Στείρωση και ύπνος-συνήθειες


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Καλημέρα
Να ρωτήσω κάτι μιας και το παρατηρώ μετά την στείρωση του Ρούλη τον Μάιο.
Τον βλέπω να κοιμάται περισσότερο,αρκετά περισσότερο απο πρίν που ήταν στην τσίτα και το δεύτερο είναι οτι δεν του αρέσουν πλέον οι μεγάλες βόλτες που κάναμε.
Φυσικά σκέπτομαι οτι
1)Μεγαλώνει,πρέπει να είναι πλέον 7μιση ετών,και λέω πρέπει γιατι τον βρήκαμε αδέσποτο.
2)Είναι καλοκαίρι και είχαμε ζέστες και έτσι βολέυεται να κοιμάται μιάς και μέσα στο διαμέρισμα τι άλλο να κάνει.
Αλλάζουν συνήθειες μετά την στείρωση τα σκυλιά;

Ευχαριστω.
 
  • Like
Reactions: Katerinarp and Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Καλημέρα
Να ρωτήσω κάτι μιας και το παρατηρώ μετά την στείρωση του Ρούλη τον Μάιο.
Τον βλέπω να κοιμάται περισσότερο,αρκετά περισσότερο απο πρίν που ήταν στην τσίτα και το δεύτερο είναι οτι δεν του αρέσουν πλέον οι μεγάλες βόλτες που κάναμε.
Φυσικά σκέπτομαι οτι
1)Μεγαλώνει,πρέπει να είναι πλέον 7μιση ετών,και λέω πρέπει γιατι τον βρήκαμε αδέσποτο.
2)Είναι καλοκαίρι και είχαμε ζέστες και έτσι βολέυεται να κοιμάται μιάς και μέσα στο διαμέρισμα τι άλλο να κάνει.
Αλλάζουν συνήθειες μετά την στείρωση τα σκυλιά;

Ευχαριστω.
Καλημέρα!!ναι σε γενικές γραμμές πέφτουν λίγο οι ρυθμοί
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Πως τα συμπερένετε αυτά βρε παιδί μου;
Που τα διαβάζετε;
Που τα βλέπετε;

Γιατί κάνω τόσο λάθος στειρώσεις Παναία μου;;;
Εγώ δεν το διάβασα
Έκανα πέρυσι τον σκυλο μου στειρωση όχι οτι δεν έχει ενέργεια μια χαρά είναι αλλά εκείνο το νεύρο που είχε Ε δεν το έχει από τότε..βέβαια είχε πολλές σεξουαλικές ορμές ..για την ακρίβεια όλοι μέρα!!
 
  • Like
Reactions: Katerinarp


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Πως τα συμπερένετε αυτά βρε παιδί μου;
Που τα διαβάζετε;
Που τα βλέπετε;

Γιατί κάνω τόσο λάθος στειρώσεις Παναία μου;;;
Εσένα ο εκτροφέας τους τα ρίχνει στη μαρμιτα με το speed μόλις γεννηθούν, αλλιώς δεν τα παίρνεις, μην κρίνεις απ'τα δικά σου :ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Πως τα συμπερένετε αυτά βρε παιδί μου;
Που τα διαβάζετε;
Που τα βλέπετε;

Γιατί κάνω τόσο λάθος στειρώσεις Παναία μου;;;
Οταν το διαβασα λεω μηπως να τον κανω στειρωση? Και τωρα διαβασα την απαντηση σου και νομιζω οτι και αυτος σε καποια λεκανη με speed εχει πεσει και δεν θα πιασει :LOL:
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Στο αρσενικό λαμπραντόρ μου, η στείρωση στους 19 μήνες του λειτούργησε σαν να μειώθηκε η ισχύς της μπαταρίας. Είχε 3 και του έμεινε 1. :p
 


Katerinarp

Active Member
26 Μαϊου 2021
29
7
32
Καλημέρα
Να ρωτήσω κάτι μιας και το παρατηρώ μετά την στείρωση του Ρούλη τον Μάιο.
Τον βλέπω να κοιμάται περισσότερο,αρκετά περισσότερο απο πρίν που ήταν στην τσίτα και το δεύτερο είναι οτι δεν του αρέσουν πλέον οι μεγάλες βόλτες που κάναμε.
Φυσικά σκέπτομαι οτι
1)Μεγαλώνει,πρέπει να είναι πλέον 7μιση ετών,και λέω πρέπει γιατι τον βρήκαμε αδέσποτο.
2)Είναι καλοκαίρι και είχαμε ζέστες και έτσι βολέυεται να κοιμάται μιάς και μέσα στο διαμέρισμα τι άλλο να κάνει.
Αλλάζουν συνήθειες μετά την στείρωση τα σκυλιά;

