Σπιτάκι Σκύλου


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Λοιπόν το κρεβατάκι βγήκε τελικά 83. Κάπου στα μικρά γράμματα δεν είδα ότι για ελλάδα τα έξοδα είναι 49,99 (τα οποία έξοδα κατα την πρώτη πληρωμή γράφανε ότι είναι 8, τέλος πάντων από εκί δεν ξαναπέρνω τίποτα)
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Σήμερα παράγγειλα και και αυτό :

οπότε φαντάζομαι από πλευράς διαμονής κάλυψα τις ανάγκες για ύπνο :) .
Αν και στο τέλος βλέπω η γυναίκα μου να με στείλει να κοιμάμαι σε ένα από τα δύο :) .
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
μα βρε Χρήστο και εσύ τα έχεις πάρει με τη μία όλα, λογικό είναι να της φανεί κάπως... :oops::oops::oops:

εγώ εφήρμοσα τη σταδιακή κλιμάκωση ;)
 












st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μιας που ειμαι μηχανικος ασχετα με το αν ειμαι ακομα φοιτητης σχεδιαζω σε ενα σχεδιαστικο προγραμμα (Autocad 2009) ενα σπιτι για τον μικρο!

Αναλογα με πολλα πραγματα, οπως ειναι αερισμος,μονωση,χωρος,ευελιξια χωρου,ανεση, ευελπιστω να κανω ενα τελειο σπιτι για τον τελειο σκυλο μου!

Μολις τελειωσω το project για την ολοκληρωση του εργου θα προχωρησω και σε αναζητηση-ερευνα καποιων υλικων αντοχης στο χρονο-καιρικες συνθηκες που θα το συνθεσουν για να γινει το τελειο σκυλοσπιτο!

Επειδη το ολο επιχειρημα το κανω για την πλακα μου,για την εξασκηση των γνωσεων μου πανω στο σχεδιαστικο προγραμμα και γιατι γουσταρω μπορει να βγει και 2οροφο το σπιτι!Χαχα μεζονετα για τον Αδαμ!

Ειμαι και ψειρας και τελειομανης...πφφφ

Αντε και εις ανωτερα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Πλάκα-πλάκα, κοίτα να κατοχυρώσεις την πατέντα, μόλις το τελειώσεις. Ποτέ δεν ξέρεις...
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καινοτομιες λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε στο χωρο του σκυλοσπιτουυυυυυυυυυυ!!!

Χαχαχαχαχαχα
 


georgia s

Member
1 Απριλίου 2010
9
0
Mytilini
Στέλιο η σκυλομαιζονέτα θα έχει και play room ή θα είναι ενιαίος χώρος???
Σοβαρά τώρα νομίζω θα θέλαμε να το δούμε όλοι αυτό το σκυλόσπιτο... Φωτο απο όλες τις γωνίες και γρήγορα!!!!!!!!!
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Λοιπόν σήμερα παρέλαβα το σπιτάκι. Παιδιά σε όποιον του άρεσε του συστήνω ανεπιφύλακτα να πάρει άλλο.
Μιλάμε το για ξυλάκια της πλάκας (σαν και αυτά που κάνεις ανεμόπτερα), καρφωμένα μάλλον με συρραπτικό,
χρώμα που συνεχώς κοίταγα τα χέρια μου μήπως και ξεβάφει.
Αλλά θα μου πεις με τέτοια τιμή τι περίμενες (αν και να πω την αλήθεια νόμιζα πως είναι πλαστικό),
οπότε το βλέπω μετά το καλοκαίρι να φεύγει για το χωριό και αυτό κάτω από σκεπή :).
ΚΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ είχα βοηθό την γλυκούλα μου Αύρα (λείγα λόγια για την ώρα στο άλλο τόπικ http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?9118-Καλησπέρα-και-από-μένα/page4
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Λοιπόν ήρθε εχτές και το crate οπότε τώρα είμαστε πλήρες :) .
Αλλά ρε παιδιά είναι τελικά μεγάλο χάνετε το μωράκι μου εκι μέσα άσε που χωράω και εγώ άνετα.



Και οι εφημερίδες που βλέπετε δεν είναι για να κάνει τις ανάγκες τις άλλα για να μήν κάνει :) (τελικά δεν παίζεται το μωρό μου έχω βάλει σχεδόν σε όλο τον όροφο εφημερίδες και βρίσκει τα σημεία που δεν έχει και κάνει τα τσισάκια της εκί, ρε μπάς και δεν κατάλαβα αυτά που γράφετε εδω για την χρηστικότητα της εφημερίδας :) )
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
καποια κρεητ εχουν ενα διαχωριστικο να βαζεις ωστε να πρειοριζεις το μικρο στην αρχη κ σιγα σιγα να του δινεις ολο κ περισσοτερο χωρο, καπου στον ιντερνετ το ειχα δει. ΑΝ εχεις τετοιο, χωρισε το κρεητ σε δυο τμηματα με το διαχωριστικο αν ειναι μεγαλο(ετσι δειχνει, λιγο, μην φανταστεις, χοχο!) ΠΑντως, η φωτο ειναι φοβερη! βαλε ενα κρεβατακι για το μωρο κι ενα για σενα! χιχι! φοβερη φωτογραφια!
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Και οι εφημερίδες που βλέπετε δεν είναι για να κάνει τις ανάγκες τις άλλα για να μήν κάνει :) (τελικά δεν παίζεται το μωρό μου έχω βάλει σχεδόν σε όλο τον όροφο εφημερίδες και βρίσκει τα σημεία που δεν έχει και κάνει τα τσισάκια της εκί, ρε μπάς και δεν κατάλαβα αυτά που γράφετε εδω για την χρηστικότητα της εφημερίδας :) )
Μάλλον το πήρε λίγο ανάποδα χιχι

Εγώ για να τον κάνω να πιάσει το νόημα την πρώτη μέρα είχα νοτίσει την εφημερίδα με λίγα από τα ούρα του, αλλά και πάλι μια τα έκανε στην εφημερίδα και την πάνα στο μπαλκόνι και μια στο πλακάκι, αλλά ποτέ μέσα στο σπίτι (ευτυχώς!) Τώρα πια τα κάνει είτε σε ένα συγκεκριμένο σημείο με χώμα στην αυλή ή έξω στο δρόμο (το τελευταίο όποτε του καπνίσει διότι συνήθως στο δρόμο ασχολείται με άλλα πράγματα)
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Καλά άμα τα κάνει στα πλακάκια είμαι και τυχερός γιατί καθαρίζονταί εύκολα :) .
Τώρα για το crate θα δω αν θα το χρησιμοποιήσω (βασικά το πείρα για την περίπτωση που θα κλαίει έξω όταν θα λείπουμε, για να μην ενοχλήσω κάνα γείτονα και προσπαθήσει να του κάνει κάνα κακό, αλλά το μωρό μου είναι κυρία και δεν κάνει ούτε γκιχ ).
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
αλλά το μωρό μου είναι κυρία και δεν κάνει ούτε γκιχ ).
Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα... Δως της χρόνο...

Το crate αφού το χρυσοπλήρωσες και το πήρες, να το χρησιμοποιήσεις για να το συνηθίσει. Ποτέ δεν ξέρεις που και πότε στο μέλλον (κοντινό/μακρινό) θα το χρειαστείς. Καλό είναι να το έχει μάθει, για να μην έχετε δράματα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981