"Χαμένοι", αλλά όχι ξεχασμένοι...


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Τα σκυλιά συμπληρώνουν και βελτιώνουν τη ζωή μου, αλλά δεν είναι η ζωή μου, και πλέον δυσκολεύομαι να βρω κοινά σημεία για συζήτηση με τους συντρόφους σκυλάδες (από όλους τους χώρους....).
Καπως ετσι ειναι τελικα ή τουλαχιστον και για μενα ... και οσο ο ελευθερος χρονος λιγοστευει, πρεπει να αποφασισεις αν θα ασχολεισαι με τα του σκυλου ή με τον ιδιο σκυλο. Καταλαβα πχ πως ειναι απειρως καλυτερο να χαιρομαι το bulldog μου, παρα να καθομαι εδω να τσακωνομαι με αυτους που δεν τους αρεσει η φυλη... ουτε θεωρω πως υπαρχουν ''γκουρου'' ή ''παντογνωστες'' στο θεμα ''σκυλος'' (ειδα αρκετων τη γνωση ή εμπειρια να ''καταρρεει'' εδω μεσα ... και δεν πιστευω πως εχει κανεις μετρητη ικανοποιησης για τους σκυλους).

Τα θεματα λογικο ειναι να επαναλαμβανονται ... ετσι ειναι σε ολα τα φορουμ.

Πλεον γραφω μονο οταν εχω κατι να πω που ισως βοηθησει καποιον,καποτε εδω μεσα...
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Εισαι mod ομως.
Χαχαχα, τωρα που το λες, αν μπεις και δεις ποσοι ειναι mod και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ(καθολου ομως) στο φορουμ, θα απορρήσεις! Ας ειναι καλα τουλαχιστον οι ανθρωποι οπου κι αν ειναι...

Sent from my Galaxy SII using Tapatalk 2
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Η ουσία είναι ο σκύλος...αλλά η ουσία χάνεται όπου υπάρχει πολύ αγένεια,κλίκες,κατινιές και παρασκήνιο....λογικό είναι πολλοί να κουράστηκαν με όλα αυτά,όσο και αν αγαπούν το σκύλο...Όσοι δε κρύβονται πίσω απο το δάχτυλο τους τα βλέπουν και μιλούν ευγενέστερα για χαμηλό επίπεδο του φόρουμ...(Είχα πεί στον εαυτό μου οτι δε θα ξαναγράψω αλλά έκανα μια εξαίρεση).
 








Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Ξέρεις τους δικούς μου λόγους?Αυτά είναι...και μαντικές ικανότητες εδώ μέσα....εύγε Αλεξία σε θαυμάζω πραγματικά...Θα σου πρότεινα να μην μαντεύεις όμως τουλάχιστον για μένα..όσο και να μη με πάς τουλάχιστον γίνε πιο διακριτική....
Να λοιπόν η απάντηση...κάτι πόστ σαν το παραπάνω της Αλεξίας είναι που σε κάνουν να σιχαίνεσαι και να βαριέσαι να ασχολήσε εδώ μέσα...Έδειξε ενα θέμα με μια διαφωνία και χάρηκε οτι κάτι έκανε...Δε θίγομαι για θέματα που δε με αφορούν(μιας και δεν είμαι ο θιγόμενος εκτροφέας),το οτι έγραψα κάπου και διαφώνησα δε με ενοχλεί,οι παραπάνω εξυπνάδες με ενοχλούν....να είστε καλά!
 
Last edited:


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
καπως ετσι..πολυ εξυπναδα και ειδικα απο mods,γραφικοτητα,χιλιαδες αδιαφορα για μενα posts ,απειρο τσατ,μελη που με ενδιεφερε να τα διαβαζω δεν γραφουν πλεον...ειχα γραφτει στο φορουμ γιατι καμια σχεση δεν ειχε με αυτο τωρα.
ακομη κι αν υπαρχουν ελαχιστα ατομα που θελω να τα διαβαζω,μεσα σε ολα αυτα τα χιλιαδες unread posts μου,χανονται γιατι δεν ειναι δυνατον να χαλαω τοσες ωρες απο τον χρονο μου,μπας και πετυχω κατι καλο με το τουφεκι.
 
Last edited:


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
μορφη κοινωνικης δικτυωσης ειναι κ αυτο ρε παιδια...δεν ειναι τζουκμποξ..."δυσπλασια"...αντε τα κατεβατα..."ζευγαρωμα"....αντε αλλα τοσα κατεβατα...κατι φταιει γενικα στο μυαλο μας,στην εποχη μας,στην καθημερινοτητα μας κ δεν ξερουμε τι ειναι.αυτο εχει σαν αποτελεσμα ,απλα να κριτικαρουμε το ευκολο.το φορουμ ειναι ενα απο αυτα.κ απο την αλλη ,τι αλλο νομιζετε οτι θα διαβασετε?παραπονιεστε για ιδια θεματα..εχετε κανει καμια βολτα σε αλλα φορουμ να δειτε τι γινετε?δεν ειμαστε ρομποτακια εδω μεσα.θα υπαρχει κ καζουρα κ προστριβες κ καυγαδες κ τσατ.αν δεν υπηρχαν ολα αυτα,τι να τους κανουμε τους μοντ?εκτος αυτου...σαν ανθρωποι,εχουμε την αναγκη για επικοινωνια που καλως η κακως,μας βγαινει παντου κ αυτο επειδη απλα,μπορουμε!εχεις το κουταλι μεσα στη νουτελα κ δε θα φας?θα φας!!!

πραγματικα πιστευω,περα απο μερικα παραδειγματα που εφυγαν για λογους φορουμ,ειναι τετοια η εποχη που πολλοι ,μονο χρονο για φορουμ δεν εχουν.πολυ κακως θεωρω οτι ψαχνουμε το προβλημα στο φορουμ.σιγουρα καποιοι θα εχουν παραπονα,αλλα αυτο συμβανει παντου.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
To φόρουμ δεν πέθανε πάντως.
Προσωπικά, έχω πάρει τεράστια βοήθεια και γνώσεις απο δω μέσα, και φίλους που δεν θα τους γνώριζα αλλιώς σε καμία περίπτωση.

Επίσης προσωπικά, διαβάζοντας τα παλιά θέματα δε βλέπω καμία τρελή διαφορά. Πάνω κάτω τα ίδια λέγανε, με τον ίδιο τρόπο με σαφώς λιγότερα άτομα να συμμετέχουν στις συζητήσεις.

Το φόρουμ το αγαπάω και το προτείνω παντού. Κάποια θέματα τα στέλνω σαν συμβουλές στους ανθρώπους που υιοθετούν σκυλιά απο μένα. Και όσοι τα διαβάζουν μου λένε ότι τους βοήθησαν πολύ.

Τώρα όποιος έχει όρεξη για γκρίνια....ας ξαπλώσει, θα του περάσει :p
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Είναι απλά ένα φόρουμ. Εμεις επιλέγουμε τη μορφή του με τα γραφόμενα μας.
Λέτε οτι παλιότερα γραφόντουσαν διαμάντια και οτι σήμερα τα ψάχνεις με το τουφέκι! Ισως έχετε δίκιο αλλά σαν σχετικά νεότερο μέλος που έχω ψάξει πάρα πολυ τα παλιότερα θέματα βρήκα σαφώς διαμάντια (στα τόσα χρόνια ύπαρξης του θα ήταν παράξενο να μην υπήρχαν) αλλά βρήκα και τις ίδιες ατέλειωτες συζητήσεις που υπάρχουν και σήμερα και τολμώ να πω και τις ίδιες αντιπαραθέσεις (ίσως και χειρότερες καθώς πολλές γινόντουσαν από επαγγελματίες του χώρου και εκεί υπήρχαν και συμφέροντα)
Μπορεί αυριο να βαρεθώ και να σταματήσω να είμαι ενεργή. Μήπως όμως αυτό θα οφείλεται στη δική μου αλλαγή (στάση μη ανοχής) σε ίδια θέματα και πράγματα που σήμερα διαβάζω και προβληματίζομαι ή διασκεδάζω;
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Μήπως όμως αυτό θα οφείλεται στη δική μου αλλαγή (στάση μη ανοχής) σε ίδια θέματα και πράγματα που σήμερα διαβάζω και προβληματίζομαι ή διασκεδάζω;
Μπορεί και να φταίει το επικρατούν ύφος, η ποιότητα, οι ενδεχόμενες διαφωνίες

