Σκύλος & «κοινωνικοί» περιορισμοί

Πόσοι έχουμε αντιμετωπίσει «κοινωνικά» και όχι μόνο προβλήματα-δυσκολίες και ποια είν

  • Πρόβλημα στις διακοπές

    Votes: 26 38,2%
  • Πρόβλημα στην διαμονή του σκύλου

    Votes: 8 11,8%
  • Πρόβλημα στις μετακινήσεις μου

    Votes: 27 39,7%
  • Πρόβλημα στην καθημερινότητα

    Votes: 14 20,6%
  • Κοινωνικός περιορισμός από μη «σκυλάδες»

    Votes: 19 27,9%
  • Έχω άγχος επειδή έχω τα σκυλιά μου σπίτι

    Votes: 13 19,1%
  • Πρόβλημα στην σχέση μου

    Votes: 3 4,4%
  • Πρόβλημα από τους γείτονες, την γειτονιά

    Votes: 11 16,2%
  • Πρόβλημα για ολιγοήμερες διακοπές (2,3μερα)

    Votes: 18 26,5%
  • Κάποιο άλλο πρόβλημα-δυσκολία...

    Votes: 5 7,4%

  • Total voters
    68

nyfitsa

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
128
0
Πρόβλημα στις μετακινήσεις εφόσον δεν έχω αυτοκίνητο αλλά έχω παραγγείλει μάρσιπο οπότε θα λυθεί.
Και ένα άγχος που μένει μόνος του έχω, όχι μην κάνει ζημιές ή πάθει κάτι, απλά δεν μ' αρέσει να τον αφήνω μόνο του πολλές ώρες οπότε μετά τη δουλειά κατευθείαν σπίτι.

Να σας πω και το άκρως αντίθετο από αυτά που αναφέρθηκαν για ξενοδοχεία και σκύλους.
Πέρυσι έψαχνε η μητέρα μου να κλείσει δωμάτιο στη Μήλο. Λέει λοιπόν σε ένα που πήρε τηλέφωνο "έχω και ένα μικρό σκυλάκι υπάρχει πρόβλημα;'' καιι η απάντηση
"Κανένα απολύτως, έχω κι εγώ μια μικρή σκυλίτσα που αν δεν την είχα όυτε που ξέρω τι θα έκανα, οποιανού δεν του αρέσει και έχει πρόβλημα με τα σκυλιά να πάει αλλού"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::D:D

Και η μικρή τελικά ήταν μια απίστευτα ναζιάρα -τσαχπίνα γιορκσάιρ αλλά κι ο δικός μας κύριος!:D
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
tricky μήπως μπορείς να μου πεις και μένα που ακριβως είναι αυτο το coffee bar??
Ειναι στο Κ. Χαλανδρι ....Σαρανταπορου και Αριστοτελους (ή Ζωοδοχου Πηγης).Λεγεται ZOO (αυτο ελειπε να μην δεχεται ζωα :) ) .
Γενικα ροκ διαθεσης μερος ...

Τα βραδια γινεται χαμος πλεον εξω οποτε ο σκυλος δεν θα ειναι καλη ιδεα ...τη μερα ομως ειναι μια χαρα ανετα.
 


PrincePapillon

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
142
1
11
Πρόβλημα πεθερικών: "Και τι το θέλετε τώρα το σκύλο?!? Κάντε ένα παιδί!!! Τι το θέλετε μέσα στο σπίτι κιόλας?!? ΤΙ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ??? ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ???" Και αμέσως χαμός από χάπια! Για την καρδιά, για την πίεση, το ζάχαρο, τα υπογλώσσια τους και γενικά ότι έχει το φαρμακείο τους :p
 


jo.d

Well-Known Member
8 Μαϊου 2012
147
0
βουλα
Τα 2 που ειναι πρωτον μεγαλα ηλικιακα δευτερον πανε πακετο οταν φευγουμε η ερχεται η μανα μου απο το σπιτι της στο δικο μας η ερχονται οι κολλητοι.Τη μικρη εντος ελλαδος μαζι εκτος σε φιλη που κανει dogsitting σπιτι της.Με τους γειτονες δεν εχω προβλημα γιατι η αληθεια ειναι οτι ειναι και ησυχα οσο ανφορα τσακωμους γαυγισματα ειναι και αυτοι δεν ειναι περιεργοι..Το προβλημα με τους γειτονες το ειχα με ενα τυπου μεγαλο αυτοσχεδιο κλουβι crate που το ειχα και εχω κατω στον κηπο γιατι αρκτες φορες βρισκω ΠΕΤΑΜΕΝΑ μωροκουταβα η νεογενητα γατακια.Αλλα οκ λιγα παραπονακια.
 


oscar the grouch

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2012
84
9
Μένω σε μονοκατοικία και ο κοντινοτερος γείτονας ειναι στα 100 μ. Δεν ενοχλω κανέναν. Ασε που όλοι έχουν σκυλιά.

Διακοπές δεν πάω γιατί μένω 50 μέτρα από τη θάλασσα και έχω κουραστεί από τα σουρτα φερτα και τη βαριά κοινωνική ζωή. Μέχρι πέρυσι ζούσα στις ΗΠΑ και λέω πλέον ότι σαν το μέρος μου πουθενά.

Οταν λειπουμε όλοι από το σπίτι ο κουταβουλης τη βγάζει στο σκυλοσπιτο του κήπου και ειναι μια χαρά αφού κυκλοφορεί ελεύθερος. Οταν ζοριζει ο καιρός υπάρχει στεγασμένο απανεμο μέρος έξω από τη κουζίνα και μας περιμένει εκεί μέχρι να γυρίσουμε .

Οι δε φίλοι μου θα πρέπει να ανεχθούν και τον Oscar. Δεν παραπονιούνται όμως γιατί ειναι καλοί φίλοι


Sent from my iPhone using my iPhone
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Με κάποιους φιλους που δεν θέλουν το σκύλο έχουμε σταματήσει να συνατιόμαστε στο σπίτι. Επίσης όταν βγαίνουμε βόλτα να καθήσουμε κάπου που δεν θα ενοχλεί το σκυλί. Το καημένο το σκυλάκι δεν κάνει φασαρία αλλά μερικοί ενοχλούνται μόνο απο την παρουσία του.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εγω προσωπικα το μονο θεμα που χω ειναι οταν χρειαζεται να λειψω για καποια δουλεια ή να παω σουπερ μαρκετ κλπ που δε μπορω να την παρω μαζι μου
πρεπει απαραιτητως να μενει καποιος πισω μαζι της κ παλι κλαιει κ ειναι στην τσιτα οποτε λειπω μου λενε ολοι οσοι την κρατησαν
Το περισσοτερο που χουμε χωριστει δεν ηταν πανω απο 4-5 ωρες κ σε ολη την διαρκεια πρεπει να χα παρει κ καμια δεκαρια τ/φ να μαθαινω τι κανει κλπ
Για ολα ταλλα δεν εχω θεμα κανενα απολυτως,τα προσαρμοζω ετσι τα πραγματα για να μην εχω
Ακομη κ φιλοι μου που οχι οτι δεν αγαπανε τα ζωα απλα ψιλοφρικαρουν (αλλα μερικοι ποοολλλυυυυ) με τα μεγαλοσωμα,μαυρα,σκυλια του σατανα,ανθρωποφαγα κλπ κλπ εχουν μαθει να την αγαπανε κ να παιζουν κ να την χαιδευουν(αφου οποτε μιλαμε πρωτα ρωτανε τι κανει η Ηρα κ μετα για μενα...)
φευ λεμε
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa