Σκύλος: ο εύκολος στόχος !


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Η μέρα δεν ξεκίνησε καλά (για να το θέσω κόσμια). Αυτό τον καιρό είμαι προσωρινά εκτός Αθηνών για λίγους μήνες, οπότε ο Έκτωρ είναι στο σπίτι με την διοίκηση (γονείς). Με πήραν το πρωί τηλέφωνο εν εξάλλω καταστάσει, και μου ανέφεραν το εξής: Από καιρό υποψιαζόμαστε ότι κάτι δεν πάει καλά με τα κοινόχρηστα και τον διαχειριστή της πολυκατοικίας. Εχθές οι γονείς μου ανακάλυψαν επιτέλους ότι έχουν γίνει ΟΙ παρανομίες και λαμογιές με τα κοινόχρηστα και το αποθεματικό. Ο κύριος αυτός, παράνομος ών, θεώρησε σκόπιμο να μας εκδικηθεί αναρτώντας ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία άπαγορεύεται στα σκυλιά μας να διασχίζουν τους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας γιατί βρωμίζουν τον τόπο ! Θεωρεί δηλαδή ότι 28 κιλά σκυλί πρέπει να το μεταφέρουμε στα χέρια από την πόρτα του διαμερίσματος μέχρι το πεζοδρόμιο, ή να βάλουμε γερανό και να το κατεβάζουμε απευθείας από το μπαλκόνι στον δρόμο ! Σημειωτέον ότι ο Έκτωρ είναι μανιακός με την καθαριότητα, δεν λερώνει μέσα, και δεν πατάει σε λάσπες. Ούτε είχαμε ποτέ θέμα με πατημασιές σκύλου στην πολυκατοικία. Κάποιοι συγκάτοικοι μάλιστα μας ειδοποίησαν ότι σκοπεύει να εγείρει γενικώς θέμα με τα σκυλιά της πολυκατοικίας, αν και κανένα σκυλί δεν ενοχλεί, κανένα δεν διαμένει στο μπαλκόνι, και τηρούμε όλοι τους κανόνες υγιεινής και όσα επιβάλλει ο νόμος. Στόχος του είμαστε βεβαίως εμείς, γιατί τα άλλα δύο σκυλιά της πολυκατοικίας είναι μικρά, και συνήθως τα μεταφέρουν στα χέρια. Έλεος δηλαδή, "φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης" ; Τα βάζει με το αθώο ζωντανό που δεν μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του, ενώ ο ίδιος έχει διαπράξει αδίκημα και φοβάται να μας αντιμετωπίσει ; Και όχι μόνον αυτό, αλλά τώρα πρέπει να προσέχουμε μήπως ρίξει και τίποτε στο μπαλκόνι για να βλάψει τον σκύλο, καθώς η θέση του δικού του μπαλκονιού είναι ιδανική για κάτι τέτοιο, και στο παρελθόν του έχει πετάξει νερό (έγινε βεβαίως χαμός, και ισχυρίστηκε ότι πότιζε και πρόκειται για λάθος). Επιτέλους, γιατί όλοι τα βάζουν με τα σκυλιά ;;; :mad::mad::mad:
 


french bulldog

Well-Known Member
28 Αυγούστου 2009
292
0
Επιτέλους, γιατί όλοι τα βάζουν με τα σκυλιά ;;;
επειδή δεν μπορούν να μιλήσουν και να βρούν το δίκαιο τους! τι να πώ πολύ μ@λ@κας ο τύπος! το διαμέρισμα το ενοικιάζετε ή είναι δικό σας?
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Τα σκυλιά μας δεν μπορούν να μιλήσουν , μπορούμε όμως εμείς.

Άστον να κουρεύεται... , και αν σου πεί και τίποτα, πες του να κοιτάει τη δουλειά του, και να μην σε ξαναενοχλήσει.

Αν σε παρηγορεί , λίγο πολύ, κάτι παρόμοιο εχουμε αντιμετωπίσει όλοι μας. Μετά την 2η , 3η φορά, τα βλέπεις και γελάς.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ο ορισμός του κομπλεξικού μ@λάκ@, που νομίζει ότι έπιασε τον Πάπα απο τα αμελέτητα, επειδή έχει τα κοινόχρηστα... Σιγά το αξίωμα! Μπελάς είναι...
Ιδού ο νόμος. Όπου είναι η ανακοίνωση, βάλε κι εσύ το απόσπασμα που σε δικαιώνει.

Φιλιά στο μωρό σου!!! :D
E+A
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
επειδή δεν μπορούν να μιλήσουν και να βρούν το δίκαιο τους! τι να πώ πολύ μ@λ@κας ο τύπος! το διαμέρισμα το ενοικιάζετε ή είναι δικό σας?
Το συγκεκριμένο διαμέρισμα το νοικιάζουμε, καθώς το δικό μας είναι μακριά από το κέντρο και δεν μας βολεύει πλέον.
Και να φανταστείς ότι ο τύπος είχε γάτα μέχρι πρίν 1 χρόνο ! Και τους έφευγε κάθε φορά που άνοιγαν την πόρτα, οπότε το συγκεκριμένο ζώο όντως τριγύριζε στους κοινόχρηστους χώρους.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Τα σκυλιά μας δεν μπορούν να μιλήσουν , μπορούμε όμως εμείς.

Άστον να κουρεύεται... , και αν σου πεί και τίποτα, πες του να κοιτάει τη δουλειά του, και να μην σε ξαναενοχλήσει.

Αν σε παρηγορεί , λίγο πολύ, κάτι παρόμοιο εχουμε αντιμετωπίσει όλοι μας. Μετά την 2η , 3η φορά, τα βλέπεις και γελάς.
Άρα η πρώτη φορά είναι η δύσκολη ! ;) Πρός το παρόν χαίρομαι που δεν είμαι στην Αθήνα, γιατί δεν ξέρω και εγώ τί θα έκανα. Αλλά από τον πατέρα μου δεν ξέρω πώς θα την γλιτώσει αν τον πετύχει ...
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Είστε ιδιοκτήτες ή ενοικιαστές του διαμερίσματος;
Το λέω αυτό γιατί σύμφωνα με το νόμο, δεν επιτρέπεται ΚΑΜΙΑ αλλαγή (από την αλλαγή της λάμπας μέχρι την αλλαγή της πόρτας και των κανόνων της πολυκατοικίας) εάν δεν είναι ομόφωνη η συμφωνία..
Εάν δηλαδή υπάρχει έστω και ένας ιδιοκτήτης από τους εκατό που να μην δέχεται την αλλαγή, τότε δεν έχει κανένα δικαίωμα ο διαχειριστής να κάνει τίποτα.
Αν είστε ενοικιαστές, ανάφερε στον ιδιοκτήτη το περιστατικό και πες του ότι από τη στιγμή που έχετε ένα συμβόλαιο για 1(πχ) χρόνο που μέσα δεν λέει ότι απαγορεύονται οι σκύλοι να διασχίζουν τους κοινόχρηστους χώρους και τώρα σου κάνουν τέτοια μανούρα, να λάβει τα μέτρα του, αλλιώς θα το πας δικαστικά και σε εκείνον (επειδή όταν έχεις το διαμέρισμα, έχεις και τους κοινόχρηστους χώρους κατά ένα μερίδιο) που δεν τήρησε τη συμφωνία, και στον διαχειριστή για μη τήρηση του καταστατικού της πολυκατοικίας-για καταπάτηση δικαιωμάτων απέναντι στο συμβόλαιο του σπιτιού και για μη ομόφωνη συμφωνία και προσβολή.
Αυτά..

Δεν χρειάζεται να το πας δικαστικά, απλά κάτι τέτοιοι τύποι μόλις ακούνε δικαστικά τρομάζουν.. και εσείς έχετε και άλλες κατηγορίες να του προσάψετε, οπότε θα φοβηθεί σίγουρα.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
μην ψάχνεις, υπάρχουν ένα σωρό ανεγκέφαλοι που γιατί έτσι γουστάρουν, γιατί στραβοξύπνησαν ή γιατί τσακώθηκαν με τη γυναίκα τους ξύνονται για καβγάδες, προβλήματα.... και άμα δε βρίσκουν τίποτα άλλο να σου πουν γιατί εσύ είσαι σωστός, θα τα βάλουν με το σκύλο.

αυτοί θέλουν ...δάγκωμα...(μεταφορικό και κυριολεκτικό)

εγώ προσωπικά δε συνεχίζω διάφορες ιστορίες που μου έχουν τύχει γιατί φοβάμαι μην κάνουν κακό στο σκύλο, εννοώ να του πετάξουν φόλα και τίποτα άλλο.

άμα σε παίρνει όμως μην αφήσεις το δίκιο σου
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Ο ορισμός του κομπλεξικού μ@λάκ@, που νομίζει ότι έπιασε τον Πάπα απο τα αμελέτητα, επειδή έχει τα κοινόχρηστα... Σιγά το αξίωμα! Μπελάς είναι...
Ιδού ο νόμος. Όπου είναι η ανακοίνωση, βάλε κι εσύ το απόσπασμα που σε δικαιώνει.

Φιλιά στο μωρό σου!!! :D
E+A
Σ' ευχαριστώ Βερόνικα μου. :) Ο πατέρας μου είναι ευτυχώς (συνταξιούχος πλέον) δικηγόρος, οπότε του κόλλησε το απόσπασμα του νόμου για τα ζώα συντροφιάς δίπλα στην ανακοίνωση, και ένα ακόμη απόσπασμα για τις ποινές που επισείουν τα αδικήματα που έχει διαπράξει ως διαχειριστής ... Να δούμε τώρα τί θα πεί ο γελοίος ! :mad:

Φιλιά στα κουκλάκια, και ιδιαίτερα στο αστεράκι
Ε+Α = *agapoylas*
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Είστε ιδιοκτήτες ή ενοικιαστές του διαμερίσματος;
Το λέω αυτό γιατί σύμφωνα με το νόμο, δεν επιτρέπεται ΚΑΜΙΑ αλλαγή (από την αλλαγή της λάμπας μέχρι την αλλαγή της πόρτας και των κανόνων της πολυκατοικίας) εάν δεν είναι ομόφωνη η συμφωνία..
Εάν δηλαδή υπάρχει έστω και ένας ιδιοκτήτης από τους εκατό που να μην δέχεται την αλλαγή, τότε δεν έχει κανένα δικαίωμα ο διαχειριστής να κάνει τίποτα.
Αν είστε ενοικιαστές, ανάφερε στον ιδιοκτήτη το περιστατικό και πες του ότι από τη στιγμή που έχετε ένα συμβόλαιο για 1(πχ) χρόνο που μέσα δεν λέει ότι απαγορεύονται οι σκύλοι να διασχίζουν τους κοινόχρηστους χώρους και τώρα σου κάνουν τέτοια μανούρα, να λάβει τα μέτρα του, αλλιώς θα το πας δικαστικά και σε εκείνον (επειδή όταν έχεις το διαμέρισμα, έχεις και τους κοινόχρηστους χώρους κατά ένα μερίδιο) που δεν τήρησε τη συμφωνία, και στον διαχειριστή για μη τήρηση του καταστατικού της πολυκατοικίας-για καταπάτηση δικαιωμάτων απέναντι στο συμβόλαιο του σπιτιού και για μη ομόφωνη συμφωνία και προσβολή.
Αυτά..

Δεν χρειάζεται να το πας δικαστικά, απλά κάτι τέτοιοι τύποι μόλις ακούνε δικαστικά τρομάζουν.. και εσείς έχετε και άλλες κατηγορίες να του προσάψετε, οπότε θα φοβηθεί σίγουρα.
Ευχαριστώ πολύ !!! Ο συγκεκριμένος κύριος είναι ένας τραμπούκος που συμπεριφέρεται σαν να είναι δικιά του η πολυκατοικία, και γενικά περνάει το δικό του σε ιδιοκτήτες και ενοικιαστές. Τρομοκρατεί ηλικιωμένους, και γενικά προσπαθεί να εκβιάζει τον καθένα βρίσκοντας το αδύνατο του σημείο. Το δικό μας θεώρησε ότι είναι ο Έκτωρ, και αυτό ήταν το μεγάλο του λάθος. Όμως έχει διαπράξει σοβαρά αδικήματα, και δεν θα τον αφήσουμε έτσι, εφόσον μάλιστα υπάρχουν και αποδείξεις.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
εγώ προσωπικά δε συνεχίζω διάφορες ιστορίες που μου έχουν τύχει γιατί φοβάμαι μην κάνουν κακό στο σκύλο, εννοώ να του πετάξουν φόλα και τίποτα άλλο.

άμα σε παίρνει όμως μην αφήσεις το δίκιο σου
Αυτό το φοβόμαστε και πρίν γίνει η φασαρία, γιατί από το μπαλκόνι του μπορεί κάλλιστα να πετάξει κάτι στο δικό μας. Το σκυλί μόλις ακούει τα παράθυρο τους να ανοίγει τρέχει έντρομο στο σπίτι. Δύο φορές μάλιστα ήταν βρεμμένος. Ο νοών νοείτω. Απλώς τώρα δεν θα βγαίνει ποτέ μόνος του στο μπαλκόνι. Ούτως ή άλλως ο τύπος μας έχει στην μπούκα γιατί ανακαλύψαμε τις βρωμιές του. Αν το συνεχίσει, πολύ απλά θα έλθει η αστυνομία !
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Aς τα παρουμε ενα-ενα...

...τον διαχειριστή της πολυκατοικίας. Εχθές οι γονείς μου ανακάλυψαν επιτέλους ότι έχουν γίνει ΟΙ παρανομίες και λαμογιές με τα κοινόχρηστα και το αποθεματικό. Ο κύριος αυτός, παράνομος ών, ...
Πανω σε αυτο,θα ελεγα οτι εφοσον ως διαμενοντες στην πολυκατοικια,εχετε δικαιωμα οταν υπαρχει ενα θεμα προς συζητηση να ζητησετε "Εκτακτη Γενικη Συνελευση"πολυκατοικιας,να το κανετε και στην συγκεντρωση να αποδειξετε-ενημερωσετε σε ολους την ποιοτητα αυτου του ανθρωπου.Ο Διαχειριστης ειναι ο ορισμενος απο τους συγκατοικους,αντιπροσωπος των διαμενοντων στην πολυκατοικια.Εαν υπαρξει λαμογια εκ μερους του απλά κατα πλειοψηφια ΑΜΕΣΑ τιθεται θεμα και τον παυετε με ψηφοφορια.Τοσο απλα.Ετσι θα εχετε διπλό κερδος.Και θα παραχωρησει τη θεση του σε καποιον αλλο αλλά και θα γινει ΡΟΜΠΑ μπροστα σε ολους(πιστευεις οτι θα υπαρχει διαθεση εκ μερους του να συζητηθει η ενοχληση απο τα ζωακια;...μετα απ'ολα αυτα που θα ακουσει;) :) Και φυσικα εχετε δικαιωμα να του κανετε μια ομαδικη εγκληση για εξαπατηση και να το πατε ακομα πιο μακρυα :)

θεώρησε σκόπιμο να μας εκδικηθεί αναρτώντας ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία άπαγορεύεται στα σκυλιά μας να διασχίζουν τους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας γιατί βρωμίζουν τον τόπο !
Πανω σε αυτο τωρα...Γιατι ισχυριζεται κατι τετοιο;Μηπως οντως καποιο απο τα σκυλια στην πολυκατοικια εκανε κατι τετοιο;Και ο ιδιοκτητης του βαρεθηκε-αμελησε-αδιαφορησε για τον κοινοχρηστο χωρο κρυμμενος πισω απο την αβεβαιοτητα της ανωνυμιας εφοσον δεν τον ειδε κανεις; Κι αυτο ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να μαζευτειτε ολοι οι ιδιοκτητες σκυλων και να το συζητησετε.Διοτι αν οντως υπαρχει τετοιο θεμα,ειναι ασχημο και εκθετει ολους σας,για τη βλακεια ενος.Και θα πρεπει ολοι σας να κανετε μια ευγενικη συσταση στον αμελησαντα να μην ξαναγιενι κατι αναλογο.Εαν δεν υπαρχει θεμα,και ειστε σιγουροι,τοτε απλα αδιαφορηστε για τις κατηγοριες και πηγαινετε ολοι μαζι να μιλησετε στον καταγγελοντα-συκοφαντη.Να μιλησει επι συγκεκριμενου ή απλα να...ξεβρακωθει για αλλη μια φορα. :)

Επιτέλους, γιατί όλοι τα βάζουν με τα σκυλιά ;;; :mad::mad::mad:
Οσο για αυτο τι να πω καινουριο;Ειναι ανεκαθεν τοις πασι γνωστο οτι η κακομοιρια και η αποξενωση,οπως και η αντικοινωνικοτητα ορισμενων συνανθρωπων μας απλά εκφραζονται ως επιθετικη και προσβλητικη συμπεριφορα εναντι πιο αδυναμων.Και αυτοι οι αδυναμοι ειναι πολλακις και τα σκυλακια που δυστυχως δεν μιλανε...Ομως υπαρχουν ευτυχως και οι νοημονες ιδιοκτητες για να βαλουν αυτους τους αγενεις στη θεση τους. Δεν θα παψουν ποτέ να υπαρχουν τετοιοι απαραδεκτοι ανθρωποι,αλλά δεν θα τους αφησουμε και στην "τυχη" τους αλλά θα τους βαζουμε στη θεση τους!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τον διαχειριστή και τον κάθε διαχειριστή να τον έχεις γραμμένο εκεί που δεν πιάνει το μελάνι!

Εφόσον είσαι εσύ τυπική (και οι γονείς σου) έχοντας τον σκύλο μέσα στο διαμέρισμα και τηρώντας την καλή γειτονία τότε δεν σε κουνάει κανένα καταστατικό και κανένας διαχειριστής!

Το αν είναι νοικιασμένο το σπίτι έχει να κάνει μεταξύ ενοικιαστή και νοικοκύρη!Αν δεν θέλει ο νοικοκύρης σκύλο τότε δεν μπαίνει σκύλος στο σπίτι!Ο διαχειριστής δεν κολλάει πουθενά ούτε οι υπόλοιποι της πολυκατοικίας!

Πάντως αν μου πείραζαν τον σκύλο εμένα ενώ είμαι σωστός δεν θα είχαμε καλά ξεμπερδέματα!Πας και πειράζεις τον σκύλο ρε φίλε?Ε, όχι...

Σε παρακαλώ γίνε πιο σίγουρη και μην δίνεις την εντύπωση ότι φταις!
Υπερασπίσου το ότι είσαι σωστή απέναντι στις υποχρεώσεις σου και μην κρατάς αμυντική στάση γιατί θα σε πατήσουν!
Αν θέλει να φωνάξει την αστυνομία καλώς να την φωνάξει!Ότι θέλει ας πάει να κάνει!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ευχαριστώ πολύ !!! Ο συγκεκριμένος κύριος είναι ένας τραμπούκος που συμπεριφέρεται σαν να είναι δικιά του η πολυκατοικία, και γενικά περνάει το δικό του σε ιδιοκτήτες και ενοικιαστές. Τρομοκρατεί ηλικιωμένους, και γενικά προσπαθεί να εκβιάζει τον καθένα βρίσκοντας το αδύνατο του σημείο. Το δικό μας θεώρησε ότι είναι ο Έκτωρ, και αυτό ήταν το μεγάλο του λάθος. Όμως έχει διαπράξει σοβαρά αδικήματα, και δεν θα τον αφήσουμε έτσι, εφόσον μάλιστα υπάρχουν και αποδείξεις.
Πολύ χαίρομαι γιατί κάτι μου λέει ότι τα έβαλε με τον λάθος σκύλο!!! *demonio**demonio*
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πανω σε αυτο τωρα...Γιατι ισχυριζεται κατι τετοιο;Μηπως οντως καποιο απο τα σκυλια στην πολυκατοικια εκανε κατι τετοιο;Και ο ιδιοκτητης του βαρεθηκε-αμελησε-αδιαφορησε για τον κοινοχρηστο χωρο κρυμμενος πισω απο την αβεβαιοτητα της ανωνυμιας εφοσον δεν τον ειδε κανεις; Κι αυτο ειναι ενα θεμα που θα επρεπε να μαζευτειτε ολοι οι ιδιοκτητες σκυλων και να το συζητησετε.Διοτι αν οντως υπαρχει τετοιο θεμα,ειναι ασχημο και εκθετει ολους σας,για τη βλακεια ενος.Και θα πρεπει ολοι σας να κανετε μια ευγενικη συσταση στον αμελησαντα να μην ξαναγιενι κατι αναλογο.Εαν δεν υπαρχει θεμα,και ειστε σιγουροι,τοτε απλα αδιαφορηστε για τις κατηγοριες και πηγαινετε ολοι μαζι να μιλησετε στον καταγγελοντα-συκοφαντη.Να μιλησει επι συγκεκριμενου ή απλα να...ξεβρακωθει για αλλη μια φορα. :)
Ευχαριστώ καταρχάς για το ενδιαφέρον και την συμπαράσταση. Το περιστατικό στο οποίο αναφέρεται ο τύπος έγινε πρίν από ένα μήνα, οπότε και έκανε παρατήρηση σε όλους τους ιδιοκτήτες σκύλων για κάτι πατημασιές στο δάπεδο του ασανσέρ. Οι πατημασιές ήταν τριγωνικές με μία μικρή στρογγυλή βούλα σε κάποια απόσταση από κάθε τρίγωνο, και ήταν ολοφάνερο ότι είχαν γίνει από γυναικείο παπούτσι με ψηλό τακούνι. Του το υποδείξαμε όλοι, και σταμάτησε. Ένα μήνα αργότερα, μόλις οι γονείς μου του θέτουν το ζήτημα των σοβαρών παραπτωμάτων και ατασθαλιών που οι ίδιοι ανακάλυψαν ότι έχει κάνει, τους κλείνει την πόρτα κατάμουτρα, και αμέσως μετά αναρτά αυτή την ανακοίνωση. Του τύπου, θα σας δείξω εγώ, για να μάθετε. Και γενική συνέλευση θα γίνει, και χαμός θα γίνει. Φαντάσου να δημιουργεί τέτοια θέματα ένας τύπος που θα έπρεπε να τρέμει μήπως καλέσουμε την αστυνομία ! :mad:
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Τον διαχειριστή και τον κάθε διαχειριστή να τον έχεις γραμμένο εκεί που δεν πιάνει το μελάνι!

Εφόσον είσαι εσύ τυπική (και οι γονείς σου) έχοντας τον σκύλο μέσα στο διαμέρισμα και τηρώντας την καλή γειτονία τότε δεν σε κουνάει κανένα καταστατικό και κανένας διαχειριστής!

Το αν είναι νοικιασμένο το σπίτι έχει να κάνει μεταξύ ενοικιαστή και νοικοκύρη!Αν δεν θέλει ο νοικοκύρης σκύλο τότε δεν μπαίνει σκύλος στο σπίτι!Ο διαχειριστής δεν κολλάει πουθενά ούτε οι υπόλοιποι της πολυκατοικίας!

Πάντως αν μου πείραζαν τον σκύλο εμένα ενώ είμαι σωστός δεν θα είχαμε καλά ξεμπερδέματα!Πας και πειράζεις τον σκύλο ρε φίλε?Ε, όχι...

Σε παρακαλώ γίνε πιο σίγουρη και μην δίνεις την εντύπωση ότι φταις!
Υπερασπίσου το ότι είσαι σωστή απέναντι στις υποχρεώσεις σου και μην κρατάς αμυντική στάση γιατί θα σε πατήσουν!
Αν θέλει να φωνάξει την αστυνομία καλώς να την φωνάξει!Ότι θέλει ας πάει να κάνει!
Σε ευχαριστώ και εσένα Στέλιο ! Όλοι οι ιδιοκτήτες σκύλων στην πολυκατοικία είμαστε πολύ σωστοί. Ο συγκεκριμένος τύπος άφηνε την γάτα του να τριγυρίζει στους κοινόχρηστους χώρους, αλλά δεν το κάναμε ποτέ θέμα γιατί δεν μας έφταιγε σε τίποτε το ζωάκι. Από καιρό η συμπεριφορά του είναι αισχρή, αλλά όχι να τα βάζει και με το αθώο πλάσμα που δεν ενοχλεί κανένα ! Έχουμε ανεχτεί πολλά από αυτόν, όλοι στην πολυκατοικία, αλλά αυτή τη φορά θα τον πατήσουμε κάτω. Έχεις δίκιο, πρέπει να τους συμμαζέψουμε όλους αυτούς τους κρετίνους. Άλλωστε ο τύπος έχει παρανομήσει, και τολμά να τα βάζει με τα σκυλιά μας, όταν όλοι οι ιδιοκτήτες σκύλων είμαστε εντάξει ;
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πολύ χαίρομαι γιατί κάτι μου λέει ότι τα έβαλε με τον λάθος σκύλο!!! *demonio**demonio*
Ω, ναί ! Και από Δευτέρα μπαίνει και σίτα στο μπαλκόνι από την πλευρά που είναι το διαμέρισμα του τύπου, για να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα ρίξει καμία φόλα. Αν δεν τον έχει μαζέψει καμιά αστυνομία στο μεταξύ, έτσι όπως πάει ... *demonio*:bull::picaron:
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Ωραία,κάνε παιχνίδι!

Τον δικό σου σκύλο δεν μπορεί να τον πειράξει!
Μπορούμε όμως να πειράξουμε εμείς αυτόν, με όσες παρανομίες έχει διαπράξει ! *demonio* Θα σας κρατώ ενήμερους, να το ευχαριστηθούμε όλοι μαζί ...
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ειναι αρκετα ψηλή η σίτα; Μην πάρει καλάμι και πεταξει τίποτα... Αν και δε νομίζω να τολμήσει...:cool:
Μετα απο όλα αυτα και αφου μαθευτηκαν οι πομπές του, καιρός να παρει άλλος τη διαχείριση ή μια εταιρεία.