Χαρίζεται Αγίου Βερνάρδου


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πολλοί από εσάς μέσα στο forum γνωρίζετε την ιστορια μου με την Fayette, το Αγίου Βερνάρδου που είχα φέρει πριν από 6 χρόνια από το κορυφαίο εκτροφείο Bernegradens. Τη μεγάλωσα μέχρι ενός έτους και μετά για κάποιους προσωπικους λόγους αναγκαστηκα να την αποχωριστώ (για να είμαι ακριβής,μου τη πήρανε)...Anyway...η κούκλα μου ξαναγύρισε σε μένα πριν από μια εβδομάδα γιατί ο μπαμπάς της φευγει για το εξωτερικό (για τους γνωστούς πλέον λόγους) και είναι αδύνατον να την πάρει μαζί του. Εγω δεν μπορώ να την κρατησω για καθαρά οικονομικούς λόγους...plus ακόμα και αν το ξεπ'ερναγα αυτό θα έπρεπε να μετακομίσω γιατί με 2 Golden και ένα Αγίου Βερναρδου 90 κιλά δεν χωραμε..με τίποτα...Δυστυχώς πρέπει να της βρω σπίτι. Και σύντομα. Η κοριτσάρα μου είναι 6 χρονων, στειρωμένη, σε απίστευτη κατάσταση, τρομερά κοινωνική με άλλα σκυλιά, απίστευτος χαρακτήρας, απολύτως κανένα πρόβλημα υγείας και μορφολογίας (που βλέπουμε συχνά σε Αγίου Βερνάρδου κακής εκτροφής)...΄πολύ τρυφερή...απίστευτα μπουνταλού και αμπλαούμπλας...!! Έχει μάθει να μένει και στο κήπο αλλά τρελλαίνεται να κάθεται μπορστά στο τζάκι τον χειμώνα...και λατρεύει όλο τον κόσμο...
Πραγματικά ειναι σπάνιος χαρακτήρας...
Θα την δωσω μόνο σε περιοχή κοντά σε μένα για να μπορώ να την ελέγχω...οπότε αποκλείεται το εκτός Αττικής..και φυσικά μετά από ανακρίσεις τουλάχιστον τρίτου βαθμού...Αυτά. Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται μ[πορεί να μου στείλει mail στο [email protected]
 

Attachments



τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
καλά για αυτή τη φάτσα μετακομίζω στο διπλανό σου σπίτι!!!:p

απίστευτη!

κράτα τη μωρέ αφού την λατρεύεις και φαίνεται από χιλιόμετρα . ....όλοι καλοί χωράνε!
 








katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ευτυχώς που ε'ιναι ήδη στειρωμένη...γιατί θα μείνουν μακριά οι "εκτροφείς" της κακιάς ώρας...και οι ανίδεοι...Ευτυχώς που δεν είναι φύλακας...γιατί θα γλυτώσουμε από τους "μαντράκηδες" και τους "έχω ένα κτήμα και θα τρέχει μόνη της...ελέυθερη και ωραία"...
Απο την 'αλλη άντε να βρεις την περίπτωση...χλωμο...αλλά ελπίζω...(και στη λεμονιά)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Η αγγελία ας παραμείνει καθαρή από άσχετα σχόλια!
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Θα το ήθελα πάρα πολύ βέβαια είμαι εκτός αττικής, στη χαλκίδα συγκεκριμένα.
Είμαι διστακτικός βέβαια...δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα με 2 αγίου βερνάρδου!
Η γυναίκα μου απλά περιμένει να της πω το ναι...

Είναι κούκλα!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Γιωργο μου δεν 'εχω πρόβλημα να πάει Χαλκίδα, αν ξέρω που πάει. Είναι μια σκύλα την οποία λατρεύω και επουδενί δεν θέλω να πάει κάπου και να μην περναει καλά. Επίσης,έχει κάποιες συνήθειες οι οποίες δεν θέλω να αλλάξουν γιατί είναι 6 χρονών και πάρα πολύ ευαισθητη...Έχει συνηθίσει να μένει μέσα το βράδυ και γενικά να μπαινοβγαίνει...είναι πάρα πολύ του σπιτιού και δένεται πολύ με ανθρώπους...Τρώει μια συγκεκριμένη τροφή, την οποία δεν θα ήθελα να αλλάξει...Είναι υπερβολικά τρυφερή και ήρεμη...Σκέψου το και πες μου...
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Θα εχει παρεα και ο μικρος ψηστο ravendark!! Σκεψου στου μικρου το βαρελακι θα εχεις ουισκακι και στης κοπελαρας θα εχεις cognac(παραδοσιακα πραματα) οποτε θα εχεις επιλογη στο τι θα πιεις!!

Υ.Γ θεωρω εξαρχης οτι το βαρελακι ειναι απαραιτητο αξεσουαρ για καθε αγιοβερναδοσκυλο και τον ιδιοκτητη του