Τα μπάνια του λαού.....


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
επειδή τον τελευταίο καιρό το φαινόμενο υπήρξε έντονο........... :cool:
νομίζω οτι είναι σωστό για όλους να ανακοινώνεται και ο λόγος του ban αλλά και η διάρκειά του.......
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
καλά τα τελευταία μπάνια δεν ανακοινώθηκαν...απλά κάποιοι χάθηκαν (θα τους κατάπιαν μάλλον τα κύματα...:rolleyes:)...η διάρκεια του μπάνιου πάντως ανακοινώνεται σπάνια.....
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Μαργαρίτα ποια ban δεν ανακοινώθηκαν;;
Νομίζω ένα μόνο δεν ανακοινώθηκε,
είναι και άλλο και μου διαφέυγει;
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
η τελευταία ανακοίνωση αφορούσε την ROTTIE.....μετά κύλησε πολύ νερό στο ποτάμι......

προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να κάνω κουμάντο σε χωράφι κανενός.......
θεωρώ όμως ότι είναι σωστό τουλάχιστον να αναφέρεται δημόσια και ο λόγος αλλά και η διάρκεια του ban...
εκτός αν η διάρκεια είναι κάτι το ρευστό...
αλλά και πάλι εκεί προσωπικά θα έχω την δική μου ένσταση....
 
Last edited:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Είναι απλά θέμα περιορισμένου χρόνου και προτεραιοτήτων.

Σε γενικές γραμμές να πω πως τα ban των troll (μελών "φωτοβολίδες") και των μελών που κάνουν 10-15 accounts συνεχόμενα, ανακοινώνονται μαζικά όταν βρεθεί χρόνος.

Η διάρκεια επίσης ανακοινώνεται όταν πρόκειτε για "προειδοπητικό" ban, συνήθως.

Να προσθέσω πως η δημόσια ανακοίνωση με τον λόγο και τη διάρκεια της απαγόρευσης δεν είναι "υποχρέωση" μας, αλλά κάτι που καθιερώσαμε (δεν συνηθίζεται στα forums) γιατί και σε εμάς μοιάζει "καλό", χρήσιμο ή "σωστό".

Τα μέλη που δέχονται την ποινή μπορούν και το κάνουν τις περισσότερες φορές, να ζητήσουν διευκρινήσεις από εμάς.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Είναι απλά θέμα περιορισμένου χρόνου και προτεραιοτήτων.
δεκτό.....

Η διάρκεια επίσης ανακοινώνεται όταν πρόκειτε για "προειδοπητικό" ban, συνήθως.
να συμπεράνω δηλ.ότι όταν δεν ανακοινώνεται η διάρκεια του ban ως επι το πλείστον μιλάμε για μόνιμο ban ή έστω μεγάλης και απροσδιορίστου διάρκειας;

Να προσθέσω πως η δημόσια ανακοίνωση με τον λόγο και τη διάρκεια της απαγόρευσης δεν είναι "υποχρέωση" μας, αλλά κάτι που καθιερώσαμε (δεν συνηθίζεται στα forums) γιατί και σε εμάς μοιάζει "καλό", χρήσιμο ή "σωστό".
και βέβαια είναι πολύ πιο σημαντικότερο απο μια ''υποχρέωση''........
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki