Τι να σήμαινε αυτό;


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
Σήμερα έγινε κάτι που μου κίνησε την περιέργεια και σκέφτηκα ότι εσελις ως κυνόφιλοι μπορείτε να αναλύσετε συμπεριφορές και ίσως βρω απάντηση στην απορία μου.

Λοιπόν δείτε,

σήμερα στην βραδινή μας βόλτα με την πρώην αδέσποτη, αυτή είδε ένα αυτοκίνητο που ήταν σταματημένο. το πλησίασε και άρχισε να κουνάει την ουρά της σαν τρελή. όσο κι αν την τραβούσα ελαφρά με το λουρί δεν έκανε βήμα. κουνούσε ουρά και κοίταζε το αμάξι που μέσα σε αυτό ήταν ο οδηγός και η μηχανή του αμαξιού δούλευε. Ακουγόταν δηλαδή ο κλασικός θόρυβος του αυτοκινήτου.

Μπορεί αυτό να σημαίνει κάτι; Λετε ο πρώην ιδιοκτήτης της (γιατί ναι, είχε ιδιοκτήτη. το συμπεραίνω από την συμπεριφορά της γενικά και από το ότι την πρώτη φορά που της έβαλα λουρί το δέχτηκε και της άρεσε κιόλας, πράγμα ασυνήθιστο για αδέσποτο κλπ) να την είχε διώξει από το αμάξι όταν πια δεν την ήθελε και έτσι να κατέληξε στο δρόμο; Ή απλά αυτό δεν ήταν κάτι που επρεπε να μου κινήσει την περιέργεια...;
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Τα σκυλια αναγνωριζουν και θορυβους μηχανης αμαξιων η μοτοσικλετας...αν ο πρωην κηδεμονας της ειχε ιδιο αμαξι και ιδια αποχρωση(γιατι ξεχωριζουν και χρωμα) ισως να νομιζε οτι ηταν το αμαξι του πρωην ιδιοκτητη της!
Εμενα η δικη μου οταν ειναι στον κηπο και εχω βγει για δουλειες(με το αμαξι)..πριν φτασω εξω απο την πορτα να παρκαρω..ειναι στα καγκελα και με περιμενει..ακριβως επειδη εχει ακουσει τον θορυβο της μηχανης του αμαξιου!
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Τα σκυλια αναγνωριζουν και θορυβους μηχανης αμαξιων η μοτοσικλετας...αν ο πρωην κηδεμονας της ειχε ιδιο αμαξι και ιδια αποχρωση(γιατι ξεχωριζουν και χρωμα) ισως να νομιζε οτι ηταν το αμαξι του πρωην ιδιοκτητη της!
Εμενα η δικη μου οταν ειναι στον κηπο και εχω βγει για δουλειες(με το αμαξι)..πριν φτασω εξω απο την πορτα να παρκαρω..ειναι στα καγκελα και με περιμενει..ακριβως επειδη εχει ακουσει τον θορυβο της μηχανης του αμαξιου!
γιαννη με πολυ χιουμορ,απο ποτε εχεις να κανεις σερβις το αυτοκινητο ? :mrgreen:
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
@ntoulis Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι,αλλα αφου τσουλαει...και μας παει και βολτα ως το βουνο για μινι εξορμησεις...καλα ειμαστε! :piercing:
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Καλα και εγω οταν πηγαινω απο Λαρισα στη Θεσσαλονικη που εχει τη Ναλα η αδερφη μου,ενω ειναι μεσα στο σπιτι, 4-5 λεπτα πριν φτασω στο σπιτι ζηταει να βγει στην αυλη και τρεχει αμεσως στην καγκελοπορτα και με περιμενει.

Τωρα το περιστατικο αυτο μπορει να μην σημαινει και τιποτα. Και εμενα ο σκυλος μου εχει τυχει να 'κλειδωσει" σε ανθρωπο η σε αντικειμενο στο δρομο...
Μηπως το αυτοκινητο ειχε μεσα αλλο σκυλο;
Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αφού δεν ρώτησες τον οδηγό δεν θα μάθεις ποτέ!

Γενικά τα σκυλιά συνδυάζουν!
Ήχος μηχανής αυτοκινήτου αλλά και άλλων ίδιων αυτοκινήτων
Ήχος μοτοσυκλετας αλλά και άλλων ίδιων μοτοσυκλετών
Ήχος κλεισίματος πόρτας
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αμα αρχίσουμε λίστα, με το τι συνδιάζουν τα σκυλιά, μέχρι αύριο θα γράφουμε...