Στείρωση σκύλου


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Τελικα ετοιμαζομαστε και εμεις. Μετα απο υπερηχο φανηκαν αλλιωσεις στον προστατη. Οποτε...ηρθε η ωρα.
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Αλλαξαμε κτηνιατρο και ειχε τον υπερηχο στην περιοχη αυτη στον ελεγχο ρουτινας και το ειδε. Μου ειπε καλυτερα τωρα που η καρδουλα του ειναι γερη παρα αργοτερα... αγχος!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Όταν λένε ορισμένοι "στειρώστε τα σκυλιά ",φαίνονται σαν οι mujahedeen του forum.

Έφαγα μια φλασια με τα κουνέλια πρόσφατα και διάβαζα για μια ράτσα κουνελιου που αν δεν το στειρώσεις και δεν ζευγαρώσει.. θα έχει τον πιο μαρτυρικό θάνατο, μες στους πόνους, που θα μπορούσε να έχει..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 










Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Και γω εντυπωσιαστηκα. Προφανώς σκέφτηκε το λογικό, 5.5 - 6.5 αρσενικό και "μπερμπάντης" κατσε να δω τα "καλαμπαλίκια" σου (που έλεγε η γιαγιά μου). Σημειωτέον ότι δε μου το χρέωσε.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Και γω εντυπωσιαστηκα. Προφανώς σκέφτηκε το λογικό, 5.5 - 6.5 αρσενικό και "μπερμπάντης" κατσε να δω τα "καλαμπαλίκια" σου (που έλεγε η γιαγιά μου). Σημειωτέον ότι δε μου το χρέωσε.
Eγω θα πηγαινα κ σε αλλο κτηνιατρο να κανει επι παραγγελια τον ελεγχο......
Δεν υπονοω κατι συγκεκριμενο, αλλα αυτα τα προληπτικα - κατα τυχη - αχρεωτα, με βαζουνε σε υποψιες......μακαρι να ειναι απλα ο κτηνιατρος τοσο καλος!
Μακαρι
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Πολύ Jack Bauer έβλεπες ε east

Έχει μια άλλη σειρά καινούρια με συνομωσιες κλπ τώρα.
Hostages λέγεται,πολυ δυνατή σειρά, ρίξε μια ματιά.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Πολύ Jack Bauer έβλεπες ε east

Έχει μια άλλη σειρά καινούρια με συνομωσιες κλπ τώρα.
Hostages λέγεται,πολυ δυνατή σειρά, ρίξε μια ματιά.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Εαν εσυ θα εμπιστευοσουνα ενα γιατρο που μολις γνωρισες, να κανει μια επεμβαση για ενα προβλημα που ανακαλυψε κατα τυχη σε εξεταση που εκανε προληπτικα απο μονος του και μαλιστα οταν το ανακαλυψε δεν το χρεωσε κι ολας, τι να πω.....

.... εγω παω να τσεκαρω το hostages που λες......
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
east θα συμφωνούσα μαζί σου εάν μου το παρουσίαζαν σαν κάτι επείγον και τρομερό. Η παρένεση μου φάνηκε λογική, δλδ να γίνει η επέμβαση σχετικά σύντομα και όχι σε 2-3 χρόνια γιατί σε όσο καλύτερη κατάσταση είναι ο σκυλάκος (και ειδικά η καρδιά του) τόσο καλύτερα. Φυσικά αυτό θα γίνει αφού βγούν οι λοιπές εξετάσεις που κάναμε (pcr για καλαζαρ) και είναι όλα οκ. Παρόλα αυτά έχω σκοπό να κάνω επίσκεψη και αλλού (γιατί είμαι λίγο ψυχάκιας με το αγοράκι μου). Μου έδωσε τον υπέρηχο, οπότε φαντάζομαι αν ήταν μούφα δε θα το έδινε.
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Παιδια να ρωτησω...Εκτος απο την κανονικη στειρωση(ορχεκτομη) και την βαζεκτομη στα αρσενικα υπαρχει και αλλη μεθοδος?Ακουσα για χημικη στειρωση.Υπαρχει και πως γινεται,με ενεσεις?Ειναι μονιμη?Ασφαλες η εχει συνεπειες?
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Στείρωσης σειριαλ συνέχεια, ξανάγινε υπέρηχος, έχει αλλιωμενο σχημα ο προστάτης, υπαρχουν και κηστουλες. Οι επιλογές είναι 2, στείρωση ή για όλη του τη ζώη να παιρνει proscar. Θα του το δώσω για ενα μηνά, θα ξανακανουμε υπέρηχο να δουμε αν υπάρχει αλλαγή και θα αποφάσισε τοτε.

Το χω ρίξει στο διάβασμα, τι λέτε εσείς;
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Στείρωσης σειριαλ συνέχεια, ξανάγινε υπέρηχος, έχει αλλιωμενο σχημα ο προστάτης, υπαρχουν και κηστουλες. Οι επιλογές είναι 2, στείρωση ή για όλη του τη ζώη να παιρνει proscar. Θα του το δώσω για ενα μηνά, θα ξανακανουμε υπέρηχο να δουμε αν υπάρχει αλλαγή και θα αποφάσισε τοτε.

Το χω ρίξει στο διάβασμα, τι λέτε εσείς;
Για πιο λογο δεν προχωρας με τη στειρωση και επιλεγεις το φαρμακο?
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Η γιατρός δεν προκρίνει ενα απο τα δυο. Δεν έχω προτιμήσει ακόμα, διαβάζω κάποια άρθρα να δω εαν υπαρχουν side effects και αν είναι όντως αποτελεσματικό το χάπι. Και μετα θα αποφάσισε. Με τρομάζει η νάρκωση.
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Θεωρητικά αυτό το φάρμακο όσο το παίρνει προστατεύει από τα προβλήματα στο προστάτη. Αλλά πρέπει να το παίρνει για πάντα.