Στολισμός Χριστουγεννιάτικου δέντρου ?!?!?!


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Υπάρχει τελικά καμιά συμβουλή για το χριστουγεννιάτικο δέντρο και τα τρελόσκυλα?
Δύο χρόνια τώρα δεν έχουμε στολίσει λόγω παλιόσκυλου, και σκέφτηκα μήπως φέτος το επιχειρούσα. Είναι καλύτερα να το κάνουμε μπροστά του ή να του το εμφανίσουμε? Να το παίξουμε αδιάφοροι? Είχε κανείς τσαούσικο σκυλί και επιτυχία σε αυτό το θέμα να μου δώσει κανένα τιπ?

(ε καλά, το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμενα, ενω ειναι γενικος τρελοι ολοι- δεν δινουν καμια σημασια στο δεντρο και στο στολισμα. Το κανω μπρωστα τους.
Μονο την πρωτη μερα δειχνουν μια "¨δυσαρεσκεια", επειδη το βαζω στην θεσου, οπου κανονικα ειναι ενα απο τα 3 σκυλοκρεβατα στο σαλονι!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Η δικιά μου περσυ κοιμόταν διπλα στη φάτνη.... εσάς φαντάζομαι δεν χωράνε! Αλλα.... γιατι δεν στηνετε το δέντρο και να το περιφράξετε με το puppy pen?
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Η δικιά μου περσυ κοιμόταν διπλα στη φάτνη.... εσάς φαντάζομαι δεν χωράνε! Αλλα.... γιατι δεν στηνετε το δέντρο και να το περιφράξετε με το puppy pen?
έκανε το μάγο? :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
έκανε το μάγο? :p
ενδεχεται να ειχε βάλει στο ματι μια καμήλα γιατι στο μαζεμα του δεντρου η καμηλα ειχε αποκεφαλιστει!
Επισης της αρεσε πολύ μια "μαλλιαρη" γιρλάντα και πηγαινε και επαιζε μαζι της, δεν την μετακινουσε, δεν τη χαλασε, απλά επαιζε! Παλαβο σκυλι το νιντζα!
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Σκέφτηκα να βάλω πρώτα το δέντρο, μετά από κανα δυο μέρες τις μπάλες και πάει λέγοντας, να μην του έρθει ξαφνικό :rolleyes: Για να το στολίσουμε μπροστά του, βέβαια, θα πρέπει ένας να στολίζει και ένας να κάνει τον τροχονόμο (Μάρλευυυυυυυυ άσε το κλαδίιιι, μηηηηη όχιιιι τις μπάλεεεεες, αααααα τι το θελα το δεντροοοο)

Θα κοιτάξω να τον κουράσω πρώτα, αν και δεν πολυχαμπαριάζει το τέρας από τέτοια... Το πιο πιθανό είναι να έχει στολίδια μόνο το μισό δέντρο, από το ύψος του μωρού και πάνω
:rolleyes:
Καμιά άλλη συμβουλή??
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σκέφτηκα να βάλω πρώτα το δέντρο, μετά από κανα δυο μέρες τις μπάλες και πάει λέγοντας, να μην του έρθει ξαφνικό :rolleyes: Για να το στολίσουμε μπροστά του, βέβαια, θα πρέπει ένας να στολίζει και ένας να κάνει τον τροχονόμο (Μάρλευυυυυυυυ άσε το κλαδίιιι, μηηηηη όχιιιι τις μπάλεεεεες, αααααα τι το θελα το δεντροοοο)

Θα κοιτάξω να τον κουράσω πρώτα, αν και δεν πολυχαμπαριάζει το τέρας από τέτοια... Το πιο πιθανό είναι να έχει στολίδια μόνο το μισό δέντρο, από το ύψος του μωρού και πάνω
:rolleyes:
Καμιά άλλη συμβουλή??
Βαλε φαγώσιμα στολιδια... αφου΄θα τα φάει που θα τα φάει, τουλάχιστον να μην εχεις αγχος τι εφαγε!
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Να ξυπνας το πρωι και να βλεπεις τις μπαλες σκορπισμενες σολο το χωρο, να βλεπεις το δεντρο να πηγαινει περα δωθε σαν ανεμοδαρμενο με τη γατα να σκαρφαλωνει στον κορμο και το κορυφαιο να ακους το κελαρυσμα ,οχι του ρυακιου, αλλα του πιδακα του ορφεα που εχει σηκωσει το ποδι και κατουραει με ευχαριστηση τον κορμο του φρεσκοστολισμενου συνθετικου ελατου.στιγμες ανεκτιμητες.
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Βαλε φαγώσιμα στολιδια... αφου΄θα τα φάει που θα τα φάει, τουλάχιστον να μην εχεις αγχος τι εφαγε!
Μετά θα ξαπλώνει μπροστά από το δέντρο και δεν θα αφήνει να το πλησιάσουμε... :rolleyes:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μετά θα ξαπλώνει μπροστά από το δέντρο και δεν θα αφήνει να το πλησιάσουμε... :rolleyes:
και τι θες ακριβως να κάνεις στο δέντρο? απαξ και το στολισες τελος! ζητα του μόνο να σε βοηθήσει στο μάζεμα....:p
 






dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εμείς πάντως στολίσαμε χθες... δάκρυσα κιόλα και της έλεγα 'Είδες αγάπη μου; Τα πρώτα μας Χριστούγεννα - τα πρώτα μας Χριστούγεννα μαζί!!' (σοβαρά τώρα, μου ερχόταν στο μυαλό που ήταν πέρυσι και πρόπερσι τέτοιες μέρες και έλιωνα) και η Τασία.... ω, ναι... φοβόταν το δέντρο!!!!!!!!!!!! Μιλάμε σκιάχτηκε -- έκλ@σε μέντες, excuse my French!! Μιλάμε για ΠΟΛΥ ανισόρροπο σκυλί, έτσι;; -- έτρεχε και κρυβόταν μες στο crate... τζάμπα κόπος &@*&*#$(_%( -- δε μας βλέπω να βγάζουμε αναμνηστική :(
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Εμείς πάντως στολίσαμε χθες... δάκρυσα κιόλα και της έλεγα 'Είδες αγάπη μου; Τα πρώτα μας Χριστούγεννα - τα πρώτα μας Χριστούγεννα μαζί!!' (σοβαρά τώρα, μου ερχόταν στο μυαλό που ήταν πέρυσι και πρόπερσι τέτοιες μέρες και έλιωνα) και η Τασία.... ω, ναι... φοβόταν το δέντρο!!!!!!!!!!!! Μιλάμε σκιάχτηκε -- έκλ@σε μέντες, excuse my French!! Μιλάμε για ΠΟΛΥ ανισόρροπο σκυλί, έτσι;; -- έτρεχε και κρυβόταν μες στο crate... τζάμπα κόπος &@*&*#$(_%( -- δε μας βλέπω να βγάζουμε αναμνηστική :(
Χαχαχαχα! Θα το συνηθισει μωρε,δωστης λιγο χρονο. Θα παει θα το μυρισει μια δυο τρεις ε κ μετα λογικα θα ειναι οκ :)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Εμείς πάντως στολίσαμε χθες... δάκρυσα κιόλα και της έλεγα 'Είδες αγάπη μου; Τα πρώτα μας Χριστούγεννα - τα πρώτα μας Χριστούγεννα μαζί!!' (σοβαρά τώρα, μου ερχόταν στο μυαλό που ήταν πέρυσι και πρόπερσι τέτοιες μέρες και έλιωνα) και η Τασία.... ω, ναι... φοβόταν το δέντρο!!!!!!!!!!!! Μιλάμε σκιάχτηκε -- έκλ@σε μέντες, excuse my French!! Μιλάμε για ΠΟΛΥ ανισόρροπο σκυλί, έτσι;; -- έτρεχε και κρυβόταν μες στο crate... τζάμπα κόπος &@*&*#$(_%( -- δε μας βλέπω να βγάζουμε αναμνηστική :(
που να δει και τον αγιο (sic) βασιλη απο το τζακι ! φρεντι κρουγκερ και βαλε..
αλλα αργα θα ερθει ειναι και αφτερ τυπος,αρα θα πεφτει υπνος εκεινη την ωρα.. αντε τυχερη :xD:
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ntouli, τι λες τώρα;;; Θα γίνει μάχη για τα cookies --- είσαι σοβαρός;;;; Αίματαααααααααααααααααα!!

Natasaki, κι εγώ έτσι λέω, θα το συνηθίσει... γιατί το δέντρο ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να φύγει!! Τώρα... αν η Τασία θέλει να πάρει την θέση του αστερακίου στην κορυφή....εεεεεεεεεεε, αυτό θα δείξει :p
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
ΑΣΕ τα φυστίκια (και το ποπ-κορν), ΕΚΕΙ να δεις τι γίνεται...
Ρε παιδιά, αυτό το σκυλί - μα την Παναγία - και εμένα ψιλοκομμένη μια χαρά θα με έτρωγε και ας είχε φάει μόλις 10 λεπτά πριν, ζωή να' χει :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.044
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli