Συσκευή απώθησης εντόμων




cgri1976

Well-Known Member
δεν ξερω για το παραπανω...αλλα εγω ειχα αγορασει απο γνωστο μεγαλο market στην πειραιως, αυτο με την μωβ λαμπα που εχουν και στα κρεοπωλεια, το ειχα βαλει μεσα στο σπιτι στο δωματιο που κοιμοταν το σκυλι μου, οχι εξω στο μπαλκονι γιατι θα μαζεψε ολα τα εντομα της περιοχης, και στο τελος του καλοκαιριου που πηγα να το αποθηκευσω, δεν ηξερα οτι ειχε κατι σαν συρταρι στην κατω πλευρα, ειδα οτι ειχε μαζεψει το μισο, οχι ζωικο, "εντομικο" βασιλειο, ψωφιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


rozeum

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
601
3
ασχετο ωραιο avatar!
ελα καλο ακουγεται αν και λιγο σιχαμενο!
τα ψοφια εντομα δεν φαινοντουσαν αν δεν ανοιγες το συρταρακι δηλ?
 


cgri1976

Well-Known Member
ασχετο ωραιο avatar!
ελπιζω συντομα να βαλω φωτο και να ειναι αληθινη ;-)))
τα ψοφια εντομα δεν φαινοντουσαν αν δεν ανοιγες το συρταρακι δηλ?
οχι..το ειχα στην κουζινα, πανω στον απορροφητηρα. ηταν ψηλα και ετσι δεν ειχα οπτικο πεδιο.... αλλα το αλλο που διαφημιζει η τηλεμαρκετινγκ, το ειχα σκεφτει και εγω να το παρω, αλλα ειχα την ιδια απορια με εσενα...κανει ή δεν κανει δουλεια;;;;
 


rozeum

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
601
3
οκ περιμενουμε τοτε να μας απαντησουν και οι υπολοιποι
 


keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
δεν ξερω για το παραπανω...αλλα εγω ειχα αγορασει απο γνωστο μεγαλο market στην πειραιως, αυτο με την μωβ λαμπα που εχουν και στα κρεοπωλεια, το ειχα βαλει μεσα στο σπιτι στο δωματιο που κοιμοταν το σκυλι μου, οχι εξω στο μπαλκονι γιατι θα μαζεψε ολα τα εντομα της περιοχης, και στο τελος του καλοκαιριου που πηγα να το αποθηκευσω, δεν ηξερα οτι ειχε κατι σαν συρταρι στην κατω πλευρα, ειδα οτι ειχε μαζεψει το μισο, οχι ζωικο, "εντομικο" βασιλειο, ψωφιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συμφωνώ με τη χρήση της συσκευής, είναι όντως πολύ αποτελεσματική, αλλά θα σου πρότεινα φίλε μου να την μετακινήσεις μακριά από τον σκύλο σου ωστε τα κουνούπια να μην έχουν και μια δεύτερη επιλογή γιατί το κουνούπι εντοπίζει το θύμα του με θερμική ανίχνευση http://www.youtube.com/watch?v=tphGbq7YTzM Στα εκτροφεία την τοποθετούν μακριά από τα κλουβιά των σκύλων για να αποπροσανατολίζουν την περιέργεια των σκνιπών.....και κάτι ακόμη ....ψέκασε αν γίνεται την είσοδο και τα παράθυρα me imperator http://www.syngenta.com/country/gr/el/products/public-health/insecticides/Pages/IMPERATOR-25-EC.aspx αλλά και μέσα στο σπίτι, αφού ενδείκνυται για εσωτερικούς χώρους μια φορά τον μήνα.
 




toro2008

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
66
0
και εγω το εχω παιδια και το βαζουμε στην αυλη οταν καθομαστε και τα σκυλακια διπλα μας.κανει πολυ καλη δουλεια!το ειχε παρει η μαμα μου απο μαγαζι με ηλεκτρικα ειδη!το συστηνω πολυ καλο!
απο οτι εχω ακουσει συγκεκριμενα χτες αυτο απο το τελεμαρκετινγκ ειναι μουφα
 






Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Το pest reject καθως και ολα με τους υπερηχους ΔΕΝ κανουν τιποτε ...πεταμμενα λεφτα (τα πεταξα και ξερω :) )
Εχω ενα με μπαταριες και το εχω ρυθμισει στο maximum ...το βαζω διπλα σε αναμμενη λαμπα κηπου γεματη κουνουπια κλπ και αυτα δεν ενοχλουνται καθολου ...συνεχιζουν να τσιμπουν :)

Πηρα λαμπα μπλε με ηλεκτροπληξια και πραγματικα κανει δουλεια ...σκοτωνει φουλ αλλα πρεπει να μπει σε εσωτερικο χωρο αλλιως θα μαζεψει τη σαρα και τη μαρα (σε ενα βραδυ που δουλεψε σε εξωτερικο χωρο γεμισε ο δισκος με διαφορα εντομα)

Ψεκασμος με χημικα κανει δουλεια ...τα φιδακια κανουν επισης δουλεια ... αντικουνουπικα φυτα κλπ ειναι επισης μουφα , εκτος και αν φυτεψεις καμμια διακοσαρια απο δαυτα και κοιμασαι μεσα στο μποστανι .

Γενικα , στο νεο σπιτι τα δοκιμασα ολα.
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ερωτηση ξανθιας στο βαθος του κηπου. ΠΟυ τα βρισκουμε αυτα τα μπλε φωτακια που κανουν μπζζζζζζζζζζτ τσαφ τσαφ; δεν εχειτο σπιτι σιτες και με τρωει το αγχος και η ανασφαλεια καθε βραδυ. Εβαλα κουνουπιερα στο κρεητ απο εξω αλλα επειδη κοιμονται μαζι εκει μεσα, τωρα με τις ζεστες τις λυπαμαι και τις εχω φρι στο σαλονι...οποτε...γιαααααα πειτε πληζ γιαααααααα πειτε(και τιμουλα στο περιπου;;;ε; ε; )
 


zarof

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2011
395
0
43
Νεα Αρτακη
παντου βρισκεις αυτες τις συσκευες (πρακτικερ, χρωματοπωλεια, κτλ) με τιμη απο 10-20 ευρω. Ειχε φερει το lidl πριν 10 μερες με 12ε αλλα δεν προλαβα να παρω, ειχα παει κατα τις 9 και τα ειχαν εξαφανισει.
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Παιδιά το ξέρω ότι ειπώθηκε αρκετές φορές απλά επειδή είναι αμαρτία να σκοτώνονται όλα τα ζουζούνια (π.χ. οι νυχτοπεταλούδες που είναι ακίνδυνες) το τονίζω άλλη μία ΠΑΝΤΑ σε εσωτερικό χώρο.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
εννοειται μεσα στο σπιτι, οι πεταλουδιτσες δεν μου φταιν σε τιποτα...ουσιαστικα το θελω για τις ωρες που κοιμαμαι κ δεν μπορω να τις ψεκασω με τα αιθερια ελαια.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Μια χαρά σε βρίσκω τότε... θα το έβαζα κι εγώ να σου πω τη μαύρη μου, απλά κάτι με πιάνει με το μπζζζζζζζ....
(θα μου πεις άμα σου πάθει κάτι το σκυλί από καμία σκνίπα εκεί να δεις τι θα πάθεις.... και θα έχεις και δίκιο!)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ειναι ο λογος που δεν εχω παρει ακομα,το πιστευεις;;;; αν δω οτι δεν μπαινει σιτα με την καμια, τοτε α το κανω. Σκεψου οτι βαζω φιδακι, αναβω κ κανενα κερι μεσα στη νυχτα κ κανω τον σταυρο μου. μεχρι που τρυπησα κ το ταβανι κ αν το δει η ιδιοκτητρια θα με μεταξει εξω. Η κουνουπιερα για μωρα βλεπεις. Αλλα, αφου δεν αντεχουν στο κρεητ και οι δυο μαζι, τις εχω ελευθερες αρα η κουνουπιερα παει στραφη...πφ...χαμενη σκνιπα. χαμενα κουνουπια.
 


rigo

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2011
292
0
αυτο με τους υπερηχους ειναι μια χαζομαρα και μιση δεν κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα..ουτε στα κουνουπακια ουτε στα ποντικακια..και να ειστε σιγουροι οτι μονο τα νευρα του σκυλου θα σπασετε που θα το ακουει συνεχεια!!το εχω προσπαθησει δεν ειχα κανενα αποτελεσμα!!


ΥΓ τωρα ειδα τι λεει και μπορω να σας πω με αρκετη σιγουρια πως ο,τι λειτουργει με Η/Μ ακτινοβολια δεν ειναι ασφαλες οπως λεει και προκαλει παρασητα σε ραδιοφωνα τηλεορασεις κλπ..ακομα και το μπλεντερ της κουζινας και καλο ειναι να τα αποφευγουμε γιατι δεν ξερουμε ακομα τι μπορουν να προκαλεσουν!!
 
Last edited: