Τον πουλάς;

Τον πουλάς για το εκατομμυριάκι?


  • Total voters
    446

xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Χο ας κανουμε αλλο δημοψηφισμα.. Ειστε διατεθειμενοι να μην πατε φετος διακοπες για να δωσετε αυτα τα λεφτα να σωσετε παιδακια? Πρακτικα. Να το κανουμε η θα πεσει ο ουρανος να μας πλακωσει? Οποτε αν πειτε ναι θα δουμε αν θα το κανετε κιολας. Ατσσσσσσσ !!!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Πως την γυρνάτε κάθε φορα την συζήτηση..:lol: :lol:

Ωραία θα θυσιαζόσασταν εσείς για το καλο τις ανθρωποτητας?
Θα θυσιαζόσασταν για το παιδί σας?Αν εκείνο έπρεπε να θυσιαστεί για τα παιδάκια του τρίτου κόσμου..και μπορούσατε να αλλάξετε θέση?
Γιατί να έχει μετρο η φιλοζωία με το να θυσιάσω το σκυλί μου ,το παιδί μου κλπ..?
Οχι ,όχι ,όχι..!!!Δεν θα το έκανα!!!ούτε τρίχα δεν θα έδινα όπως είπαν και οι προλαλήσαντες.. !!!
Το θέμα είναι μέχρι που φτάνει η εγωκεντρικότητα του ατόμου και μέχρι τι ορια έχει η αγάπη του ανθρώπου...,οποτε εγώ θα το θέσω αλλιώς..
Θα θυσιαζόσασταν για το παιδί σας?
Για τον γονιό σας?
Για να σώσετε τον μισό πληθυσμό τις γης?
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Για το παιδι μου χωρις δευτερη σκεψη.

Για το γονιο μου, οχι.

Για το μισο πληθυσμο της γης, θα το σκεφτομουνα πολυ σοβαρα
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Παιδι ναι
Μαμα ναι
Μισος πληθυσμος Μπαα
Ειπαμε αφηστε τα υποθετικα.. Πρακτικα.. Τις πουλατε τις διακοπες σας φετος? Με 1000 θρεφετε ενα χωριο στην αφρικη για κανα χρονο. Αρα αν τα δωσουμε ολοι το σωνουμε για μια ζωη.. Εγω το λεω οχι.. εχω να παω νορμαλ διακοπες 5 χρονια και η οικογενεια μου 10. Τωρα που εχω λεφτα θα παμε διακοπες!!
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
καλα οχι και ετσι..
και παρεπιπτοντως δειτε την action aid..δινεις καποια λεφτα το μηνα και υιοθετεις ενα παιδακι.. σου στελνουν φωτο και νεα του.. στη γερμανια που ειμαι ειναι πιο πολυπλοκη η αιτηση για αυτο ειμαι στα παιδικα χωρια σοσ. Εκει δεν υιοθετεις παιδακι αλλα επιλεγεις περιοχη να βοηθησεις η αφηνεις αυτους να επιλεξουν.. νομιζω ειναι και τα δυο αρκετα αξιπιστα και ειδικα στα χωρια σοσ δινεις οσα εσυ θες. Ακομα και 5 ευρα βοηθανε..
και μποριετε να ρυθμισετε να σας τα τραβανε αυτοματα απο λογαριασμο σας ωστε να μην τρεχετε καθε μηνα!!
 


dali

Well-Known Member
5 Ιουνίου 2008
335
0
37
Διόνυσος
Εγώ πάντως να πω ότι θα θυσίαζα και το σκύλο μου και τον εαυτό μου εάν ήξερα ότι με αυτό το τρόπο θα σωζώντουσαν τα παιδιά μου ή όλα τα παιδιά που πεινάνε και πεθαίνουν καθημερινά, θα ήμουν πολύ εγωίστρια αλλιώς.
Όσο για τις διακοπές δεν θα πάω οπότε δεν εχει νόημα να απαντήσω αλλά μάλλον θα το έκανα.θα τις θυσίαζα, έχω χρόνια μπροστά μου.
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Θα τον πουλούσα και μετα θα ξόδευα όσα χρειαζόντουσαν για να προσλάβω μυστικόυς πρακτορες,να τον ξαναβρω και να τον παρω πίσω...χα χα χα
ααααααααααααααααα
καναμε ακριβως την ιδια σκεψη!!!!
λεω ''τοσα λεφτα θα εχω...πληρωνω εναν Bond να μ φερει το σκυλο πισω κ ουτε γατα ουτε ζημια...''
ειμαστε δαιμονιοι! :twisted:
 




miskam

Member
3 Μαρτίου 2009
10
0
Αθήνα
Εγω ψηφιζω ναι....1000000€ ειναι αυτα. Με τοσα θα θα αντεχα τον πονο του αποχωρισμου. Και μην ακουσω συναισθηματικες "τριχες"!!!!!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
με ΤΙΠΟΤΑ!!!!τι να τα κανω τα λεφτα χωρις τον Αδη?σιγα γιατι τα ειχα κ πριν, οπως ημουν χωρις αυτα πριν ετσι θα ειμαι κ μετα...!:):)Αδης δαγκωτο!!!!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ποτέ, των ποτών, τα ποτά, Ωωωωωωωωωωω ποτά!!!!! Μπορεί να είναι σκανταλιάρικο, αλλά δεν παύει να είναι το Μουφάκι. Επιπλέον πρέπει τελευταία στη δουλειά μου να κάνω κάτι διοικητικά και να διαβάσω κάτι τρομακτικά βιβλία (εγκληματολογία, μεγάλη ιστορία γιατί), φοβάμαι εύκολα και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ.:eek: Παίρνω λοιπόν αγκαλιά το Μουφίδιο προς μεγάλο του κακοφανισμό και αισθάνομαι ασφαλής.:D:D
 


ymdk21

Member
12 Μαρτίου 2009
9
0
απαντάω με μεγάλα γράμματα.. ΟΧΙ ΟΧΙ και ξανά ΟΧΙ!!!! Περνάω μια δύσκολη οικονομική φάση στην ζωή μου.. :(
Σας πληροφορώ.. στερούμαι για χάρη του.. και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή...
 














Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Να τον αγαπανε και να τον φροντιζουν... νομιζω μετα απο λίγο καιρό θα αισθανεται σαν το σπιτι του :D και γω θα ψαχνω στο σταυρολεξο εκατομυριουχο που το ονομα του εχει 6 γραμματα:paja1: