Χαζή απορία!!


Πετρος+Μαρια

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2011
201
0
Αθήνα
λοιπον ο μικρος εχει διαροια και ο γιατρος μου ειπε να το παρακολουθησουμε μεχρι και αυριο και μεχρι τοτε κοτοπουλο με ρυζι....η απορια μου ειναι χαζη απο το κοτοπουλο τι να βαλω?το στηθος?και πρεπεινα ειναι η ιση ποσοτητα ρυζιου με κοτοπουλο?
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Το στηθος διοτι ειναι πιο στεγνο, τα υπολοιπα κομματια ισως εχουν λιγο λιπος. Θελεις στεγνη τροφη χωρις λιπαρα τωρα. Περισσοτερο ρυζι. 2/3 ρυζι κι 1/3 κοτοπουλο.
 


Πετρος+Μαρια

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2011
201
0
Αθήνα
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!ρυζι αυτο που ειναι για σκυλια ετσι?και το κοτοπουλο το βραζω κανονικα οπως θα το τρωγαμε και εμεις ετσι?
 




Πετρος+Μαρια

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2011
201
0
Αθήνα
superman αν το κανω σα γαμοπιλαφο δε θα προλαβει να φαει ουτε μπουκια θα το φαω εγω...πεθαινω για γαμοπιλαφο...χαχαχαχαχαχα!!!!ευχαριστω!!!!
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Σε καποια σκυλια το ρυζι μπορει να φερει αντιθετα αποτελεσματα.
Θα ελεγα παντως να μην του δωσεις καθολου απο το ζουμι. Και σιγουρα μονο στηθος παρα μπουτι.

Εγω στις διαρροιες εφαρμοζω νηστεια. Συμβουλη γιατρων.

Τι τροφη τρωει κανονικα?

Δεν ηξερα οτι υπαρχει ειδικο ρυζι για σκυλια.
 




Πετρος+Μαρια

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2011
201
0
Αθήνα
μου ειπε νηστεια μεχρι και αυριο το πρωι με μονο λιγο νερο και απο αυριο κοτοπουλο με ρυζι....royal canin τρωει...δεν εχεις δει στα σουπερ μαρκετ ενα σακουλι ρυζι με ενα χασκι απεξω?νομιζω ειναι της 3Α...
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Κανονικο ρυζι ειναι καλυτερο και το βραζεις χωρια απο το κοτοπουλο.
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Οχι, ποτέ δεν το προσεξα. Αλλά this is Xantha ... Μπορει να μην το φερνουν εδω.
Δεν ειναι ειδικο ρυζι, απλα εχουν βαλει τη φατσα σκυλου απ'εξω. Δεν υπαρχει ποικιλια ρυζιου μονο για σκυλους. :)
 


Πετρος+Μαρια

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2011
201
0
Αθήνα
Δεν ειναι ειδικο ρυζι, απλα εχουν βαλει τη φατσα σκυλου απ'εξω. Δεν υπαρχει ποικιλια ρυζιου μονο για σκυλους. :)
ειλικρινα ισα ισα το εχει παρει το ματι μου απο μακρια και παντα σε ραφια με κονσερβεσ κτλ....υπεθεσα οτι θα ειναι ειδικη ποικιλια!!!!χαχαχ
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
νομιζω οτι το ριζοσκυλο ειναι πιο μικρο,εχει αλλη μορφη κοπης?κατι τετοιο παντως δεν ειναι σαν τα ρυζια που περνουμε εμεις εμφανισιακα.
εγω βαζω και μπασματι
 










mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
ειλικρινα ισα ισα το εχει παρει το ματι μου απο μακρια και παντα σε ραφια με κονσερβεσ κτλ....υπεθεσα οτι θα ειναι ειδικη ποικιλια!!!!χαχαχ
αν δεν κάνω λάθος είναι απλά B διαλογής. ότι δηλ δεν καταναλώνουμε εμείς το πωλούν για σκύλους.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95