Φως στο τούνελ




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Μακαρι να συνεχισουμε ετσι και επιτελους ο κοσμος να μην κανει τα στραβα ματια σε περιπτωσεις κακοποιησης! Εχω ομως και μια απορια... Αφεθηκε ελευθερος με καποιες οδηγιες, εαν δεν κανει τιποτα απο αυτα που του ειπα τι θα γινει μετα? Θα γινει κατι? Γιατι αν οχι δεν κανουμε δουλεια!
 


gazzy90

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
190
2
Άκου με αλυσίδα που δεν του επέτρεπε να καθίσει! Δηλαδή περισσότερο κρεμασμένος ήταν παρά δεμένος!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Άν συνέβαινε αυτό USA θα του έπαιρναν τον σκύλο asap,θα του παρείχαν πρώτες βοήθειες κ περίθαλψη μέχρι να βρεθεί ανάδοχη οικογένεια.
Το να αφήνεις τον σκύλο στον ίδιο ιδιοκτήτη που το είχε σε τέτοιες άθλιες συνθήκες,ουσιαστικά αφήνει το πρόβλημα στάσιμο και πέρα από την όποια δικαστική διαμάχη του ιδιοκτήτη δεν προσφέρει κάτι στην καλυτέρευση της ζωής του σκύλου.
Όπως το βλέπω εγώ δηλαδή είναι ένας νόμος που τιμωρεί(?) τον απολίτιστο ιδιοκτήτη αλλά δεν κάνει τίποτα για το ίδιο το ζώο ενώ θα έπρεπε να είναι ακριβώς το αντίθετο.
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
Άν συνέβαινε αυτό USA θα του έπαιρναν τον σκύλο asap,θα του παρείχαν πρώτες βοήθειες κ περίθαλψη μέχρι να βρεθεί ανάδοχη οικογένεια.
Το να αφήνεις τον σκύλο στον ίδιο ιδιοκτήτη που το είχε σε τέτοιες άθλιες συνθήκες,ουσιαστικά αφήνει το πρόβλημα στάσιμο και πέρα από την όποια δικαστική διαμάχη του ιδιοκτήτη δεν προσφέρει κάτι στην καλυτέρευση της ζωής του σκύλου.
Όπως το βλέπω εγώ δηλαδή είναι ένας νόμος που τιμωρεί(?) τον απολίτιστο ιδιοκτήτη αλλά δεν κάνει τίποτα για το ίδιο το ζώο ενώ θα έπρεπε να είναι ακριβώς το αντίθετο.
ακριβως δεν νομιζω καποιος να συμορφωθει και να γινει υπευθυνος ιδιοκτητης μετα την παρεμβαση της αστυνομιας
βεβαια δεν λεω καποιοι ανθρωποι ειναι δεκτικοι και διορθονονται αλλα θα πρεπει να υπαρχει ενα αισθημα φιλοζωιας αμυδρο για να καλιεργηθει
αυτος ο ανθρωπος ετσι οπως ειχε το σκυλι του φαινεται οτι δεν προκειται να αλλαξει οποτε θα επρεπε να του αφαιρεθει το δικαιωμα ιδιοκτησιας σκυλου

ειναι λιγο αντιδημοκρατικο αλλα.........
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Άκου με αλυσίδα που δεν του επέτρεπε να καθίσει! Δηλαδή περισσότερο κρεμασμένος ήταν παρά δεμένος!
Το έκανε για να μη κάτσει στις λάσπες και λερωθεί:mad: (o π@π@ρ@ς)