Χαρίζεται - συμβουλές


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
λοιπον το σκεφτηκα σχετικα με τον ροκυ και δν μπορω να τον κρατησω :(:(...θα ηθελα μονο καπιες συμβουλες για το πως θα τον δωσω,με πιες προυποθεσεις,πως θα εμπιστευτω τον καθε που τον θελει και αν μπορουσα πανω στην αγγελια να γραψω ασπουμε οτι θα προτημουσα να μενει στην ταδε περιοχη επειδη θα ειναι πιο κοντα στο σπιτι μ καιθα θελω να τον βλεπω ή ασπουμε οτι θα προτιμουσα να μην ειναι ηλικιωμενος ο κυριος/κυρια.
Επισης αν ασπουμε τον συναντησω αυτον που θελει τον ροκυ και δν μου αρεσει η φατσα του τι θα του πω οτι δν γουσταρω να στον δωσω?:confused:
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θα του πεις ότι θα σας ενημερώσω και μετά από λίγες μέρες θα πάρεις τλφ για να είσαι τυπική και θα πεις τελικά βρήκα να τον δώσω σε κάποιον συγγενή μου.
 






blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Ναι μπορείς να γράψεις ότι θέλεις, π.χ. κάτι πολύ απλό που θα μπορούσες να γράψεις είναι αυτό : Χαρίζεται ο Rocky, ένα απίστευτα γλυκό και παιχνιδιάρικο σκυλάκι, για λόγους καθαρά προσωπικούς μου. Το σκυλάκι είναι υγιέστατο, έχει κάνει όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις για την ηλικία του, καθώς και όλα τα εμβόλια. Θα προτιμηθούν άτομα νεαρής ηλικίας, με κατοικία στην περιοχή τάδε.
Αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι μια απόφαση που σύντομα θα την μετανιώσεις. Τέλως πάντων, μακάρι να βρεις στον Rocky ένα καλό σπίτι με ανθρώπους που θα τον αγαπούν και θα τον φροντίζουν.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
ευχαριστω κατι τετιο θα γραψω..ναι ξερω οτι θα το μετανιωσω αλλα τι αλλο μπορω να κανω? θα πηγαινω να τον βλεπω καθημερινα..ετσι και αλλιως μαζι μου δν περναει και τελεια δεμενο ετσι?
Ειπα στον μπαμπα μου οτι θα τον δωσω μετιποτα λεει ετωτε του λεω να τον εχω μεσα στο σπιτι και μου ειπε οτι αυτος ο σκυλος ειναι για εξω δν ειναι για μεσα!!:mad: επισης μου ειπα οτι το χειμωνα θα τον εχουμε το βαδυ λιτο μεσα στον κηπο...αλλα δν νωμιζω να φτανει αυτο..Δν ξερω τι να κανω? Γνωμες?
 
Last edited:


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Κοίτα... Κι εγώ τον σκύλο μου σε αυλή τον έχω, λυμένο. Μέσα στο σπιτι.. χμμμ... Αν κάνει πολύ κ΄ρυο θα τον βάλω! Όπως και με τον καύσωνα τον έβαζα μέσα μερικές φορες, αλλά μόνο μέχρι το χωλ και μόνο πάνω στο μαξιλαράκι του. Δεν επιτρεπόταν να κινηθεί πουθενά αλλού μέσα στο σπίτι. Είναι λοιπόν πολύ σεβαστικός μέσα όταν μπαίνει,, σαν να μπαίνει σε εκκλησσία! Αλλά λυτό στον κήπο ΜΠΟΡΕΙΣ να τον έχεις, ή πάλι θα βάλει φωνες κανένας μπαμπάς, καμια μαμά? Κάνε ρε μια συζήτηση της προκοπής μαζί τους 15 χρονών κοπέλα! Ρώτα! Δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα! Η μέσα ή έξω, ή λυτός ή δεμένος! Καταρχάς με τα σχολεία και όλα αυτά θα έχεις χρόνο για το σκύλο, ή πάλι να 'χαμε να λεγαμε? Μαρουσώ σκεψου πρωτα το σκυλο σου και μετα το αν θα σου λειψει! Ρε καλή μου... άστο σου λέω... γράψε την αγγελλία και βρες κανέναν άνθωπο της προκοπής!
 




Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά σκυλί στον κήπο?
Και όλοι αυτοί οι κίνδυνοι που ελοχεύουν ???
Από το πιο απλό, που μπορεί να έρθει από κακοπροαίρετο γείτονα, τη φόλα δηλαδή, υπάρχουν χίλιοι δυο κίνδυνοι. Το ρισκάρετε?

Και γιατί να μην μπαίνει μέσα στο σπίτι? μέλος της οικογένειας/αγέλης δεν είναι? ή κάνω τόσο λάθος?
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
και στην αγγελια μπορω να γραψω οτι προτιμω ταδε περιοχη και οχι ηλικιωμενους?
Καλά θα κάνεις να μην εξειδικεύσεις τόσο.... αν το σπίτι είναι καλο και οι άνθρωποι σοβαροί να το δώσεις, κι ας είναι σε άλλη περιοχή ή κάποιας ηλικίας. Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δύσκολο να βρεις σοβαρό σπίτι, ακομα κι αν δεν θέσεις τέτοιους περιορισμούς (οι οποίοι κατα τη γνώμη μου δεν έχουν άμεση σχεση με την μελλοντική ποιότητα ζωής του σκύλου, αλλά μάλλον με τη βολή τη δική σου ή με κάποιες προκαταλήψεις σου).
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.869
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Κοίτα... Κι εγώ τον σκύλο μου σε αυλή τον έχω, λυμένο. Μέσα στο σπιτι.. χμμμ... Αν κάνει πολύ κ΄ρυο θα τον βάλω! Όπως και με τον καύσωνα τον έβαζα μέσα μερικές φορες, αλλά μόνο μέχρι το χωλ και μόνο πάνω στο μαξιλαράκι του. Δεν επιτρεπόταν να κινηθεί πουθενά αλλού μέσα στο σπίτι. Είναι λοιπόν πολύ σεβαστικός μέσα όταν μπαίνει,, σαν να μπαίνει σε εκκλησσία! Αλλά λυτό στον κήπο ΜΠΟΡΕΙΣ να τον έχεις, ή πάλι θα βάλει φωνες κανένας μπαμπάς, καμια μαμά? Κάνε ρε μια συζήτηση της προκοπής μαζί τους 15 χρονών κοπέλα! Ρώτα! Δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα! Η μέσα ή έξω, ή λυτός ή δεμένος! Καταρχάς με τα σχολεία και όλα αυτά θα έχεις χρόνο για το σκύλο, ή πάλι να 'χαμε να λεγαμε? Μαρουσώ σκεψου πρωτα το σκυλο σου και μετα το αν θα σου λειψει! Ρε καλή μου... άστο σου λέω... γράψε την αγγελλία και βρες κανέναν άνθωπο της προκοπής!
Διάβασε το άλλο θέμα της, τον έχει δεμένο γιατί φεύγει.
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Αν η αυλή είναι ανοιχτή.... Δεν είναι προστατευμένη με κάγκελα? Με πόρτα? Με πλέγμα γύρω από τα κάγκελα? Τι να πώ... Δεν ξέρω.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
δν μπορεις να φανταστεις πως τους πηδαει τους τοιχους!! βαλαμε πλευγμα και σκαρφαλωνει πανω στην πορτα και φεγει βγαινει απο τις γονιες απο παντου!! αν με δει να φευγω δν τον σταματει τπτ

Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά σκυλί στον κήπο?
Και όλοι αυτοί οι κίνδυνοι που ελοχεύουν ???
Από το πιο απλό, που μπορεί να έρθει από κακοπροαίρετο γείτονα, τη φόλα δηλαδή, υπάρχουν χίλιοι δυο κίνδυνοι. Το ρισκάρετε?

Και γιατί να μην μπαίνει μέσα στο σπίτι? μέλος της οικογένειας/αγέλης δεν είναι? ή κάνω τόσο λάθος?
στην γειτονια μας οση μενουν ειναι γνωστη μας και φιλισυχη ανθρωποι δν εχει ακουστει ποτε κατι για φολες ή οτιδηποτε αλλο και αυτο το ξερω γιατι εδω ειναι τουλαχιστον 10 σκυλια που περιφερονται ελευθερα και δν εχουν παθει ακομα κατι!!

Διάβασε το άλλο θέμα της, τον έχει δεμένο γιατί φεύγει.
ναι φευγει και δν μπορω να καταλαβω γιατι..οταν τον εχω ελευθερο δν θελει να πεζουμε!! φευγει!!
 
Last edited by a moderator:


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Ναι μπορείς να γράψεις ότι θέλεις, π.χ. κάτι πολύ απλό που θα μπορούσες να γράψεις είναι αυτό : Χαρίζεται ο Rocky, ένα απίστευτα γλυκό και παιχνιδιάρικο σκυλάκι, για λόγους καθαρά προσωπικούς μου. Το σκυλάκι είναι υγιέστατο, έχει κάνει όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις για την ηλικία του, καθώς και όλα τα εμβόλια. Θα προτιμηθούν άτομα νεαρής ηλικίας, με κατοικία στην περιοχή τάδε.
Αν και προσωπικά πιστεύω ότι είναι μια απόφαση που σύντομα θα την μετανιώσεις. Τέλως πάντων, μακάρι να βρεις στον Rocky ένα καλό σπίτι με ανθρώπους που θα τον αγαπούν και θα τον φροντίζουν.
δν εχει κανει αυτες τις εξετασεις..ειναι αναγκαιο?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν του έχεις κάνει εξετάσεις γενικές για ερλίχεια και καλαζάρ;
Είναι παραπάνω από αναγκαίο, με δεδομένο τον τόπο διαβίωσής του.
 




roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
επισης να η αγγελια πως σας φενετε?

Σκύλος προς υιοθεσία
Χαρίζεται ο Rocky, ένα απίστευτα γλυκό, παιχνιδιάρικο και έξυπνο σκυλάκι!!! Η ηλικία του είναι περίπου 2 ετών, ράτσας ημίαιμο πίνσερ. Είναι μεσαίου μεγέθους και δεν μεγαλώνει άλλο!! Είναι εμβολιασμένος, αποπαρασιτωμένος και υγιέστατος.
Θα προτιμηθούν άτομα νεαρής ηλικίας(από 22 χρονών εως και 45) , με κατοικία στην περιοχή της Παροικίας ή Κακαπέτρων.
Ο σκύλος θα δοθεί σε καθαρά φιλόζωα και υπεύθυνα άτομα!! Όποιος ενδιαφέρετε να επικοινωνήσει με την Φραγκούλη Μαρουσώ στο κινητό τηλέφωνο ...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
οχι..αφου θα τον δωσω δν θα το κανουν αυτοι που θα τον παρουν?
Και αυτοι που θα τον παρουν δεν πρεπει να ξερουν πριν αν εχει κατι ο σκυλος?

με κατοικία στην περιοχή της Παροικίας ή Κακαπέτρων.
τι σε κανει να πιστευεις οτι θα βρεθει καποιος "διπλα" στο σπιτι σου ?