Σκύλος και θάλασσα


Labradorakos

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
46
0
Την δεύτερη μέρα που πήγαμε... (την Κυριακή), μόνο κατούρησε εκεί που σκάει το κύμα!!!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
T
Μήπως πρέπει να ξαναγραφτεί το άρθρο συμπληρώνοντας οτι ΙΣΩΣ να μην βρωμίζουν τη θάλασσα τα σκυλιά... αλλά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις!;):D
Οι εξαιρέσεις, απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
καλήμερα κατάφερα επιτέλους να διαβάσω ολόκληρο το θέμα από την αρχή του. είναι πολύ ενδιαφέρον και με χρήσιμες πληροφορίες περί της νομοθεσίας. τα κότσια για να κάνω ότι και εσύ amangos δεν τα έχω όπως και την σωματική διάπλαση !!!!! έχω αντιμετωπίση αρκετές φορές πρόβλημα καθώς τον Πρωτέα τον έχω πάντα μαζί μου αλλά τα μπάνια δεν μου έχουν λήψει. ο Πρωτέας στο νερό μπήκε με την πρώτη και για να μην μου λένε τίποτα τον άφηνω να βουτά και μετά τον ανεβάζω σε φουσκωτό στρώμα που το έχω σαν μαξιλάρι για να πηγαίνουμε πιο βαθιά. ο Πρωτέας κάνει μπάνιο στην Ψάθα, έχει κάνει στην Κρήτη και συγκεκριμένα στα Χανιά στην Ελαφόνησο και την Νεάπολη στην Λούτσα στην Κέρκυρα στον Αι Γιώργη και φέτος στην Χαλκιδική. Πάντα προσέχω πως τον βάζω μέσα έτσι ώστε να μην μου πουν τίποτα (το στρώμα θαλάσσης ) αν και υπάρχουν και φορές που αντιμετωπίζω προβλήματα όπως οι περισσότεροι. από αντιδράσεις που βλέπω διακρίνω ότι σιγά σιγά οι άνθρωποι προσαρμόζονται και σκέφτονται πιο ορθολογικά γύρω από το θέμα σκύλος χωρίς υστερίες που συνιθέστερα ανταμώνω σε γηραιότερους ανθρώπους και υστερικές μαμάδες.