[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Εγώ πάλι πιστεύω ότι τα άτομα μειώθηκαν από τότε που μπήκαν οι πινέζες!!![/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Κάτσε...όχι...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Για να δούμε...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Ε...ηγετική μορφή της κυνοφιλίας...τσακώθηκε με κουμπλότο...την έκανε....[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Κουμπλότο...τσακώθηκε με ηγετικό μέλος του φόρουμ...την έκανε...(όλο το κουμπλότο)[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Εκτροφείς...τσακώθηκαν μεταξύ τους...ή τους θίξανε την εκτροφή...την έκαναν...[/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Μods...ασχολούνται με άλλα κυνολογικά θέματα...την έκαναν...[/FONT]

[FONT=Verdana, Geneva, sans-serif]Ναι μωρέ...φταίνε οι άσχετοι που μπαίνουν...όχι η φαγωμάρα που επικρατεί στο χώρο που την έκαναν οι "επαΐοντες"[/FONT]
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Σχετικα με τη συμπεριφορα. Αλλους τους ενοχλει πολυ, αλλους λιγο και αλλους ελαχιστα εως καθολου.
Προσωπικα με ενοχλει αφανταστα και ειμαι πολυ ευαισθητος στις διατυπωσεις.
Μετα την συνηθισμενη πολύμηνη απουσια μου, δεχτηκα σε θεματα που ανοιξα ή συμμετειχα (με οσο πιο σοβαρο τροπο μπορουσα γιατι για μενα ηταν σοβαρα), ειρωνειες και αγενεια, που αν ηταν face to face θα πιανομασταν στα χερια. Οχι, δεν εχω καμια αξιωση να μου στρωσουν κοκκινο χαλι (μονο στην Μερκελ αυτα), αλλά αξιωνω καποιον στοιχειωδη σεβασμο. Και δεν ειμαι εδω για χαβαλε, εκτος αν το θεμα φτιαχτηκε για χαβαλε, οπως οι διαγωνισμοι φωτογραφιας.

Αυτες οι συμπεριφορες βαζουν στα χερια μου βαριδια οταν τα ακουμπαω στο πληκτρολογιο. Και ετσι, ισως καποιοι αρχαριοι δεν ωφελουνται, γιατι βλεπω ερωτησεις πχ εκπαιδευσης σε πραγματα που εγω τα εχω λυσει προ πολλου με τη βοηθεια σοβαρων επαγγελματιων και εμπειρων μελων, και δεν εχω την παραμικρη διάθεση να πω την γνωμη μου.
Βεβαια, αυτο το βαρος δεν οφειλεται μονο στις συμπεριφορες, αλλά σε ενα συνολο λογων που ανεφερα ηδη.
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ξέρεις τους δικούς μου λόγους?Αυτά είναι...και μαντικές ικανότητες εδώ μέσα....εύγε Αλεξία σε θαυμάζω πραγματικά...Θα σου πρότεινα να μην μαντεύεις όμως τουλάχιστον για μένα..όσο και να μη με πάς τουλάχιστον γίνε πιο διακριτική....
Να λοιπόν η απάντηση...κάτι πόστ σαν το παραπάνω της Αλεξίας είναι που σε κάνουν να σιχαίνεσαι και να βαριέσαι να ασχολήσε εδώ μέσα...Έδειξε ενα θέμα με μια διαφωνία και χάρηκε οτι κάτι έκανε...Δε θίγομαι για θέματα που δε με αφορούν(μιας και δεν είμαι ο θιγόμενος εκτροφέας),το οτι έγραψα κάπου και διαφώνησα δε με ενοχλεί,οι παραπάνω εξυπνάδες με ενοχλούν....να είστε καλά!
Και απ' ότι φαίνεται είμαστε 2 με μαντικές ικανότητες... :cool: