Ταξίδι με καραβι-εμβολιασμος


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
Γειά σας..
Προκειται να παρω σε 3 εβδομαδες ενα κουταβο,αλλα επειδη τυχαινει να φευγω εκεινη την περιοδο απο το σπιτι που μενω τωρα,γιατι ειμαι φοιτητρια,το κουταβι θα ναι σχεδον 1μιση μηνος και θα αναγκαστουμε να ταξιδεψουμε σε αυτη την ηλικια με καραβι.
Πρωτον,γνωριζω για τις ειδικες θεσεις που εχει το καραβι για τα ζωακια,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησω μονο του εκει,τις πρωτες μερες που θα εχει φυγει απο τη μανουλα του.Θα παμε να βρουμε μια γωνιτσα,εγω sleeping bag,αυτος κουβερτακι και θα αραξουμε εκει.
Δευτερον,χρειαζεται βιβλιαριο υγειας με εμβολια ο μικρος για να ταξιδεψει?Γιατι σε αυτη την ηλικια το πολυ να του εχω κανει ενα εμβολιοκαι αποπαρασιτωση,ετσι δεν ειναι?Η αρκει βεβαιωση απο τον κτηνιατρο οτι αφου τον εξετασει και τον βρει υγιη,μπορει να μπει στο πλοιο? Πείτε μου σας παρακαλω,γιατι αγχωθηκα...
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
Ταξιδι με καραβι-Εμβολιασμος ?????????

Γειά σας..
Προκειται να παρω σε 3 εβδομαδες ενα κουταβο,αλλα επειδη τυχαινει να φευγω εκεινη την περιοδο απο το σπιτι που μενω τωρα,γιατι ειμαι φοιτητρια,το κουταβι θα ναι σχεδον 1μιση μηνος και θα αναγκαστουμε να ταξιδεψουμε σε αυτη την ηλικια με καραβι.
Πρωτον,γνωριζω για τις ειδικες θεσεις που εχει το καραβι για τα ζωακια,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησω μονο του εκει,τις πρωτες μερες που θα εχει φυγει απο τη μανουλα του.Θα παμε να βρουμε μια γωνιτσα,εγω sleeping bag,αυτος κουβερτακι και θα αραξουμε εκει.
Δευτερον,χρειαζεται βιβλιαριο υγειας με εμβολια ο μικρος για να ταξιδεψει?Γιατι σε αυτη την ηλικια το πολυ να του εχω κανει ενα εμβολιοκαι αποπαρασιτωση,ετσι δεν ειναι?Η αρκει βεβαιωση απο τον κτηνιατρο οτι αφου τον εξετασει και τον βρει υγιη,μπορει να μπει στο πλοιο? Πείτε μου σας παρακαλω,γιατι αγχωθηκα...
:(
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
το βιβλιάριο υγείας του κουταβιού είναι απαραίτητο... με 1-2 όσα εμβόλια θα προλάβει να κανει
για την συγκεκριμένη ηλικία του κουταβιού το ταξίδι με το καράβι όπως το περιγράφεις δεν θαχεις πρόβλημα...
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
σε ευχαριστω πολυ!ειχα μια δυσκολια να το δημοσιευσω,ειμαι λιγο καινουρια κ δεν ξερω πως να δημοσιευω ερωτησεις κ αποριεσ..παντως δε θα τρομαξει το μικρο ε?ξερεις αν οι ταξιτζηδες ειναι ανεκτικοι με τα κατοικιδια?δηλαδη,θα σταματησει καποιος να με παει στο λιμανι η θα βλεπουν το μικρουλι ολοι κ θα εξαφανιζονται?
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλώς ήλθες λοιπόν σουαχίλι...
μια χαρά τα κατάφερες στην δημοσίευση απλά μην απογοητεύεσαι γρήγορα..για απαντήσεις..
μπορεί να μην έχουν διαβάσει το θέμα ή αυτοί που διαβάσανε να μην γνωρίζουν...
με το καλό να πάρεις τον νέο σου σύντροφο..
λίγες λεπτομέρειες παραπάνω..?
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
θα ειναι 6 εβδομαδων,ημιαιμο γκολτεν..να παρω μικρο κλουβι μεταφορας,ε,οχι μεγαλο? απλα αν παρω μικρο,θα το χρησιμοποιησω μονο τοτε,καθως μετα δε θα χωραει μεσα,κ αν παρω μεγαλο,θα ειναι λιγο...μεγαλο,και ειναι κ πιο ακριβο...δηλαδη για να παρω κλουβακι σε μεγεθος ενηλικου γκολντεν,δε με φτανουν 150 ευρω..μαλλον θα παρω το μικρο..
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ωραίο αυτό...!!!:D
τα είπες όλα, έδωσες και την απάντηση προβλέπω να γίνεσαι μελλοντικά μια ευτυχής και αγχωμένη σκυλομαμά...
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
GRDANE ...λεπτομεριες για το μικρουλι??λοιπον,εγω λατρευω τα λαμπραντορ και τα γκολντεν ριτριβερ,μ'αρεσει ο χαρακτηρας τους μου ταιριαζει θα ελεγα...δυστυχως δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να απευθυνθω σε εκτροφεα,στη φαση που βρισκομαι τωρα,ετσι επεσα πανω σε μια αγγελια,που μια κοπελα ειχε ζευγαρωσει τα 2 σκυλια της,ενα καθαροαιμο οπως λεει γκολντεν και ενα ημιαιμο,κ τα μικρα τα χαριζε..λοιπον,πηγα και τα ειδα και να σας πω την αληθεια,απλα το ερωτευτηκα το μικρουλι..ειδα κ τους γονεις,απλα δεν τους πλησιασα γιατι τους ειχε περιορισει για να μη χοροπηδανε πανω μου..ολα μια χαρα...και τωρα θα περιμενω με αγωνια 3 ωδομαδες μεχρι να παω να το παρω,γιατι ακομα ειναι 3 εβδομαδων..δεν ξερω αν θα μοιαζει εμφανισιακα,δε με ενδιαφερει πλεον,γιατι οσο να ναι και η εμφανιση τους ακομα σε μαγευει,απο τη στιγμη που το ειδα το αγαπησα...και θελω να κανω οτι καλυτερο για αυτο..
 


souaxili

Well-Known Member
8 Απριλίου 2009
94
0
Ηρακλειο Κρητης
χαχαχα!!!!! το αγχος ρε παιδι μου...ελπιζω να μην το μεταδωσω στον Don...(οπως Don Corleone :D)..
τουλαχιστον ξερω οτι ειμαι ετοιμη τωρα να παρω κουταβι...και να ειμαστε οι καλυτεροι φιλοι :):):).... με εμενα Α leader βεβαια!!