Υιοθεσία σκυλιού


8 Ιουλίου 2013
36
0
Ο κτηνίατρος πιστεύει πως είναι περίπου 2 μηνών.Μου φαίνεται εξαιρετικά μικρή για να αρχίζει να βγάζει δόντια,γιατί από όσο ξέρω η περίοδος αυτή ξεκινάει από 3 μηνών και μετά(μπορεί να κάνω και λάθος).Πάντως έχει μια μανία να μασουλάει τα πάντα
Σε ευχαριστούμε πολύ:)
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Καλημέρα και καλή βδομάδα Χρύσα, βαφτιστήρα και φίλοι ;)

Η φωτό με το ριγέ ύφασμα (αιώρα;) είναι ΟΛΑ τα λεφτά, πρόκειται περί καλλονής - και όμορφη και έξυπνη, μάλλον πήρε από τη νονά της, ε;;; :p:p

Το στάδιο μασήματος/δαγκώματος είναι όντως...ερμμμ... δύσκολο! Θυμάμαι ακόμα τα δικά μας - λίγο πιο μεγάλα νομίζω όμως - που μας μέναν και τα δόντια τους στο χέρι, ομορφιές! Πάντως, από ότι βλέπω και εδώ, όντως αυτό το στάδιο αρχίζει περίπου στους 3 μήνες, αν και όλα είναι λίγο σχετικά --> Stages of puppy development (πολύ χρήσιμος οδηγός για τα στάδια ανάπτυξης γενικότερα).
 


8 Ιουλίου 2013
36
0
Καλή βδομάδα Δήμητρα μου χαιρετίσματα από το Λακίδιον.:p
Το χει βάλει στόχο να μοιάσει στη νονά του αυτό το σκυλί,δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια σπιρτάδα και ομορφιά.;)
Αυτή η αιώρα φαίνεται πως ανήκει στη Λάκι. Εμείς κάθε φορά που ανεβαίνουμε τρώμε τα μούτρα μας σε αυτό το πράγμα και αυτή την βρίσκει εκεί πάνω.Της το έχω χαμηλώσει και τώρα τα μεσημέρια παίρνει κάτι ύπνους...
Σε ευχαριστώ για το λινκ που παρέθεσες,έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Είναι πάρα πολύ γλυκιά!!!! Να την χαίρεστε :)


* Αυτό το φλυτζάνι, το έχω κι εγώ. Παρόμοιο δηλαδή :)
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Είναι μια γλύκα,να τη χαίρεστε και πολύ όμορφη.Και ο βασιλικός υπέροχος!!!!Βασιλικό τον βλέπω,αλλά μήπως έχει έρθει η ώρα για μεταφυτευση;;;;Θα σας χαλάσει, κάνει μεγάλη ρίζα.Και πάλι να τη χαιρεστε
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών

Σημερινή φωτογραφία της μικρής :)

Εχει αρχίσει να ζωηρεύει λίγο είναι η αλήθεια,και δεν είναι τόσο ντροπαλή και φοβιτσιάρα από ότι ήταν στην αρχή.Μας έχει φάει τα χέρια με τα δοντάκια της και γενικά μασουλάει τα πάντα.Προσπαθούμε κάθε φορά να της λέμε ένα δυνατό ΜΗ και να της δίνουμε να παίζει με το παιχνιδάκι της αλλά αυτή εκεί.Ακόμα και όταν της γυρίζουμε την πλάτη και πάμε να φύγουμε από το δωμάτιο,χωρίς να της δίνουμε σημασία,αυτή μας παίρνει από πίσω και δαγκώνει πόδια,μπατζάκια και τα λοιπά.Τα παιχνίδια της ούτε να τα φτύσει.

Με την πάνα τα πάμε εξαιρετικά καλά,αλλά συμβαίνουν ακόμα ατυχήματα :).Το κρέιτ το υπεραγάπησε από ότι φαίνεται και κοιμάται το βράδυ εκεί με ανοιχτή την πόρτα.
μολις ερωτευθηκε ο ντουλης..μου κλεινει το ματι ε ! ;-)
 


8 Ιουλίου 2013
36
0
Καλησπέρα σε όλη τη σκυλοπαρέα ;)

Θα ανεβάσω σε λίγο βιντεάκι που φτιάχνει η κόρη μου να την δείτε.Τώρα με το crate είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη,δεν άργησε να το συνηθίσει και το θεωρεί σπίτι της..Εκεί πάει και κοιμάται και μπορεί να κάθεται ήρεμη χωρίς να δυσανασχετεί.Βέβαια δεν την αφήνουμε και πολλές ώρες μην φανταστείτε...45 λεπτά-1 ώρα γιατί αυτόν τον καιρό δεν λείπουμε πολύ και όλο και κάποιος είναι σπίτι.Με το κατουροχέσιμο τα πάμε και εκεί επίσης εξαιρετικά αλλά ατυχηματάκια ακόμα συμβαίνουν :).Πολύ παιχνιαδιάρα,τσαμπουκαλού και αναζητά συνεχώς την ανθρώπινη συντροφιά.Φέραμε προχθές στο σπίτι ένα λαμπραντόρ,ενός φίλου,εμβολιασμένο,ήσυχο που τα πηγαίνει άριστα με άλλα σκυλάκια και κουτάβια.Νομίζω πως δεν θα θέλει να ξαναδεί την Λάκι στη ζωή του.:pΤου έβγαλε την πίστη η άτιμη...πηδούσε πάνω του, του γρύλιζε,του γαύγιζε,ήθελε να παίζουν συνέχεια και τον ακολουθούσε σε όλο το σπίτι.

@ntoulis,αυτός που έχεις βάλει στο avatar σου είναι ο δικός σου?Είναι κούκλοςς φτου φτου φτου...
Έρωτας εε?Να τα παντρέψουμε άμα την θέλει τόσο πολύ καλέ :cool: Βέβαια η δικιά μου είναι λίγο έως πολύ ακατάδεκτη οπότε δεν ξέρω άμα θα συμφωνήσει :p
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Καλησπέρα σε όλη τη σκυλοπαρέα ;)

Θα ανεβάσω σε λίγο βιντεάκι που φτιάχνει η κόρη μου να την δείτε.Τώρα με το crate είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη,δεν άργησε να το συνηθίσει και το θεωρεί σπίτι της..Εκεί πάει και κοιμάται και μπορεί να κάθεται ήρεμη χωρίς να δυσανασχετεί.Βέβαια δεν την αφήνουμε και πολλές ώρες μην φανταστείτε...45 λεπτά-1 ώρα γιατί αυτόν τον καιρό δεν λείπουμε πολύ και όλο και κάποιος είναι σπίτι.Με το κατουροχέσιμο τα πάμε και εκεί επίσης εξαιρετικά αλλά ατυχηματάκια ακόμα συμβαίνουν :).Πολύ παιχνιαδιάρα,τσαμπουκαλού και αναζητά συνεχώς την ανθρώπινη συντροφιά.Φέραμε προχθές στο σπίτι ένα λαμπραντόρ,ενός φίλου,εμβολιασμένο,ήσυχο που τα πηγαίνει άριστα με άλλα σκυλάκια και κουτάβια.Νομίζω πως δεν θα θέλει να ξαναδεί την Λάκι στη ζωή του.:pΤου έβγαλε την πίστη η άτιμη...πηδούσε πάνω του, του γρύλιζε,του γαύγιζε,ήθελε να παίζουν συνέχεια και τον ακολουθούσε σε όλο το σπίτι.

@ntoulis,αυτός που έχεις βάλει στο avatar σου είναι ο δικός σου?Είναι κούκλοςς φτου φτου φτου...
Έρωτας εε?Να τα παντρέψουμε άμα την θέλει τόσο πολύ καλέ :cool: Βέβαια η δικιά μου είναι λίγο έως πολύ ακατάδεκτη οπότε δεν ξέρω άμα θα συμφωνήσει :p
ναι ναι ο ντουλης ειναι...να παντρευτουν τα παιδια να νοικοκυρευτουν ! :don:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95