Την έπαθα μία και μάλλον και δεύτερη φορά


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Καλό είναι να συνηθίζει την ξηρά. Το φαντάζομαι ότι βάζεις και κονσέρβα για να την ξεγελάσεις, αλλά πρόσεχε μην καλομάθει και μετά την ξηρά ...ούτε που να τη φτύσει.
Μπορείς να την ανακατεύεις πολύ καλά με την ξηρά, αλλά και πάλι, θα μπορεί να τη γλύφει και να μην τρώει την ξηρά και να την πετάς....
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
fifi, Nα λιωνεις την ξηρα με χλιαρο νερακι να γινεται πουρες τωρα στην αρχη και λιγο λιγο. 3-4 γευματα την ημερα απο λιγο...
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Όντως καλύτερα μην βάζεις κονσέρβα γιατι μετα δεν θα τρώει ξ.τ αλλα μούλιασε την ξηρά είναι κ πολυ μικρο μωρε
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
fifi, Nα λιωνεις την ξηρα με χλιαρο νερακι να γινεται πουρες τωρα στην αρχη και λιγο λιγο. 3-4 γευματα την ημερα απο λιγο...
καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!
αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!!
εγω ανακατεψα παρα παρα πολυ καλα την κονσερβα με την ξηρα αλλα εγλυφε μονο την κονσερβα!!!
βεβαια την τροφη την βραδυνη την πεταξα αλλα ουτως η αλλως,για κανενα μηνα 35γρ σε καθε γευμα τρωει οποτε δεν με πειραζει!!!!(3 γευματα)
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Να προσπαθήσεις να είσαι σταθερή στα ωράρια γενικότερα και την τροφή να μην την αφήνεις γενικώς να υπάρχει. Για ένα μισαωράκι περίπου...
Ε, κάποια στιγμή θα πεινάσει και θα φάει....
 






fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
Καλύτερα 4 γεύματα μέχρι τους 3-4 μήνες, μετά 3 και από 6 μηνών 2.
Ανα ποσες ωρες περιπου?
ελεγα να ξενικαω στις 7μισι και να τελειωνω στις 8 οταν θα ταιζα 3 γευματα με τ 2ο στη 1 το μεσημερι!
 




fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
το 4 ειναι λιγο δυσκολο αλλα θα στελνω την κολλητη μου να την ταιζει!!
αλλωστε εχω οργανωσει το fifi-sitting....!!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
πραγματικά έχω μείνει τ έχεις πάρει όλα για αυτο το σκυλί έχεις κανονίσει τ πάντα είμαι σίγουρη οτι θα έπαιρνες απο εκτροφείο αν ήξερες !! κρίμα που σου ξέφυγε τ πετ σοπ αλλα απο εδω κ περα θα ξέρεις ! :) και δεν θα μείνεις στο 1 σκυλάκι χαχα
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
1 σκυλακι???
με τιποτα!!!!
το επομενο το εχω αποφασισει τι θα ειναι και σε 4-5 χρονια θα το αποκτησω!!!
 










glika'smum

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2011
116
0
36
thessaloniki
Φιφη ψυχραιμια,ετσι ειχα πανικοβληθει κι εγω και τελικα ηταν επειδη της ειχα δωσει την κονσερβα χωρις να τη ζεστανω...για την τροφη,εγω εβαζα νερο και λαδακι στην αρχη και εκοβα σε ψιχουλακια κατι λουκανικακια που μας ειχε δωσει η κτηνιατρος και ετσι ετρωγε..παω να διαβασω το θεμα σου,μην κανεις ετσι για εναν εμετο!
 


glika'smum

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2011
116
0
36
thessaloniki
Φιφη να σε ρωτησω κατι μια που την πηγες τη μικρη σου στον κτηνιατρο.Απο που καταλαβε οτι το κουταβι ειναι τοσο μικρο??Γιατι κι εγω οταν την πηρα 700γρ ηταν και την πηγα σε κτηνιατρους και μου ειπαν οτι απλα ειναι μικρη,εσενα απο που το καταλαβε??
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
Φιφη να σε ρωτησω κατι μια που την πηγες τη μικρη σου στον κτηνιατρο.Απο που καταλαβε οτι το κουταβι ειναι τοσο μικρο??Γιατι κι εγω οταν την πηρα 700γρ ηταν και την πηγα σε κτηνιατρους και μου ειπαν οτι απλα ειναι μικρη,εσενα απο που το καταλαβε??
Απο το οτι δεν ρχουν βγει τα πισω δοντακια μου ειπε!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa