Σκύλος ποδηλάτης !






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Kαλά και τις μαϊμούδες έχουν μάθει να κάνουν ποδήλατο δεν λεει κατι..

Επί την ευκαιρία πριν λίγο καιρό είχε η ερτ 3 σκηνές από τσίρκο , σκυλάκια να κάνουν ποδήλατο και διαφορα τέτοια κόλπα..
Οπότε αυτός ο σκύλος έχει καλό βιογραφικό..

Εμενα απελπισία μου βγάζουν τέτοιες εικόνες..,πέρα από το ποσο εργονομικη ειναι η χρήση του ποδηλάτου στα σκυλιά..
Αν και ποσο το πάει πιο πίσω το πόδι από όσο πρέπει έτσι ώστε να πάθει κάποια θλάση η οτιδήποτε σε μυς και κοκαλο..

Οταν εμείς μάθουμε να κοιμόμαστε σε σκυλόσπιτα ,τότε θα βλέπω να κάνει ποδήλατο σκύλος και θα ευχαριστιέμαι..
Ισως τότε να του δίνω λεφτά να μου αγοράσει και κανένα σουβλάκι στην βόλτα του..
Αλλα ως τότε απέχθεια και μονο απέχθεια θα μου βγάζουν τέτοιες εικόνες..
 
Last edited:




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου kango1.ας τα μαθουμε να οδηγουν για να μας πηγαινουν στις δουλειες μας!!!
αλλα τετοιες χοντρομ........ιες μονο απο κινεζους μπορεις να περιμενεις!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Τον είχα δει αυτό το μάγκα :D Δεν παίζεται! Θυμάστε κι αυτό το μπουλντογκάκι?
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ziDeUbifKIM"]YouTube - Skateboarding Bulldog[/ame]
Κυκλοφορούν πολλά βιντεάκια του στο internet.
Εμενα απελπισία μου βγάζουν τέτοιες εικόνες..,πέρα από το ποσο εργονομικη ειναι η χρήση του ποδηλάτου στα σκυλιά..
Αν και ποσο το πάει πιο πίσω το πόδι από όσο πρέπει έτσι ώστε να πάθει κάποια θλάση η οτιδήποτε σε μυς και κοκαλο..
Δε μου προκαλούν απελπισία και απέχθεια αυτές οι εικόνες, εφ' όσον ΔΕΝ ξέρω κατά πόσο ο σκύλος έχει μάθει αυτά τα tricks με καλό τρόπο και κατά πόσο δεν διακινδυνεύει κάτι. Παρ' όλα αυτά με προβληματίζει. Μέχρι ποιο σημείο μπορεί ο σκύλος να γίνεται τσίρκο?
Πάντως ο μπουλντογκάκι δείχνει να το διασκεδάζει! Ο δαλματίας δεν ξέρω...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Tον ξέρω και εγώ αυτόν τον τύπο με το πατίνι..

Το να κάνει ποδήλατο πάντως ο πάνω σκύλος σίγουρα δεν το διασκεδάζει..
και με όσους τρόπους και αν το έμαθε..
Σίγουρα πρόκειται για ένα παρα πολύ δύσκολο trick..,που δεν προκειτε στην ουσια για τρικ αλλα για κανονική ασκηση..,που θέλει πολύ μεγάλη δύναμη για να συγκρατηθεί στο ποδήλατο..

και επειδή το να κανεις ποδήλατο μπορεί να προκαλέσει πολύ μεγάλα προβλήματα και σε εμάς τους ανθρωπους..
Λίγο πιο κάτω η σέλα ,λίγο πιο πάνω το τιμόνι..
και πάει το γόνατο και η μέση..,φανταστείτε στα σκυλιά που δεν περπατάνε ευθεία ποσο δύσκολο είναι να στηρίξουν την σπονδυλική τους στήλη..
Με ποίους κοιλιακούς και με ποίους ραχιαίους..
Με ποίους τετρακέφαλους και με ποίους δικέφαλους θα δώσουν ώθηση στο πετάλι...?

Δεν ξέρω ..,λέω εγώ τώρα..
Καλό το θέαμα..,αλλα δεν είναι ετσι απλά τα πράγματα..