ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΕΣΑ-ΠΟΥ?


milgr

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
163
9
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα και καλή χρονιά,
Έχω ένα αρσενικό beagle 7,5 χρονών στον οποίο διαγνώστηκε μια μάζα στην σπλήνα στις 27/12. Κάναμε έναν επαναληπτικό υπέρηχο στις 5/1 που δεν έδειξε αλλαγή στο μέγεθος της και μας συνέστησαν να προχωρήσουμε άμεσα σε σπληνεκτομή και βιοψία. Δύο κτηνίατροι μας είπαν να γίνει η επέμβαση στην κτηνιατρική κλινική του Ψυχογιού στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Από συζητήσεις με άλλους ιδιοκτήτες σκεφτόμαστε και τον Αμασλίδη και την Φαλτσή. Έχει κάποιος εμπειρία από την κλινική να μας πει? Θεωρητικά επειδή είναι κλινική και μάλιστα 24/7 θεωρούμε ότι θα είναι ασφαλέστερο να γίνει εκεί από την απόψη μηχανημάτων, προσωπικού κλπ.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
και η κλινική Άγιος Μόδεστος στο Ωραιόκαστρο είναι 24/7. Εκεί κάναμε μια επείγον επέμβαση της Μπάρμπι και μετά από ένα χρόνο μια δεύτερη. Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένη.
 
  • Like
Reactions: milgr






epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Πωωω! Τι λες τωρα... Τον Αμασλίδη τον γνώρισα στον στρατό το 84 σαν δόκιμο του Υγειονομικου, εγω ών δοκιμος ΕΜ
Καναμε και παρέα!:) Με έπρηζε με τον αρκτουρο και την οικολογια και τον πείραζα.
Θεωρούσα ότι ήταν γιατρος. Τώρα συνειδητοποιησα ότι ειναι κτηνίατρος...

Πάντως μια χαρα μας γιατροπόρευε...
 




milgr

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
163
9
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα! Την κάναμε την επέμβαση στην κλινική του Ψυχογιού για να υπάρχει καλύτερη παρακολούθηση μετεγχειρητικά. Έγινε η σπληνεκτομή και είμασταν τυχεροί γιατί η σπλήνα ήταν έτοιμη να πάθει ρήξη ανά πάσα στιγμή..Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της βιοψίας. Ο σκυλάκος μας είναι καλά αν και ταλαιπωρημένος φυσικά, θα τον πάρουμε αύριο Σάββατο πίσω.
 




Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
Αχ πολύ χάρηκα μπράβο! Περαστικά του και ας γίνει σύντομα ένας εφιάλτης που πέρασε.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Καλησπέρα! Την κάναμε την επέμβαση στην κλινική του Ψυχογιού για να υπάρχει καλύτερη παρακολούθηση μετεγχειρητικά. Έγινε η σπληνεκτομή και είμασταν τυχεροί γιατί η σπλήνα ήταν έτοιμη να πάθει ρήξη ανά πάσα στιγμή..Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της βιοψίας. Ο σκυλάκος μας είναι καλά αν και ταλαιπωρημένος φυσικά, θα τον πάρουμε αύριο Σάββατο πίσω.
Σιδερένιος περαστικά και καλή αναρρωση
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα! Την κάναμε την επέμβαση στην κλινική του Ψυχογιού για να υπάρχει καλύτερη παρακολούθηση μετεγχειρητικά. Έγινε η σπληνεκτομή και είμασταν τυχεροί γιατί η σπλήνα ήταν έτοιμη να πάθει ρήξη ανά πάσα στιγμή..Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της βιοψίας. Ο σκυλάκος μας είναι καλά αν και ταλαιπωρημένος φυσικά, θα τον πάρουμε αύριο Σάββατο πίσω.
Mπράβο αγορίνα μου!

Περαστικά στον μικρό!
Τα φιλιά μου, καλή ανάρρωση και καλή συνέχεια!!!