Τι θα σας ζήταγε ο σκύλος σας αν μπορούσε να μιλησει..

Αν μπορούσε να μας μιλήσει...

  • Σκάσε και ταϊσέ με...

    Votes: 24 15,9%
  • Ξύσε μου τη κοιλιά...

    Votes: 28 18,5%
  • Μιλάς πολύ..

    Votes: 6 4,0%
  • Θέλω να παίξω ΤΩΡΑ...

    Votes: 60 39,7%
  • Θέλω καινούργιο παιχνίδι...

    Votes: 10 6,6%
  • Τι λες για ένα μπισκοτάκι?

    Votes: 22 14,6%
  • Θέλω και άλλη βόλτα...ΤΩΡΑ..

    Votes: 46 30,5%
  • Γιατί δουλεύεις τόσο πολύ?

    Votes: 31 20,5%
  • Μήπως να μου έδινες από αυτό που τρως?

    Votes: 74 49,0%
  • Μπορω να κοιμηθώ μαζί σου στο κρεβάτι?

    Votes: 22 14,6%
  • Σ'αγαπάω πολύ, πολύ...

    Votes: 51 33,8%

  • Total voters
    151

katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αν μπορούσαν να μιλήσουν, να παραπονεθούν , να "απαιτήσουν"...η να γκρινιάξουν...τι θα μας έλεγαν????
 
Last edited:




ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Ο δικός μου, μαζί με όόόλα τα παραπάνω, παίζει να λέει...

Διάλογος:

-" Χαζή! ΕΓΩ είμαι ο αρχηγός της αγέλης αυτής! "

- :shock::shock::shock:, Ορφέα! λουκανικάκι;
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
To "μπορώ να κοιμηθώ μαζί σου στο κρεβάτι" δεν το ψήφισα διότι δεν μπορω ΕΓΩ να κοιμηθώ στο κρεβάτι χωρίς το κοπρόσκυλο!:D
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.873
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Το συμπέρασμα μέχρι τώρα είναι οτι κανένα δε θέλει καινούριο παιχνίδι!!!
Μια φορά στο Pet Center πήρα και τον Κούκη μαζί μου... Βλέπαμε κάτι περιλαίμια, και ακριβώς από κάτω ήταν κάτι παιχνιδάκια για σκύλους.
Ξαφνικά εκεί που έβλεπα μου λέει ο πατέρας μου "Πρόσεχε, αυτός άρπαξε ένα παιχνίδι από κάτω!"
Και πράγματι ο Κούκης είχε στο στόμα του μια πλαστική μπάλα :p

Εγώ την πήρα και την έβαλα πίσω, αλλά ο πατέρας μου τού την έδωσε και είπε "αντε αφού το διάλεξες εσύ παρ'το" :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Το συμπέρασμα μέχρι τώρα είναι οτι κανένα δε θέλει καινούριο παιχνίδι!!!:D
Nαι γιατί μάλλον έχουν συνέχεια καινούργια παιχνίδια! Η δικιά μου τσίμπησε ένα καινούργιο παιχνίδι πριν λίγο που γυρίσαμε από τον κτηνίατρο επειδή την ταλαιπωρήσαμε λίγο! Και μετά τσίμπησε και λίγο σουβλάκι!
 


merenta

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
221
1
ΔΡΑΜΑ
δεν μπορώ να φανταστώ τί μπορεί να ήθελε να μου πει γιατί τα έχει όλα πριν τα θελήσει....
ίσως να έλεγε θέλω να το φάω όλο από αυτό που τρως:D:D
 


kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Αυτό που πιστεύω θα έλεγε είναι:
"γιατί φέτος δουλεύεις τόσο πολύ και δεν είμαστε όπως ήμασταν παλιά μέσα στο σπίτι? Είναι βαρετά για μένα! Εσένα περιμένω να ασχοληθείς μαζί μου και συ συνεχώς λείπεις, τρέχεις, είσαι αγχωμένη! Πού πήγαν οι βόλτες μας, τα παιχνίδια μέσα στο σπίτι, το κρυφτό και όλα αυτά?"

Το ξέρω ότι λείπω πολύ, και στεναχωριέμαι, όπως επίσης ξέρω ότι ζει ο ένας μαζί με τον άλλον συνεχώς, παντού και πάντα. Οπότε ναι, ξέρω ότι θα μου'λεγε "σ'αγαπώ πολύ, είσαι η αγέλη μου".

Τέλος πιστεύω ότι κυρίως και πρωτίστως θα μου έλεγε "ΕΛΕΟΣ με αυτή την αλλεργία μου και το μόνιμο δερματικό μου! Εϊμαι σε συνεχή εκνευρισμό! συνεχώς ξύνομαι! Θέλω να σταματήσει αυτό! Βασανίζομαι!!!!" :( :(
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εμένα πάλι...ο χοντρός έχει το μυαλό του ΜΟΝΟ στο φαγητό...και ο άλλος...στον ύπνο μαζί μου...
Ε, ελπίζω ότι με αγαπάνε και λίγο...και όχι μόνο να με βλεπουν σαν ένα μεγαλο ψυγείο και κρεβάτι...:D:D:D
 




Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
η δικια μου θα μου'λεγε ''θελω να φαω λιγο τωρα λιγο σε πεντε λεπτα λιγο σε δεκα τι σε κοβει εσενα και μου παιρνεις συνεχεια το πιατο και αναγκαζομαι να κανω οτι κλαιω απο τη πεινα??"επισης ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ????
 




Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Φαντάζομαι ότι μόνο το δικό μου λέει " Άσε με επιτέλους στην ησυχία μου να χαλαρώσω. Μη με ακουμπάς!!!! Μη είπα!!!"

Τί σκυλί! Πρώτη φορά βλέπω σκυλί να μη του αρέσουν τα χάδια. Οι μόνες στιγμές που μ'αφήνει πραγματικά ν'ασχοληθώ μαζί της είναι μετά τον ύπνο να την τεντώσω και πριν το φαγητό, που οπωσδήποτε πρέπει να με δαγκώνει για κανένα 10λεπτο, αλλιώς δεν πάει κάτω μπουκιά :paja1::maria:

Εντάξει, υπερβάλλω και λίγο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε θέλει και πολλά πολλά. Όποτε βρει ευκαιρία, την κάνει μ'ελαφρά και μ'αφήνει με την όρεξη. :(:p
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Φαντάζομαι ότι μόνο το δικό μου λέει " Άσε με επιτέλους στην ησυχία μου να χαλαρώσω. Μη με ακουμπάς!!!! Μη είπα!!!"
(...)
Εντάξει, υπερβάλλω και λίγο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε θέλει και πολλά πολλά. Όποτε βρει ευκαιρία, την κάνει μ'ελαφρά και μ'αφήνει με την όρεξη. :(:p
πρόσθεσε και το δικό μου σκύλο!
ούτε χάδια ούτε αγκαλιές!
τον αφήνω να κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι (γιατί τον θέλω αγκαλιά :-\") και μόλις κουνηθώ λίγο, τσουπ τσουπ φεύγει! :(

ούτε λίγη γούνα δεν μπορούμε να χαϊδέψουμε με αυτόν εδώ! βάσανα!
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Άν και πλέον μια ματιά του ίσον με χίλιες λέξεις..

Οπότε αυτό που λέει συνεχεια..

Μπάλα? παιχνίδι? βόλτα?

Έλα τι τρως εκεί το θέλω και εγώ..!! Αν σου κάνω τούμπα..? Αν δώσω το χεράκι? Αν σου κάνω τον γλυκούλι? Τον καλούλη? Ούτε τότε ε? Καλά..

Έλα τώρα αφού δεν μπορείς χωρίς εμενα το βραδυ κανε λίγο στην άκρη.. όλοι οι καλοί χωράνε..

Που πας δεν θα με πάρεις μαζί σου..? πάλι φεύγεις? πππφφφφφφφ...

Ηρθες? ναιιιιιι!!!!!!!!! Φιλάκι? Αγκαλίτσα? Παιχνίδι?

Όχι μπάνιοοοο φύγεεεεεε...

και στα σίγουρα..

Όπου και να πας.. όπως και να είναι..

εγώ μαζί σου μόνο θέλω να είμαι
..
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Χωρίς να θέλω να πω ότι το Μουφ δε μ' αγαπάει και δεν το δείχνει, προφανώς το νούμερο ένα πράμα που θέλει να πει είναι "σκάσε και τάισέ με!" Μάλιστα καμιά φορά πιστεύω ότι ο εγκέφαλός του θα αναπτυχθεί κατά τέτοιον τρόπο που θα μιλήσει ανθρώπινα και θα πει "ΦΑΪ"!! Ήδη καμιά φορά βγάζει κραυγές που ακούγονται σαν "Μομ-μομ-μομ-μομ-μομ"!!:eek::eek::eek::eek::eek::p:p:p:p:p:D:D:D:D:D

Ρε συ, Kango, τι κακό είναι αυτό με το μπάνιο?! Και το Μουφ αποφεύγει το μπάνιο όπως ο διάολος το λιβάνι, μάλιστα τώρα που πρέπει να του κάνω μπάνιο κάθε βδομάδα ως θεραπεία κατά της αλλεργίας (με ειδικά παρασκευάσματα φυσικά!)...