Τι σας αρέσει και τι δε σας αρέσει στο Dogforum;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
μη ξεχναμε οτι ειμαστε σε φορουμ.οχι σε βιβλιοθηκη,και δε διαβαζουμε εγκυκλοπαιδεια.
και πανω αριστερα γραφει συζητησεις!και μια συζητηση ξεκιναει απο δω και φτανει κ γω δε ξερω που!
και αυτο σχετιζεται με τα μελη που συζητουν οπως και στη ζωη.
και απανταω μιας και εγω ειμαι ο αρχισπαμερ και θεωρω οτι τα θεματα που γινονται τσατ το αξιζουν ητο σηκωνουν!
μη θεωρησεις οτι απαντααω σε σενα προσωπικα αλλα επειδη το εχει ξαναπει και αλλο μελος ειπα και γω σα παιδι να πω το μακρυ μου,ειδα και τα θενξ και λεω αφου μαζευτηκαν πολλοι να πω οτι σας αγαπαω σας εκτιμαω!
αλλα τον σουπερμαν δεν τον σταματα τιποτα!:D:D
εντζοι!!!!
Χαχαχα!

Ναι μωρέ ΟΚ!
Απλά για παράδειγμα το παρόν θέμα είναι "τι μας αρέσει και τι δεν μας αρέσει".
Τα γράφουμε κι έτσι δίνουμε τροφή για σκέψη στους μοδεράδες και τον αδμίνα.

Εσύ τώρα γράφοντας αυτό στο παρόν θέμα, στην ουσία λες "εμένα δεν μου αρέσει αυτό που είπε ο Allegro και όσοι συμφωνουν μαζί του", χαχαχα :D

Πέρα απο την πλάκα, διακρίνω πιο είναι το spam και το αποδέχομαι πλήρως όταν δεν ξεπερνάει τα όρια.
Το κάνω κι εγώ πολλές φορές. Ίσως είναι και αναγκαίο κάποιες φορές για να αποφορτίζεται η ατμόσφαιρα.

Εγώ εννoούσα άλλο πράγμα.
Όποιoς κατάλαβε, κατάλαβε . . . Αν μπώ σε λεπτομέρειες θα έχουμε παρεξηγήσεις ;)

Επίσης, άλλο πράγμα η συζήτηση και άλλο η φλυαρία.

ΥΓ. Προσοχή έχω κρυπτονίτη μαζί μου :D
 
Last edited:


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
κιμωνα τον σουπερ δεν τον νικαει κανεις!!!!!:D

αλλεγκρο ποιο κρυπτονιτη ρε φιλε δεν με ειδες τη προηγουμενη βδομαδα στην τηλεοραση?ολοκληρη ηπειρο σηκωσα και με κρυπτονιτη μεσα,ουτε αυτος δε με πιανει πλεον!!:p:p

υγ.ειδες δε φταιω εγω,με προκαλεις για οφ τοπικ;)
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Θα σταθώ ακριβός στον τίτλο του θέματος και θα αναφερθώ σε κάτι που δεν μου αρέσει
Δεν μου αρέσει να κλειδώνεται ένα θέμα χωρίς να αιτιολογείτε το γιατί ,έτσι κάνεις δεν θα μάθει ποτέ τι έκανε λάθος και το θέμα κλειδώθηκε και δεν πρόκειται ποτέ να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξαναπέσει στο ίδιο λάθος.
Αναφέρομαι πάντα στα πλαίσια του δημοκρατικού διαλόγου και απόψεων , εκτός και αν ……..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Πχ ποιό τέτοιο θέμα, έχεις στο μυαλό σου;
Γιατί δεν θυμάμαι περίπτωση που να κλειδώθηκε θέμα, χωρίς αιτιολογία...
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Είμαι εδώ για συγκεκριμενους φίλους μου (οι οποίοι ξέρουν ποιοι ειναι και ποιους εννοώ :) ) για να μιλάω με συγκεκριμένο κόσμο να διαβάζω συγκεκριμένα θέματα ..Πολύ συγκεκριμένα και δε νομίζω φίλε μου ή φίλη μου να απαγορεύεται να ανοίγω θέματα και να λέω αυτό που πιστεύω!! Αυτή τη φτωχή και φτηνή καραμέλα που μασάτε πάρα πολλοι του και καλά ''τι κανεις εδώ μέσα???'' καλό ειναι που και που να τη φτύνουμε.....Είπα εγώ ότι όλα είναι χάλια εδώ μέσα όπως προφανώς εσύ θα φαντάστηκες?? Είπα εγώ ότι όλοι οι mods είναι για κλάμματα??? Eίπα εγώ ποτέ ότι δεν υπάρχουν θέματα με τονους ουσίας, ποιότητας, ενήμερωσης και βαρύτητας???? Πάλι να ξαναπω ότι τι είναι αυτα που λέμε??? Άλλη γλώσσα μιλάμε??? Πέρασαν 14 σελίδες και ακόμα να καταλάβεις ότι εχω σταθεί σ αυτο που με αηδιαζουν ΟΧΙ ενοχλουν....Αηδιαζουν λέω...ΑΚΟΥΣ??? :D και που είναι εμφανώς ΧΑΛΙΑ????? Και επιτέλους αυτά είναι θέματα που μας απασχολούν και στον έξω και μη διαδυκτιακό κόσμο ..Προβλήματα γενικά και που τα βρίσκουμε και εδώ, πολύ σωστά είπε μία φίλη αν θυμάμαι καλά ότι εδώ είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας και όντως είναι...Μαλλον σου ξέφυγε γιατί και ιδιαίτερα παρατηριτικός είναι και έξυπνος :)....Tόσο εύκολα παρατάς τα όπλα και την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια εσυ?? Με ένα τι κάνεις εδω μέσα???? Και πάλι εμένα για να γίνω ακόοοοοοοοομα πιο συγκεκριμένος με ενοχλεί κα με χαλάει η χαμηλού έως μηδενικού επιπέδου γνώση και ειδίκευση και θέσεις επι του ευρύτερου όρου κυνολογία της διαχείρησης ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ...και γιατί?? Γιατί όλα απ τη διαχείρηση ξεκινάνε και όλα εκεί χτίζονται και προχωράνε!!!!! Επίσης είναι θρασύτατο να σβήνονται μυνήματα μελών όταν μυνήματα απο mods τα οποία ειναιο τραγικα, με τραγικό ύφος και θέσεις έχουν μείνει εκεί και κοσμούν ένα τίποτα........Και σου ξαναλέω το πρόβλημα σου δεν είμαι εγω!!! Αυτά!!!
θα ήταν ενδιαφέρον να μας ενημερώσει το μέλος κατα πόσο αηδιάζει ακόμα
αλλά μάλλον όχι γιατί απο ότι βλέπω απο τότε που έληξε η απαγόρευσή του δεν έχει ξεκολλήσει απο το πληκτρολόγιο.....
εκτός κι αν όλο αυτό τον καιρό έγραφε κείμενα και τα αποθήκευε στο word ,οπότε τώρα απλά τα κάνει κόπι πέιστ........

μερικά μυνήματα πιο πάνω που λέει "Πως καταλαβαίνει κανείς ένα παπαντζή??? Ένα λουφαδόρο δηλαδή που πίσω απ τις γνώμες των άλλων το παίζει γνώστης - ιστορία - κάνει το κομμάτι του αποσπάει πολλέεες εκατοντάδες thanks και τελικά την ακούει στερεοφωνικά και τελικά απο καμία επαφή που είχε με το θέμα ξαφνικά βρίσκεται να νομίζει ότι ξέρει?? " θα ήθελα να μου λύσει την απορία αν εννοεί τον εαυτό του γιατί όλο αναφέρει ότι μιλάει με εκτροφείς και γνώστες και έλεγα μήπως έπαθε κρίση αυτογνωσίας (αλλά βέβαια δεν έχει εκατοντάδες thanks άρα δεν είναι ταυτοπροσωπία)

και κλείνοντας την αναφορά μου στο τι δεν μου αρέσει στο dogforum θα επιστρέψω πάλι στο ίδιο πόστ του όπου χαρακτηριστικά αναφέρει
"Nομίζετε ότι ο admin δεν εχει ψιλιαστεί η δεν ξέρει πια είναι τα ''ψωνια'' mods και ποιοι είναι οι απλά εθισμένοι με το πληκτρολόγιο?????? Γι αυτό και τους έχει δώσει καi το moderiliki ...Καταρχήν admin είναι ιδρυτής και έχει μόνο 1483 μυνήματα και είναι μέλος απ το 2005...Από τοτε μέχρι σήμερα είμαι μέλος 6 χρόνια αυτο μας κάνει 2190 μέρες αν διαιρέσετε κάποιοι τις μέρες με τα μυνήματα του είναι μας κάνει 1.4 μυνήματα τη μέρα ........Ο πιο μάγκας απ όλους είναι ο ADMIN φίλοι μου ,γιατί ΚΑΙ ΑΠΩΝ ΕINAI (εκτός και αν είναι μονίμως online πίσω απ την οθόνη του σε stealth mode και απέχει και απλα δε γράφει, το οποίο φυσικά ΑΠΟΚΛΕΙΤΑΙ .. όσο για τον ADMIN μόνο το απλά 1,4 μυνήματα τη μέρα μέσο όρο είναι τραγικότατο, θα περίμενα πολυ πιο μεγάλη προσφορα απ τον admin του forum αυτα τα 6 χρόνια) , και φυσικά έχει εντοπίσει αυτούς ακριβώς που έπρεπε ...Τις συγκεκριμένες επομομαζόμενες ΨΩΝΑΡΕΣ που μέσα σε 2-3 χρόνια πάμε για παγκόσμιο ρεκόρ μυνημάτων 10000 μυνήματα +....Σου λέει ¨ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΕ ρε να αράζουμε αφού αυτοί και το γουστάρουν και κλειδαμπαρόνονται μέσα στο σπίτι τους με ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ζωή και ΜΗΔΕΝ ΚΥΝΟΦΙΛΙΚΗ ζωή και το κάνουν και πλήρως ανιδειοτελώς.. Κουτί του έχει έρθει γιατί δεν κουνάει ούτε δαχτιλάκι του και γι αυτόν όλα πάνε ρολόι.....Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος εισαι που λενε!!! ...ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ MODS...Καποιοι έιναι αξιοι συγχαρητηρίων και κάποιοι υπευθυνοι μαζί με τον ADMIN για πολλά"

να του ζητήσω να ονομάσει ποιούς κατηγορεί ότι είναι ψώνια και δεν έχουν προσωπική ζωή γιατί είναι πολύ ενοχλητικό για το φόρουμ να περιφέρεται ο κάθε τρεχαγυρευόπουλος και να εκσφενδονίζει προσωπικούς χαρακτηρισμούς έτσι αυθαίρετα.


Υπογραφή ένας αηδιασμένος.
 






vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Η αιτιολογία ήταν το τελευταίο μήνυμα που σου παραθέτει link του ίδιου topic που άνοιξε κάποιος πριν καιρό και που ξανάνοιξες εσύ!
Ευχαριστώ πολύ , καλύφθηκα Βέβαια σε παρόμοια περίπτωση μου είχαν πει ότι το θέμα μεταφέρεται εκεί που έχει ξεκινήσει σχετική συζήτηση
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αντιλαμβάνεστε βεβαίως το αηδιαστικό επίπεδο του αηδιαστκού πμ που δέχτηκα απο το αηδιασμένο μέλος Κίμωνα.
τον οποίο όμως θα παρακαλέσω να λύσει το μυστήριο των υποννοούμενων και να μας ενημερήσει πάραυτα σε ποιούς εξακοντίζει τις κατηγορίες του ψώνιου και του χωρίς προσωπική ζωή
και αν θέλει να μας πεί και αν συντρέχουν ακόμα οι λόγοι της αηδίας του.

απορώ και με τον διαχειριστή της κοινότητας με ποιά λογική τον επανέφερε στην "ενεργό δράση" ...............
το τι ακούσαμε απο τον στόμα του τελευταία φορά που ήταν εδώ δεν λέγεται...........κρίμα που σβήστηκαν.........τι να πρωτοθυμηθώ........
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Θα σταθώ ακριβός στον τίτλο του θέματος και θα αναφερθώ σε κάτι που δεν μου αρέσει
Δεν μου αρέσει να κλειδώνεται ένα θέμα χωρίς να αιτιολογείτε το γιατί ,έτσι κάνεις δεν θα μάθει ποτέ τι έκανε λάθος και το θέμα κλειδώθηκε και δεν πρόκειται ποτέ να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξαναπέσει στο ίδιο λάθος.
Αναφέρομαι πάντα στα πλαίσια του δημοκρατικού διαλόγου και απόψεων , εκτός και αν ……..
To θέμα σου κλειδώθηκε γιατί είχε ξανα-ανοιχτεί ακριβώς το ίδιο.
Γι αυτό και παρέθεσα από κάτω το αρχικό thread.
Συγνώμη αν δεν έγινε κατανοητός ο λόγος που κλειδώθηκε,συνήθως έτσι λειτουργώ εγώ προσωπικά και όχι μόνο διότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο να μην χρησιμοποιείται η αναζήτηση και να ανοιγονται ίδια threads, οπότε για εξοικονόμηση χρόνου απλά βάζουμε (εγώ τουλάχιστον) το link του ήδη υπάρχοντος θέματος και κλειδώνουμε.
:)
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
To θέμα σου κλειδώθηκε γιατί είχε ξανα-ανοιχτεί ακριβώς το ίδιο.
Γι αυτό και παρέθεσα από κάτω το αρχικό thread.
Συγνώμη αν δεν έγινε κατανοητός ο λόγος που κλειδώθηκε,συνήθως έτσι λειτουργώ εγώ προσωπικά και όχι μόνο διότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο να μην χρησιμοποιείται η αναζήτηση και να ανοιγονται ίδια threads, οπότε για εξοικονόμηση χρόνου απλά βάζουμε (εγώ τουλάχιστον) το link του ήδη υπάρχοντος θέματος και κλειδώνουμε.
:)
Απλά εγώ δεν κατάλαβα ότι ο τίτλος ήταν παραπομπή σε κάποιο link
<<λυμένη παρεξήγηση –καμία παρεξήγηση>>
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
[video=youtube;qDRf303dKfQ]http://www.youtube.com/watch?v=qDRf303dKfQ[/video]

:lol:
 
Last edited by a moderator:






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Xώρες που είναι μακράν μπροστά σε κυνολογικό επίπεδο φυσικά θα'χαν να προσφέρουν πολλά κ για μένα θα'ταν πολύ ενδιαφέρον να ξέρω τι γίνεται έξω - εκτός από Γερμανία που έζησα αρκετό καιρό εκεί κ ξεστραβώθηκα αρκετά...
Στο σεμινάριο που παρακολούθησα στη Σλοβενία συζητούσα καθημερινά με ανθρώπους διαφορετικών εθνικοτήτων (Γάλλοι, Ιάπωνες, Βέλγοι, Γερμανοί, Ρουμάνοι, Τσέχοι...) κ πραγματικά όχι μόνο δεν βαρέθηκα, αλλά κρατώ επαφή μαζί τους κ ακόμα κ σήμερα, συζητώντας διάφορα κυνολογικά θέματα, τα οποία σίγουρα θα μπορούσαν να γίνουν πράξη κ εδώ.. (ή θα θέλαμε τουλάχιστον)!
 




Efh

Well-Known Member
να πω και γω την δικη μου αποψη
το προφιλ καθε χρηστη θα ηθελα να ειναι αλλιωw διαμορφωμενο
δλδ για εμενα πιο ευχρηστο
τι εννοω
να μοιαζει λιγο σε στυλακι facebook χωρις να γινει και ακριβες αντιγραφο ομως!
επισης να υπαρχουν και γκρουπ και ομαδες που θα μπορουμε να υποστηριζουμε και να γινουμε μελη
οσο για τυος διαγωνισμους φωτογραφιας
πρεπει να οργανωθουν σε στυλ μεγαλο αλμπουμ φωτογραφιων
και οχι ως ποστ και συνομιλια που συναπτουμε τις φωτογραφιες

σαν πολλα δεν ειπα μαζεμενα? :p
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
επισης να υπαρχουν και γκρουπ και ομαδες που θα μπορουμε να υποστηριζουμε και να γινουμε μελη
οσο για τυος διαγωνισμους φωτογραφιας
Ποιο το νόημα?
:D
 






Status
Κλειδωμένο θέμα