Ευχαριστω.
Καλησπέρα! Έχω και ένα σκυλάκι 5 ετών που του έκανα στείρωση και εγω τον Μάιο! Ότι έχεις προσέξει στον δικό σου, τα έχω προσέξει στον δικό μου Πιστευω είναι λόγω ζέστης αν θες τη γνώμη μου! Βέβαια, σίγουρα ηρεμούν πολύ μετά τη στείρωση και δεν θέλουν και τόση βολτα έξω. Εμάς βγαίνει στη βολτα κανει κακά τσισα και μετα επιστρέφει ενώ παλιά ήθελε για να τα κάνει 20 λεπτά γιατί μύριζε παντού. Αλλάζουν σίγουρα οι συνήθειες και θα τις προσέξεις με τον καιρό! Εμάς του άνοιξε παρα πολυ και η όρεξη για φαγητό, ευτυχώς δεν μας έχει παχύνει δεν του έχουμε αλλάξει τροφη, απλά του μειωσαμε λιγο γιατί ως γαλλικο μπουλντογκ έχει και μια προδιάθεση να γίνει βαρελάκι.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Καλησπέρα! Έχω και ένα σκυλάκι 5 ετών που του έκανα στείρωση και εγω τον Μάιο! Ότι έχεις προσέξει στον δικό σου, τα έχω προσέξει στον δικό μου Πιστευω είναι λόγω ζέστης αν θες τη γνώμη μου! Βέβαια, σίγουρα ηρεμούν πολύ μετά τη στείρωση και δεν θέλουν και τόση βολτα έξω. Εμάς βγαίνει στη βολτα κανει κακά τσισα και μετα επιστρέφει ενώ παλιά ήθελε για να τα κάνει 20 λεπτά γιατί μύριζε παντού. Αλλάζουν σίγουρα οι συνήθειες και θα τις προσέξεις με τον καιρό! Εμάς του άνοιξε παρα πολυ και η όρεξη για φαγητό, ευτυχώς δεν μας έχει παχύνει δεν του έχουμε αλλάξει τροφη, απλά του μειωσαμε λιγο γιατί ως γαλλικο μπουλντογκ έχει και μια προδιάθεση να γίνει βαρελάκι.
Kαλησπέρα,παρόμοια βλέπω κι εγώ.Και η όρεξη του άνοιξε αλλα δεν του ΄δίνω πιο πολύ φαγητό,στην βόλτα έτρεχε,τώρα πάει "τα ζώα μου αργά"μικρότερη σε διάρκεια αλλα συνεχίζει να μυρίζει και να αφήνει μυρωδιά παντού,συνήθειο μαλλον.
 
  • Like
Reactions: Katerinarp


isha

Active Member
9 Μαϊου 2018
29
20
42
Καλημέρα
Να ρωτήσω κάτι μιας και το παρατηρώ μετά την στείρωση του Ρούλη τον Μάιο.
Τον βλέπω να κοιμάται περισσότερο,αρκετά περισσότερο απο πρίν που ήταν στην τσίτα και το δεύτερο είναι οτι δεν του αρέσουν πλέον οι μεγάλες βόλτες που κάναμε.
Φυσικά σκέπτομαι οτι
1)Μεγαλώνει,πρέπει να είναι πλέον 7μιση ετών,και λέω πρέπει γιατι τον βρήκαμε αδέσποτο.
2)Είναι καλοκαίρι και είχαμε ζέστες και έτσι βολέυεται να κοιμάται μιάς και μέσα στο διαμέρισμα τι άλλο να κάνει.
Αλλάζουν συνήθειες μετά την στείρωση τα σκυλιά;

Ευχαριστω.
Εμένα το δικό μου μετά την στείρωση μεταμορφώθηκε. Αν πριν είχε 10 ενεργεια τώρα έχει 100. Έχω πάθει σοκ με το που ανοίξει τα μάτια της μέχρι να πέσει για υπνο το βράδυ παίζει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ. κακο μπελά βρήκα :ROFLMAO::LOL:
 


CocoBaby

Member
5 Απριλίου 2024
12
8
Καλημέρα
Να ρωτήσω κάτι μιας και το παρατηρώ μετά την στείρωση του Ρούλη τον Μάιο.
Τον βλέπω να κοιμάται περισσότερο,αρκετά περισσότερο απο πρίν που ήταν στην τσίτα και το δεύτερο είναι οτι δεν του αρέσουν πλέον οι μεγάλες βόλτες που κάναμε.
Φυσικά σκέπτομαι οτι
1)Μεγαλώνει,πρέπει να είναι πλέον 7μιση ετών,και λέω πρέπει γιατι τον βρήκαμε αδέσποτο.
2)Είναι καλοκαίρι και είχαμε ζέστες και έτσι βολέυεται να κοιμάται μιάς και μέσα στο διαμέρισμα τι άλλο να κάνει.
Αλλάζουν συνήθειες μετά την στείρωση τα σκυλιά;

Ευχαριστω.
Από προσωπική εμπειρία δίκη μου και μόνο παρατηρώντας τον σκύλο μου μετά τη στείρωση (χημική η οποία διαρκεί γύρω στους 6 μήνες), αυτά που περιγράφεις ήταν και η εικόνα του δικού μου για περίπου 6-8 μήνες (μέχρι να φύγει δηλαδή η επίδραση του ενθεματος). Μπορεί να ήταν τυχαίο και να μην οφείλεται στην στείρωση; Αυτό δεν το γνωρίζω απλά αυτές ήταν και οι δικές μου παρατηρήσεις στη συμπεριφορά του δικού μου ο οποίος είναι τώρα 8 χρόνων άρα πάνω κάτω ίδια ηλικία