Τα σκυλιά που (δεν) έχουμε ...


Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
199
0
Εγώ ήθελα πάντα ένα τεράαααστιο σοκολατί λαμπραντόρ ή ένα πιο τεράαααστιο Α. Βερνάνδου..
Αλλά ξέρω οτι δύσκολα θα αποκτήσω γτ πάντα σκέφτομαι γιατί να μην πάρω κάποιο αδέσποτο αφού σοβαρός λόγος να έχω καθαρόαιμο δεν υπάρχει, ένα απλό καλό σκυλί θέλω!
Αλλά πραγματικά δεν είναι πανέμορφα και εντυπωσιακά????
Βασικά έχω από μικρή κολλήσει με την εικόνα στις ταινίες που έρχεται ο σκύλος να σου κάνει χαρές και σε ρίχνει κάτω!!
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
α καλά!!!μεγάλες πληγές ξήνεις τώρα!!!! :(

από μικρή ονειρεύομαι ένα afghan hound!εχω δει μέχρι σήμερα μόνο 2 στην Ελλάδα!το ένα το είχε ένας από Ολλανδία που έμενε Ελλαδα..σε μια βίλλα..να με το συμπάθειο...και το άλλο σε πλοίο το καλοκαίρι το είδα...αχ βαχχχχχ
είναι κουκλιά!@



2η μεγάλη λατρεία μου τα ροτ!!!
3η τα ντόπερμαν,αλλά ας πούμε το καλύπτω με το μπασταρδάκο μου το Ρας!!!Εχω ερωτα με το kraft hill!!!!Απιστευτα σκυλιά.
επίσης,αγ.βερνάρδου,κόλλευ,μολοσσοί... :D




denis said:
Σκέφτηκα κάτι που μπορεί να σας φανεί ενδιαφέρον ...
- αντί να μιλάμε για τα σκυλιά που έχουμε, σε αυτό το topic να μιλούσαμε ο καθένας για τα σκυλιά που δεν έχουμε, είτε τα έχουμε ''απωθημένο'' είτε δεν τα παίρνουμε για συναισθηματικούς λόγους, και να συζητήσουμε και τους λόγους που ο καθένας πιστεύει ότι τον εμποδίζουν να έχει το σκυλί αυτό που θα ήθελε ή προτιμά ... :D
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ναι τα afgan είναι φανταστικά

ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΠΟΙΟΥΝΤΕ ΆΛΛΟΙ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Εγω θα ηθελα να ειχα ενα μαλαμουτ αλλα θα ηθελα να ζουσα και αλλου,σε ενα κρυο απομονωμενο μακρινο βουνο...
 


Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
Οπως φαινεται καλα απο το ονομα που εχω βαλει :p το ονειρο μου ειναι τα Αγγλικα Κοκερ...
Κατι σαν αυτες εδω τις φατσες που ειναι και απο ενα πολυ αγαπημενο μου εκτροφειο στο Dortmund της Γερμανιας...


Επεισης λατρευω τους Λαγωνικους του Αφγανισταν...Τα θεωρω πολυ αρχοντικα σκυλια... 8) [/img]
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Cocker-Lover said:
Οπως φαινεται καλα απο το ονομα που εχω βαλει :p το ονειρο μου ειναι τα Αγγλικα Κοκερ...
Κατι σαν αυτες εδω τις φατσες που ειναι και απο ενα πολυ αγαπημενο μου εκτροφειο στο Dortmund της Γερμανιας...


Επεισης λατρευω τους Λαγωνικους του Αφγανισταν...Τα θεωρω πολυ αρχοντικα σκυλια... 8) [/img]
Κουκλακια..!!! :p
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
εμενα μου αρεσουν τα bullmastiff.χαρη σε αυτα αρχισα να ψαχνωμαι με τα σκυλια αλλα στην πορεια ομως αφου καταλαβα οτι ειναι μια πολυ προβληματικη φυλη και δεν αντεχει να μενει μονο του στον κηπο ειπα να τα κοιταζω απο μακρια και γενικως να αποφευγω τετοιου σωματοτυπου mastiff

ΕΔΩ
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Η λατρεια μου ειναι τα Αμερικανικα Κοκερ Σπανιελ..Καποια μερα παντως (οσο κ ας χτυπιουνται καποιοι (βλεπε Frenchie-fan)) εγω θα παρω American Cocker κ ισως οχι κ μονο 1.. :p


εδω ειμαι το 2003 με την Princess Aurora of Ray of Light


και εδω το 2007 με την Cheek to Cheek of Ray of Light..

Σταθερη αγαπη...
Το εμποδιο μου στο να παρω ενα αμερικανικο κοκερ ειναι η Frenchie-Fan :twisted:
Kαταλαβαινω οτι μενουμε σε διαμερισμα και ειναι δυσκολες οι συνθηκες αλλαα....
Ο επιμενων Νικα..[/list]
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Οι δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν σε παλαιότερο σχετικό θέμα.

Chloe said:
Είδα κάπου ότι η Rottie έχει απωθημένο με τα γουέστι. Με αφορμή αυτό θέλω να ρωτήσω:
Έχετε φυλές - απωθημένα? Σκυλιά, δηλαδή, που θα θέλατε να είχατε αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορείτε?
Καθώς μένω σε διαμέρισμα, μόνο μικρόσωμα μπορώ να έχω, αλλά τα απωθημένα μου, με σειρά προτεραιότητας, είναι τα εξής (top 5):
1. Λαμπραντόρ ή Γκόλντεν: ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ
2. Μπόξερ: μα τι ματάκια είναι αυτά + χαρακτήρας
3. Ντόπερμαν: Κομψότητα + απίστευτη αφοσίωση
4. Μπάσετ: γούτσου γούτσου γούτσου
5. Αφγκάν: ΟΜΟΡΦΙΑ
bonus: Βέλγικος Ποιμενικός μαύρος γιατί αγάπησα πολύ έναν.
 








Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Εγω βλεποντας εκεινες τις υπεροχες φωτογραφιες των δικων σου απο τα χιονια, ειμαι σχεδον ετοιμη να προσθεσω ενα Αφγκαν στα ''απωθημενα''μου!!!! :D
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όταν σε διώξουν από το διαμέρισμα να δώ που θα πας μαζί μα τα τρια μουλάρια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Σκεφτομουνα για ενα τροχοσπιτο στον κηπο σου! :oops: :oops: :oops: :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: