Φορολογία κατοικίδιων …


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Έτσι όπως πάνε-οδηγούν τα πράγματα θα βάλουν υποχρεωτική φορολόγηση στα κατοικίδια (γάτες, σκυλιά, ωδικά, κλπ)…

Τι να λέμε…

ΥΓ
Μη βάζουμε και ιδέες,,εεε ;;;
 




D

Deleted member 14614

Guest
Έχει ξαναπαίξει παρόμοιο thread κάπου-κάπως-κάποτε στο forum και είχα ανατριχιάσει με τον ίδιο τρόπο που έπαθα τώρα. Σταματήστε ρε τέτοιες μέρες να μας φρικάρετε!:p
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
To thread είχε ξεκινήσει με ευκαιρία το υποχρεωτικό τσιπάρισμα που, αρκετοί από εμάς, θεωρούν ότι έχει και τέτοιους, πονηρούς σκοπούς στο βάθος....!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ θέλω να δω αεροφωτογραφίες από οικόπεδα/αυλές που διαθέτουν σκυλιά αλυσοδεμένα έξω και δεν τα δηλώνουν!Κάτι σαν τις πισίνες!:p

Θα κλάψουν μανούλες...
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
Εγώ θέλω να δω αεροφωτογραφίες από οικόπεδα/αυλές που διαθέτουν σκυλιά αλυσοδεμένα έξω και δεν τα δηλώνουν!Κάτι σαν τις πισίνες!:p

Θα κλάψουν μανούλες...
εδώ δεν μπορούν να διασταυρώσουν βασικά απλά πράγματα ΙΚΑ ΟΑΕΔ και Υπουργεία με διάφορες υπηρεσίες!
δεν θα ζήσουμε να τα δούμε αυτά
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
μακαρι να ταν ετσι..αλλα δεν ειναι.. ο μεγαλος αδελφός είναι προ των πυλων.. ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο και τα σχετικα..μακαρι Παναγίτσα μου να μην αλλα..
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
στην φιλανδια δεν ισχυει κατι τετοιο (νομιζω)?δλδ αναλογα με την φορολογικη σου μπορεις να εχεις σκυλο η οχι.δεν ειναι λιγο τραγικο ενας μη τσιπαρισμενος σκυλος να ειναι ¨παρανομος"?αφου ετσι γενιεται,για τα αυτια και τις ουρες το κανουμε θεμα για το τσιπακι τιποτα.....
για τους νεοτερους:) τα μωρα μας θα βλεπουν σκυλο στον ζωολογικο κηπο!
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Την μερα που θα ξυπνησω κ θα υπαρχουνε συγχρονα κυνοκομεια σε καθε δημο, οπου τα σκυλια θα διαβιωνουνε σε αριστες συνθηκες κ με πληρη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, που θα εχουνε εξαφανιστει τα αδεσποτα απο τους δρομους κ που θα υπαρχει καμπανια για κυνολογικη ενημερωση κ παιδεια, τοτε, αν δεν εχει ηδη εφαρμοστει, θα ζητησω με χαρα να φορολογηθω εθελοντικα για τα σκυλια που εχω, ωστε να συνεχισουνε τα παρπανω να χρηματοδοτουνται κ να υφιστανται........

..... αλλα να πληρωσω ΚΙ ΑΛΛΟ φορο, σημερα, για να τα βαζουνε τα καθικια στην κωλοτσεπη, ε οχι ΦΤΑΝΕΙ.....!
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
Την μερα που θα ξυπνησω κ θα υπαρχουνε συγχρονα κυνοκομεια σε καθε δημο, οπου τα σκυλια θα διαβιωνουνε σε αριστες συνθηκες κ με πληρη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, που θα εχουνε εξαφανιστει τα αδεσποτα απο τους δρομους κ που θα υπαρχει καμπανια για κυνολογικη ενημερωση κ παιδεια, τοτε, αν δεν εχει ηδη εφαρμοστει, θα ζητησω με χαρα να φορολογηθω εθελοντικα για τα σκυλια που εχω, ωστε να συνεχισουνε τα παρπανω να χρηματοδοτουνται κ να υφιστανται........

..... αλλα να πληρωσω ΚΙ ΑΛΛΟ φορο, σημερα, για να τα βαζουνε τα καθικια στην κωλοτσεπη, ε οχι ΦΤΑΝΕΙ.....!
κατι μου λεει οτι για το δευτερο μας ετοιμαζουν.......μακαρι να βγω λαθος....
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
και τι θα κανεις αν τον θεσπίσουν παρόλα αυτα ;θα τα σφάξεις θα τα κρύψεις ή θα την κάνεις για Σύδνευ ; :cool:


σημ: για δειτε και αυτο
Απίστευτο! Φορολογούν τις οικογένειες που έχουν σκύλο στην Ουγγαρία επειδή η ράτσα του δεν είναι καθαρά ουγγρική! - Ουγγαρία - Hungary - Travel Style

πλησιαζει..
 
Last edited:


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
και τι θα κανεις αν τον θεσπίσουν παρόλα αυτα ;θα τα σφάξεις θα τα κρύψεις ή θα την κάνεις για Σύδνευ ; :cool:
Θα κολλησω το σημειωμα με τα... χρεη, διπλα στον απληρωτο ΦΑΠ, ΤΕΒΕ, ΕΤΗΔΕΕ κ παει λεγοντας......
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
2 νομιζω ειναι οι καημοι του σκυλου 1ο το οτι δεν εχει εναν ανθρωπο διπλα του 2ο η ελευθερια του.τα κυνοκομεια οσο σουπερ ντουπερ και να γινουν θα ειναι παλι κυνοκομεια
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
και τι θα κανεις αν τον θεσπίσουν παρόλα αυτα ;θα τα σφάξεις θα τα κρύψεις ή θα την κάνεις για Σύδνευ ; :cool:


σημ: για δειτε και αυτο
Απίστευτο! Φορολογούν τις οικογένειες που έχουν σκύλο στην Ουγγαρία επειδή η ράτσα του δεν είναι καθαρά ουγγρική! - Ουγγαρία - Hungary - Travel Style

πλησιαζει..
θα την κανω μαζι τους στα βουνα!!:cool::cool:
 






east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
χμ.. μας περιμενουν πολλες ΦΑΠες αν δεν πληρωθεί ο ΦΑΠ :2424:
Κι εσυ!? join the club......
Το ελεεινο ειναι οτι τα θυμηθηκαν ολα μαζι......
...... και να φανταστεις ειμαι ακομα απο αυτους που "εχουν δουλεια".........

Να δω μετρο παντως για κατασχεση..... σκυλου κ τι στον κοσμο!
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
εγω εχω εκτος απο ΦΑΠ και ΦΠ τρομαρα μου.. αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα, εχω καταστρωσει σχεδιο για το 14 !!
 


george amstaff

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
91
0
χαχαχα και τι θα τρωτε, χόρτα και σκαντζόχοιρους; :cool:
με τον τζονυ μαζι δεν θα πεινασουμε! εντοπιζει φαι σε μεγαλη ακτινα!
αλλα θα χρειαστουμε και εναν τσομπανιαρει να μας κανει ζεστη στον υπνο!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki