Χαμός οταν λείπουμε όλοι απο το σπίτι....


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ανοιξτε ενα καινουργιο θεμα αν θελετε ή μπορειτε να βρείτε ενα παλιο... υπαρχουν παρα πολλα με πνιχτες, θετικη εκπαιδευση κλπ κλπ :)
 




DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Παιδιά μην βγούμε απο το θέμα, έχουν ανοιχτεί διάφορα topics για μεθόδους εκπαίδευσης και DOOM NX προσέχω να μην έχω εφημερίδα σε μέρος που μπορεί να βρεί, και άμα την βρεί απο λάθος μου θα την αφήσω να τη φάει.( εγώ προσωπικά για παιχνίδι δίνω σκισμένες εφημερίδες μέσα σε κούτα και κρύβω λιχουδιές)
Ωραία. Πες ότι δεν είναι μια εφημερίδα. Πες ότι είναι το κινητό μιας φίλης σου. Το ξέχασε κάπου και πήγε το σκυλί και το πήρε. Θα το αφήσεις να το φάει;
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Ανοιξτε ενα καινουργιο θεμα αν θελετε ή μπορειτε να βρείτε ενα παλιο... υπαρχουν παρα πολλα με πνιχτες, θετικη εκπαιδευση κλπ κλπ :)
Καλά :-(
Σβήστε τα off-topic... :rolleyes:
Πάντως έχει πλάκα να χαλάς το θέμα κάποιου.... *demonio*
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
εμεις εχουμε θεμα απο 7-8 μηνων μεχρι τωρα που ειναι 2.5 χρονων.βεβαια εχουμε βελτιωθει λιγο.απο εκει που γαυγιζε συνεχεια οταν λυπαμε τωρα αν τον αφησουμε ας πουμε 2-3 ωρες γαυγιζει ανα μιση ωρα κανενα λεπτο αντε 2.αλλα και αυτο ειναι ενοχλητικο γιατι τον αφηνουμε ωρες που δεν ειναι κοινης ησυχιας αλλα ακομα δεν μπορουμε να τον αφησουμε ωρες κοινης ησυχιας.ελπιζω καποια στιγμη να διορθωθει τελειως.
 


djnoizeteck

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
63
0
Thessaloniki
www.facebook.com
Εχω μερικά καλά νέα. Αρχίζει και γίνεται αρκετά ησυχη. Σε μια φαση που ηταν οι γονεις μου σπιτι φιλων με το σκυλι, θα καθωταν εκει το βραδυ, την αφησανε μονη της σε ενα δωματιο να κοιμηθει και δεν εβγαλε κιχ... 1 φορα γαυβησε και την ειπε η μανα μου "Εδω ειμαι annie" και τελος...

Επισης, χωρις να με ρωτησουν - και εγινα εξαλλος - την αφηνουν με λουρι στο μπαλκονι - οχι ολη μερα εννοειται και παλι οταν παει να φυγει καποιος κτλπ ουτε γαυβιζει ουτε τιποτα. Συμβιβαζεται με τους περιορισμους σιγα σιγα απο οτι καταλαβαίνω δηλαδη.

Και το τελευταίο, την αφηνουν μπαλκονι 2 ωρες την μερα με λουρι, ειναι καλα η θελει παραπανω/λιγοτερο?

Μου ειπαν να την παρουμε crete και να μαθει να μενει εξω τωρα τον χειμωνα, αυτο δεν θελω με τιποτα να γινει θελω να ειναι μαζι μου το σκυλι... ΕΚΤΟΣ και αν θα ηταν καλυτερο για τον σκυλο να κοιματε μπαλκονι με το crete τον χειμωνα αλλα θα εχει κρυο κτλπ... ειναι husky του αρεσει το κρυο αλλα δεν θα ειναι λιγο υπερβολικο για εναν σκυλο που γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Ελλαδα?

Αλλιως το crete θα μπει μεσα στο σπιτι... εσείς τι λετε?
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Το crate μέσα στο σπίτι είναι το καλύτερο...
Το να την δένουν λίγη ώρα κάθε μέρα δεν είναι τόσο απάνθρωπο...Μαθαίνει ακριβώς αυτό που λες, τον περιορισμό....Όχι υπερβολές και όχι για πολλές ώρες...2 ώρες είναι υπεραρκετές για εμένα..Όχι παραπάνω...Λιγότερο θα σου έλεγα...
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
... ειναι husky του αρεσει το κρυο αλλα δεν θα ειναι λιγο υπερβολικο για εναν σκυλο που γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Ελλαδα?
Ο σκύλος σας που είναι γεννημένο και μεγαλωμένο στην Ελλάδα αντέχει να βγαίνει 30λεπτά μεσημεριάτικα? Σου φαίνεται ότι προτιμά την ζέστη δηλαδή? :D
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εμένα μου φαίνεται σαν να 'χει γατζωθεί από την άμμο και να μην θέλει να κάνει βήμα.
Τύπου...όχι μπάνιο, όχι μπάνιο, όχι μπάνιοοοοοοοοοοοοοοοοο ;)

Ομορφη είναι. Να την χαίρεσαι και να την προσέχεις περισσότερο απ'τον εαυτό σου.
 


djnoizeteck

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
63
0
Thessaloniki
www.facebook.com
Εμένα μου φαίνεται σαν να 'χει γατζωθεί από την άμμο και να μην θέλει να κάνει βήμα.
Τύπου...όχι μπάνιο, όχι μπάνιο, όχι μπάνιοοοοοοοοοοοοοοοοο ;)

Ομορφη είναι. Να την χαίρεσαι και να την προσέχεις περισσότερο απ'τον εαυτό σου.

Ναι δεν ηθελε με τιποτα να μπει, την πηρα στην αγκαλια μου και την εβαλα λιγο σιγα σιγα και ολο και ποιο μεσα αλλα κολυμπουσε συνεχεια προς τα εξω και λεω αστο, δεν της αρεσει πως να το κανουμε :p

Σε ευχαριστω πολυ!