Φόλες σε όλη την Ελλάδα




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Εγω δεν ακουσα τπτ κ μακαρι να μην ισχυει γιατι εχει απο τα πιο ομορφα σκυλια ν'αραζουν εκει!
Μακάρι, μου είπε απλά μόλις το παιδί που έχει το ψιλικατζίδικο που πάω ότι άκουσαν κάτι για φόλες στην Αγ. Σοφιας και ότι δε βρίσκουν 2 από τα σκυλιά που φροντίζαν...
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Μακάρι, μου είπε απλά μόλις το παιδί που έχει το ψιλικατζίδικο που πάω ότι άκουσαν κάτι για φόλες στην Αγ. Σοφιας και ότι δε βρίσκουν 2 από τα σκυλιά που φροντίζαν...
Ωχ Θεε μου..
Sry αλλα αυτο μου βγηκε με το που διαβασα οτι δε βρισκουν δυο σκυλια..
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Annouko μόλις είδα 2-3 από τις γνωστές σκυλόφατσες της περιοχής εκεί γύρω οπότε θέλω να πιστεύω ότι ήταν false alarm.
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Δύο σκυλιά νεκρά από φόλα στην Πρέβεζα.
Ένα στην περιοχή της Αγ Ειρήνης.
Και ένα στον Παντοκράτορα.
Ο αντι-λυσσικός πανικός φαίνεται ότι έφτασε κι εδώ.Στον κτηνίατρό μου πάνε σωρηδόν τα ανεμβολίαστα σκυλιά (τώρα θυμήθηκαν) και γκρινιάζουν για τα αδέσποτα ("αυτά ποιος τα εμβολιάζει-πώς θα φυλαχτούμε"?)
 




elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Δυστυχώς φόλες και στην Αίγινα
Έβγαλε ανακοίνωση ο δήμος να προσέχουμε και τις ποινές που έχει κάποιος βάζοντας φόλα.
ΑΛΗΤΕΣ!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
φόλες στο Αγρίνιο

"Προσοχή! ανεξέλεγκτοι δηλητηριασμοί ζώων τα ξημερώματα στην περιοχή της Φιλελλήνων, κοντά στο Πανεπιστήμιο. Μέχρι τις 4 τα ξημερώματα οι εθελοντές της φιλοζωικής μάζευαν από τους δρόμους νεκρά ζώα και αλλά , ζωντανά ακόμη, προσπαθούσαν να τα σώσουν μεταφέροντας τα εσπευσμένα στους κτηνιάτρους της πόλης. Η αποτρόπαια αυτή πράξη δεν πρέπει να μείνει ατιμώρητη. Η Φιλοζωική οργάνωση Αγρινίου θα κινηθεί νομικά μέχρι να βρεθούν και να τιμωρηθούν οι ένοχοι. Όποιος έχει στοιχεία που να μαρτυρούν την ταυτότητα του δράστη να επικοινωνήσει μαζί μας. Λυπούμαστε πολύ για τον άδικο και βασανιστικό θάνατο των αδέσποτων , αλλά και για την ποιότητα των “ανθρώπων” που προέβηκαν σ΄ ένα τόσο ειδεχθές έγκλημα".
 


whitecat

New Member
24 Ιανουαρίου 2013
1
0
Καλησπέρα.

Παλλήνη, στην περιοχή "χαρβάτι", που είναι κάτω από το λόφο Λεβείδη.
Μεγάλη πιθανότητα για φόλες.
Μέσα σε λίγες μέρες βρέθηκαν 4 γάτες νεκρές. Οι 3 σχεδόν την ίδια μέρα.
Κοντά στις 2 εντόπισα κομμάτι αλουμινόχαρτο (και άρα υποθέτω ότι είχαν βάλει φαγητό).

Μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί σκύλος δηλητηριασμένος (ευτυχώς).
Βρήκα και φαγητό σε άλλο σημείο που πέταξα στα σκουπίδια.

Δυστυχώς στην περιοχή οι περισσότεροι ιδιοκτήτες σκύλων δεν μαζεύουν τα περιτώματα και δίνουν αφορμές στους σκατόψυχους ψυχικά διαταραγμένους συμπολίτες μας (είμαι από τους μόνους που τα μαζεύουν σε μια γειτονιά με πολλά σκυλιά).
Και υπάρχουν και 2-3 ηλίθιοι που τα σκυλιά τους τα έχουν σαν αδέσποτα έξω στο δρόμο. Αν δηλητηριαστούν πρώτους αυτούς θα βρίσω.

Η περιοχή έχει και ιδιωτικό δημοτικό σχολείο 100 μέτρα από τις 2 νεκρές γάτες...αν είναι δυνατόν...
 






amstaff_blue

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
100
0
eleysina
στην περιοχή μου εντοπίσαμε τουλάχιστον 2 η μια σε μια μεγάλη πλατιά διπλα από ένα γυμνάσιο και η άλλη λίγο πιο κάτω στο πεζόδρομο που χωρίζει τα 2 σχόλια ( σε όλο αυτό το σημείο έχει πολλά αδέσποτα ) και εννοείτε πως με το που τις είδαμε γίναμε λαγοί
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Να ελπίζω ότι πριν γίνετε λαγοί τις μαζέψατε να τις πετάξετε τις φόλες;
 
Last edited by a moderator:




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Σήμερα είδα ένα ψόφιο γατί κάτω από το σπίτι μου, κρυμμένο σε ένα θάμνο..

Δε θέλω καν να σκέφτομαι από τι μπορεί να πέθανε..
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Πρόσεχε γιατί έχεις κακά προηγούμενα.. Εγώ στη θέση σου θα έβγαινα να ρίξω μια ματιά τριγύρω αφού το βρήκες τόσο κοντά σου και θα πετούσα ότι κινούνταν σε φαγώσιμο κάτω - σκέψου, μπορείς να σώσεις κάποια ψυχή, όχι μόνο για σας. Κι ας είναι κανονικό φαϊ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Στις περιοχές Δάφνη - Υμηττός - Παγκράτι έχουν ρίξει φόλες.
Λίπος με δηλητήριο. Προσέξτε τα ζωάκια σας.


To διάβασα στο fb.
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
ZΩΟΦΙΛΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ILIOUPOLIS ANIMAL WELFARE UNION
*** ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΑΝΑΡΤΗΣΤΕ ΤΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΙΓΗ ΔΥΣΑΡΕΣΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ!!!!***
ΜΟΛΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΙΚΑ ΑΠΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΣΚΥΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ --ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-- ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΦΩΛΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΥΜΗΤΤΟΥ!!!!!!! Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..!!
ευχαριστω πολυ,
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΑΡΤΙΣΤΕ ΤΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ!
Ιασονας Τσεβας
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95