπως Κυνοφιλία,Τα σκυλιά μας και εμείς κ.α.Γιατί δεν εχω βρει και τουλαχιστον αν υπάρχει και μου πείτε ονομασία να το παραγγέλνω για να μου το φέρουν!!!!
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Η αλήθεια είναι ότι δεν υπαρχουν πιά περιοδικά για σκύλους, εκτος από το κυνήγι, (ένθετο του Έθνους),αλλά μιλάει μόνο για κυνηγετικες φυλες..
Παλιά υπήρχαν πολλά. Το Γαβ έχει σταματήσει.
Δυστυχως η κριση στα περιοδικά χτύπησε και εκει...
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
βασικά έχω ακούσει για ένα καινούριο περιοδικό
που λέγεται ΣΚΥΛΙΑ κ' το βγάζει ο ΣΚΑΙ
κ' κάνει νομίζω 8, κατι..
δεν το 'χω πάρει ακόμα ομως για να δώ αν είναι καλό..
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
βασικά έχω ακούσει για ένα καινούριο περιοδικό
που λέγεται ΣΚΥΛΙΑ κ' το βγάζει ο ΣΚΑΙ
κ' κάνει νομίζω 8, κατι..
δεν το 'χω πάρει ακόμα ομως για να δώ αν είναι καλό..
Δεν είναι περιοδικό, είναι ένα πολύ ωραιο βιβλίο με πάρα πολλές πληροφορίες..
Το έχω και είναι θησαυρός πληροφοριών...:D
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Η απογευματινη βγαζει καθε σαββατο ενα ενθετο τα σκυλια μας και εμεις..
Εχει σταματησει να ειναι να βγαινει καθε 2 μηνες,και ειναι μαζι μας καθε Σαββατο..
 


konstantin

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2009
56
0
Λοιπον μιας και εχω εγω τυπο στο μαγαζι θα σας πω τι υπαρχει.1) κυνηγι και κυνοφιλια,2)κυνηγος και φυση.3)αρτεμις.Το σκαι που εχει βγαλει το σκυλοι ειναι κατι σαν εγκυκλοπεδια και εχει πληροφοριες για ολες τις φυλες.Αααα επισης καθε τεταρτη βγαινουν ενθετα στο εθνος και στον ελ.τυπο καθε σαββατο στην απογευματινη
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πάντως όλα έχουν σχέση με το κυνηγι..γιατι υπαρχει το αγοραστικό κοινό.
Καλύτερα να πάρεις συνδρομες με περιοδικά του εξωτερικού και να στα στέλνουν Ελλάδα.
Υπάρχουν καταπληκτικά περιοδικά για σκύλους και κατοικίδια γενικά , και στην Αγγλία και στην Αμερική.
 




Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Ευχαριστώ παιδιά...θα κοιταξω λοιπον και εγώ το βιβλίο του ΣΚΑΙ...Και οταν το παρω πιστεύω να ικανοποιηθώ...μεχρι ενός σημείου τουλάχιστον...
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σκέφτομαι να κάνω ένα website σαν depository/clearing house περί σκύλων. Ειδικός δεν είμαι και δεν έχω καιρό για forum και έτσι, άλλωστε δεν παραβγαίνει κανείς αυτό το forum πουθενά, ούτε στην Αμερική. Αλλά καμιά φορά υπάρχουν άρθρα που έχουν ενδιαφέρον, περίεργα, κλπ. και δε θα ήταν κακή ιδέα να μπουν κάπου. Μάλλον για μετάφραση-απόδοση στα ελληνικά σκέφτομαι, οπότε θα είναι ίσως χρήσιμο, κυρίως αν έχει πράγματα για τις τελευταίες ιατρικές έρευνες και έτσι. Μπορώ επίσης να το ανανεώνω χαλαρά κάθε μήνα φαντάζομαι. Εννοείται επίσης ότι θα είναι τσάμπα.:)
 






mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
Σκέφτομαι να κάνω ένα website σαν depository/clearing house περί σκύλων. Ειδικός δεν είμαι και δεν έχω καιρό για forum και έτσι, άλλωστε δεν παραβγαίνει κανείς αυτό το forum πουθενά, ούτε στην Αμερική. Αλλά καμιά φορά υπάρχουν άρθρα που έχουν ενδιαφέρον, περίεργα, κλπ. και δε θα ήταν κακή ιδέα να μπουν κάπου. Μάλλον για μετάφραση-απόδοση στα ελληνικά σκέφτομαι, οπότε θα είναι ίσως χρήσιμο, κυρίως αν έχει πράγματα για τις τελευταίες ιατρικές έρευνες και έτσι. Μπορώ επίσης να το ανανεώνω χαλαρά κάθε μήνα φαντάζομαι. Εννοείται επίσης ότι θα είναι τσάμπα.:)
Και βεβαια να το κανεις sara. Αν μπορεις θα ειναι θυσαυρος για ολους εμας τους κινοφιλους!!!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU