Φόλες στην Άνω Πόλη ?


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Καλημερα παιδια! Χθες το βραδυ στη βολτα μας με τον μικρο παρατηρησα ενα γκραφιτι με εναν λυκο κοντα στην περιοχη Τσιναρι κ απο κατω να γραφει οσες φολες κ να ριξετε η λυσσα μας θα μενει ζωντανη! Τις προηγουμενες μερες η κοπελα μου επισης ειδε φυλλαδια με το ιδιο σλογκαν! Κ επισης παρατηρησα μετα σε αλλα 4-5 σημεια διαφορα γκραφιτι με θεμα τις φολες στην Ανω Πολη (Θεσσαλονικη). Γνωριζει καποιος κατι? Εμεις παντα παμε βολτα δεμενοι αλλα οπως κ να'χει αγχωνομαστε!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μην επαναπαύεσαι επειδή έχεις δεμένο τον σκύλο. Τα μάτια σου 14..και να αποφεύγεις σκοτεινά μέρη που δεν μπορείς να ελέγχεις κάτω τον δρόμο.
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
σίγουρα δεν επαναπαύομαι γιατι και πάλι αν είναι να γίνει θα γίνει το κακό. Απλά τώρα προσέχουμε διπλα και τριπλά απο που περνάμε.. και αμα καθήσω και τα συνδυάσω όλα στο μυαλό μου.. καιρό έχω να δω τα κλασικά αδέσποτα της Ανω Πόλης...
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Μου τη δινει τοσο αφανταστα πολυ που σε αναγκαζουν να βγεις βολτα με την ψυχη στο στομα. Μην το ενα μην το αλλο, βγαινεις βολτα με το σκυλι σου για να χαλαρωσεις και αγχωνεσαι για την κωλονοοτροπια των καθικιων.
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Αυτό ακριβώς έχουμε πάθει Nizinny .. Πλέον η βόλτα μασ είναι πολύ αγχώδης όλα μη , ολο έλα εδώ , μη πας απο εκεί και τέτοια. Και κάνουμε καθημερινά την βόλτα μας εκεί 2 ώρες κάθε βράδυ. Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Όπως το είπες καθίκια, το λιγότερο.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
μονο εμενα μου φαινεται οτι δεν εχει σχεση με τις κανονικες φολες?
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
και εμένα αλλά γι αυτό ρώτησα αν γνωρίζει κάτι κάποιος. και γιατί να λέει ''φόλες στα καθάρματα''?? δεν ξέρω παιδιά εγώ ξέρω οτι έχω αγχωθεί πολύ πλέον.
 




maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
ουτως η αλλως δεν πρεπει να επαναπαυομαστε ποτε αλλα αυτα τα γκραφιτι ειναι καθαρα αντιεξουσιαστικα μηνυματα. στην περιοχη μου στα ορια του δασους ριξαν φολες και μαλιστα τη μια την εριξαν σε μπαλκονι και δολοφονησαν 4 σκυλια (και αυτο που μπαινοβγαινε στο μπαλκονι)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Χθες το βραδυ στη βολτα μας με τον μικρο παρατηρησα ενα γκραφιτι με εναν λυκο κοντα στην περιοχη Τσιναρι κ απο κατω να γραφει οσες φολες κ να ριξετε η λυσσα μας θα μενει ζωντανη!........... Εμεις παντα παμε βολτα δεμενοι αλλα οπως κ να'χει αγχωνομαστε!
Μην αγχώνεστε...δε νομίζω να κατέβηκαν λύκοι και να φτιάξαν το γκράφιτι....
Μάλλον κανα τρολ θα είναι...κανα κογιότ....
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Προσοχη θελει τα ματια σας 144
Καλα κανω εγω μποξ-στιβο-μποξ!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ακόμα με το μπόξ είσαι?γιατί δεν ξεκινάς και καράτε ή τάεκβοντό?
εντάξει ο στίβος-είναι κλασσικός αθλητισμός δεν λέω-αλλά μπόξ?αμερικανιά ρε φίλε
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
ακόμα με το μπόξ είσαι?γιατί δεν ξεκινάς και καράτε ή τάεκβοντό?
εντάξει ο στίβος-είναι κλασσικός αθλητισμός δεν λέω-αλλά μπόξ?αμερικανιά ρε φίλε
Rocky balboa all time classic βρε κοκονι
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Δεν έχω δει κάτι και εξακολουθώ να βγαίνω ΠΑΝΤΑ με φακό μόλις βραδιάσει όπως κάνω χρόνια τώρα..
Αλλά δεν έχω δει και το μοναδικό αδέσποτο στην περιοχή μας (δημαρχείο Αγ. Παύλου) εδώ και μέρες..

* άσχετο.. προσοχή ΚΑΙ στα πεύκα, βγήκαν οι κάμπιες..
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Και λίγο πιο πέρα απο τη γειτονιά μου έπεσαν φόλες, πρόσφατα κιόλας. Είναι κι αυτές οι εισπνεόμενες, και βγαίνουμε πια βόλτα με την ψυχή στο στόμα! Καλό είναι να εφοδιαστείτε με ένα φαρμακείο σκύλου για παν ενδεχόμενο, με ενεσεις ατροπίνης για φόλα αλλά και ενέσεις για τσίμπημα φιδιού. Καλή τύχη σε όλους μας με αυτή την ιστορία! :(
 


k4ileb

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2013
288
1
ΑΘΗΝΑ
Για αυτο προτιμω την επαρχια. Στο πατρικο μου εχουμε αυλη για βολτες οποτε ειμαστε σχετικα φυλαγμενοι απο φολες. εχουμε μια 20αρια γατες εξω και σαρωσουν την περιοχη οποτε και για φιδι ουτε λογος.

εδω στην αθηνα. πραγματικα πας βολτα και αγχωνεσαι. και νιωθω πολυ ασχημα να το διορθωνω το βλαμενο μου ειναι και 3 μηνων μονο. παλι καλα που εχουμε το παρκο 10 λεπτα απο το σπιτι αλλα μεχρι να φτασουμε εκει οποτε κανει κινηση να μυρισει καμια βρωμια ή οτιδηποτε περιεργο τρωει διορθωση
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Παιδιά δεν ξέρω εγώ το είπα γιατι επίσης εντύπωση μου έκανε η εξαφάνιση κάποιων στανταρ αδεσποτων στην γειτονιά. Κ αι εννοειται θα ρωτήσω και την κτηνιατρο μασ για την εγκαιρη αντιμετωπιση φόλας ενώ είμαι έξω και πως τα χρησιμοποιω εννοείται. Λουκία φτάνουμε πάντα μέχρι Αγ.Παύλο στη Λεωφόρο Οχι και κατεβαίνουμε απο εκεί κάτω πάλι.
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Εκεί κυκλοφορούμε κι εμείς αλλά δε σου προτείνω παρέα για βόλτα γιατί αυτό δε θα είναι βόλτα αλλά τσίρκο. Η δικιά μου (δυστυχώς) λυσσάει να παίζει. Ειδικά με μεγαλόσωμα αρσενικά. Αν είστε του παιχνιδιού και ο όγκος σας σας επιτρέπει να ανεχτείτε τη βλαχιά της (γιατί τα shar pei παίζουν λίγο άγαρμπα) και αν έχεις μεταφορικό μέσο, μπορούμε να κανονίσουμε κάποια στιγμή συνάντηση για καφέ και παιχνίδι στον κήπο των γονιών μου (περίπου 20 χλμ από εκεί που μένεις). Τώρα που άνοιξε ο καιρός αρχίσαμε τις σκυλοσυναντήσεις, είστε ευπρόσδεκτοι. Απλά να προειδοποιήσω ότι η δικιά μου είναι λίγο σπαστική, μόλις δει σκύλο (ειδικό αρσενικό >20 κιλών) θέλει να παίξει μαζί του ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!! Κανείς δε γλιτώνει.
Εννοείται ότι και όποιος άλλος ανήκει στην κατηγορία "μπορώ να γνωρίσω την βλάχα και να επιβιώσω" είναι επίσης ευπρόσδεκτος. :)
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Λουκία δυστυχώς δεν έχω μεταφορικό μέσο και χάρηκα πού μου το πρότεινες και σε ευχαριστώ!Όσο αναφορά την βλαχιά τησ δικιάσ σου κάτσε να γνωρίσεισ τον δικό μου ,που ειδικά με θηλυκά, δεν θέλει τίποτα άλλο απο το να παίζει και να του κάνουν τσαλιμάκια!!!χαχαχαχαχα!!! Μιλάμε έχω τρελαθεί με αυτό το πράγμα. Θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πάει να παίξει!! Σκέψου οτι την βγάλαμε καθαρή με ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ελληνικό ποιμενικό φάση, που παίζουνε συνέχεια!! :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU