Φωτογραφίζοντας τα σκυλιά μας! (Tips & συμβουλές)


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.713
3.892
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αν και σαν θεμα μ αρεσει πολυ παλι πιστευω πως εχεις καμμενα σημεια και δεν εννοω αυτα του ποδηλατου πισω!Παλι ο "τυπος" στα δεξια ειναι λιγακι υπερφωτισμενος σε καποια σημεια... :p

Σαν στιγμη ομως....ή σαν ματια καλυτερα οπως λενε και οι φωτογραφοι...ειναι πολυ καλη!Οντως βγαζει ενα πολυ ομορφο συναισθημα!!!
Καμιά ιδέα για το πως να μη βγει καμένο το άσπρο σκυλί; (να το βάψουμε :p )
 


snowkite

Member
7 Νοεμβρίου 2010
11
0
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Size: 123Kb
Resolution: 640 x 427
Camera used: Canon Canon EOS 550D
Orientation: Horizontal (normal)
Focal length: 55.0 mm (35 mm equivalent: 86.5 mm)
Aperture: f/18.0
Date/Time: 2011-03-26 11:04:14.50
Exposure time: 1/320
Lens F-Number: f/18.0
ISO: 200
Whitebalance: Auto
Metering mode: Evaluative
Exposure: Shutter speed priority AE
 
Last edited:


dimitrismp

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2011
170
0
Μια χαρά τεχνικά, σαν κάδρο ήθελε να είσαι λίγο πιο πίσω, να ανοίξει λίγο το πλάνο και να έχεις περιθώρια να βγάλεις αρκετές μαργαρίτες μπροστά κάτω και να μη κουτσουρέψεις τα πόδια τόσο....
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Καμιά ιδέα για το πως να μη βγει καμένο το άσπρο σκυλί; (να το βάψουμε :p )
χαχαχα.....ετσι...spray!!!!!
Εγινα κακος ε??Παντως οι φωτο σου ειναι ολες πολυ ομορφες......επειδη το πηγαμε αλλου το θεμα ειπα απλα αυτο που πιστευω συμφωνα παντα με τις γνωσεις μου και την εμπειρια μου!!!Να'σαι σιγουρη πως αν εμπαινε σ ενα φωτογραφικο site πχ.....η κριτικη θα ηταν πολυ πιο σκληρη!!! :)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.713
3.892
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
χαχαχα.....ετσι...spray!!!!!
Εγινα κακος ε??Παντως οι φωτο σου ειναι ολες πολυ ομορφες......επειδη το πηγαμε αλλου το θεμα ειπα απλα αυτο που πιστευω συμφωνα παντα με τις γνωσεις μου και την εμπειρια μου!!!Να'σαι σιγουρη πως αν εμπαινε σ ενα φωτογραφικο site πχ.....η κριτικη θα ηταν πολυ πιο σκληρη!!! :)
Μα... δεν ρώτησα γι'αυτό! Δεν νομίζω πως ήσουν "σκληρός"! Για να βελτιωθώ ρωτάω ;)
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Φωτο χωρις σκυλια???Μπορουμε να βαζουμε???Να το κανουμε φωτογραφικο το θρεντακι.... :D
 






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Bρε τη χοντρη !!! Τελεια η φωτο κρυφοdoguero :) ο Ντιεγκο ρωταει ποτε θα κανει το μοντελο :p
 








Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
χαχαχα.......ειναι οντως πολυ καλη φωτο.....να πω ομως πως....οχι....δεν ειναι τραβηγμενη απο μενα....ειναι απο φιλο!Για αυτο και την ανεβασα!!!

Αμαλια...πες του Diego να ετοιμαζεται...θα παρω τη bulldog-αρα μου και θα ερθουμε για φωτογραφηση! :D
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
χαχαχα.......ειναι οντως πολυ καλη φωτο.....να πω ομως πως....οχι....δεν ειναι τραβηγμενη απο μενα....ειναι απο φιλο!Για αυτο και την ανεβασα!!!

Αμαλια...πες του Diego να ετοιμαζεται...θα παρω τη bulldog-αρα μου και θα ερθουμε για φωτογραφηση! :D
και τον φιλο σου μην ξεχασετε:p εμεις αυτοπροσκαλουμεθα, θελουμε μια τοσο καλη φωτο για τη μαυρουκα:p
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
και τον φιλο σου μην ξεχασετε:p εμεις αυτοπροσκαλουμεθα, θελουμε μια τοσο καλη φωτο για τη μαυρουκα:p
Θα του το πω ευχαριστως αν και τα καταφερνω και χωρις αυτον!!!

http://www.dogforum.gr/v3/[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/spainaquacopy.jpg/][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/6317/spainaquacopy.jpg[/IMG][/URL]%20%20Uploaded%20with%20 Uploaded with ImageShack.us

ps: Berna ξερω θα νομιζεις πως ειναι off-topic η φωτο μου αλλα αληθεια σου λεω μολις ειδε τον φακο....μου γαβγισε!!!! :p
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
γαυγησε?κ υστερα σου λενε οτι τα μεγαλα σκυλια δεν γαυγιζουν....@@

καταπληκτικη φωτο κ πιστεψτε με δεν εχετε δει τιποτα.....ο βασιλης το εχει πολυ με την φωτογραφια....!!!!!
 




Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
γαυγησε?κ υστερα σου λενε οτι τα μεγαλα σκυλια δεν γαυγιζουν....@@

καταπληκτικη φωτο κ πιστεψτε με δεν εχετε δει τιποτα.....ο βασιλης το εχει πολυ με την φωτογραφια....!!!!!
....θενκς βορειε φιλε μου!!!! :)
Ειναι το γνωστο δελφινο-σκυλοψαρο...γιατι σου κανει εντυπωση??? :confused:
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
επειδη λενε οτι δεν γαυγιζει ρε φιλε κ οτι ειναι ησυχο κ κανει για σπιτι....ρε....λες να ειναι παπιμιλατο???διακρινω κ εναν προγναθισμο!!!προσεχε μην σου επιτεθει!
 


dimitrismp

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2011
170
0
Παίξτε όσο θέλετε και δείτε επιτόπου το αποτέλεσμα, όταν φτάσετε στο σημείο να προβλέπετε το αποτέλεσμα, είστε σε καλό σημείο, γιατί θα ξέρετε τι είναι σωστά ρυθμισμένο και τι λάθος....

Αν έχετε ερωτήσεις ή δεν μπορείτε να εξηγήσετε το αποτέλεσμα, στη διάθεσή σας.....καλό παιχνίδι....

Εδώ μπορείτε να εξοικειωθείτε με το βάθος πεδίου και το πάγωμα της εικόνας......ή τους συνδυασμούς και να καταλάβετε πώς συσχετίζονται οι κορυφές του τριγώνου του διαβόλου....


http://camerasim.com/camera-simulator.html
 
Last edited: