Χαρίζονται 2 κουταβάκια χάσκυ με λυκόσκυλο ημίαιμα


Status
Κλειδωμένο θέμα

ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Καλησπερα σε ολους!
Καποιος παρατησε αυτα τα δυο πανεμορφα αδερφακια,εξω απο βιοτεχνια στη βιομηχανικη περιοχη της Δραμας.
Εργαζομενοι της βιοτεχνιας τα λατρεψαν και προσπαθουν να τα φροντισουν οσο μπορουν και να τα προστατεψουν,αλλα δυστυχως τα πραγματα ειναι δυσκολα καθως διπλα ειναι ο κεντρικος δρομος και επιπλεον στη βιοτεχνια μπαινοβγαινουν φορτηγα,οποτε υπαρχει μεγαλος κινδυνος!

Επιπλεον.σε λιγες μερες η βιοτεχνια θα κλεισει για τον Αυγουστο!
Τα κουταβακια ειναι θηλυκα,ηλικιας 1μιση μηνων περιπου.Ειναι πραγματικα αξιολατρευτα,τρελαινονται για χαδια και μολις δουν ανθρωπο κανουν σαν τρελα,σε κοιταζουν μες στα ματια και δεν σταματανε να δινουν φιλακια!Εχουν πραγματικα τεραστια αναγκη για αγαπη!

Μπορουμε να τα μεταφερουμε εμεις στη Δραμα και σε γυρω περιοχες.
Αν ενδιαφερθει καποιος απο πιο μακρια θα βοηθουσε πολυ αν μπορουσε ο ιδιος να ερθει στην περιοχη της Δραμας!

Για επικοινωνια :
6936396045 Νικολετα
6999220606 Ζηνα
6993580152 Ευη
6934707519 Αρης






 
Last edited by a moderator:






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Γλυκύτατα είναι.
Εύχομαι να βρεθούν καλά σπίτια και γρήγορα :)
 


ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Μωρε ειναι υπεροχα πλασματα..(θα μου πεις ποια δεν ειναι???)
Και ειναι τοσο μικροσκοπικα και ευαλωτα..
Και γω ελπιζω να βρεθουν καλα χερια και γρηγορα,γιατι δυστυχως εκει πανω στη βιομηχανικη...το μεγαλυτερο προβλημα ειναι τα αυτοκινητα,ειναι πολυ κοντα κεντρικος δρομος οπου αναπτυσσουν πολυ μεγαλες ταχυτητες..και δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Αν μέχρι να κλείσει η βιοτεχνία για καλοκαίρι, δεν έχουν υιοθετηθεί [που είναι αρκετά πιθανό], τι σκοπεύετε να κάνετε;
 


ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Ελα ντε...εχουμε προσπαθησει να βρουμε λυση οπως μπορουμε..
Απο το κυνοκομειο μας ειπαν οτι επειδη ειναι πολυ μικρα ειναι πολυ επικινδυνο να τα παρουν προς το παρον λογω του τυφου..

Μια ιδεα ειναι να μεινουν στην αυλη της κλειστης βιοτεχνιας,(δουλευει και η μητερα μου στη συγκεκριμενη βιοτεχνια,της μητερας μου ειναι το τηλεφωνο για την επικοινωνια)καθως μια κυρια πηγαινει καθημερινα στη βιομηχανικη και ταιζει τα αδεσποτα,οποτε να ριχνει φαγητο απ'εξω στα μικρα..

Επισης,υπαρχει ενα..κενταδικο εκει απο πισω,εχει εναν χωρο εξω(μονο τσιμεντο αλλα απο το τιποτα..)και ισως μπορεσουν να τα κρατησουν και εκει για λιγο μεχρι να βρεθει καποιος...

Δεν ξερω ψαχνουμε καποια λυση..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Να μην σε στενοχωρήσω, αλλά οι μέχρι στιγμής λύσεις σας, μου ακούγονται κάπως επισφαλείς, έως και ανατριχιαστικές.
Ελπίζω ειλικρινά, να βρεθεί κάτι καλύτερο.
 


ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Οποια προσωρινη λυση και να βρουμε εμεις δε θα ειναι σιγουρα καθολου μα καθολου καλη για τα μικρα..
Ειναι απιστευτα ευαλωτα και χρειαζονται πραγματικα φροντιδα και αγαπη,και ειναι απιστευτο το πως επιζητουν την ανθρωπινη συντροφια!

Να τα κρατησουμε εμεις στο σπιτι ειναι πολυ δυσκολο,εχουμε ηδη 2.
Απλα ελπιζω να βρεθει καποια λυση συντομα...
 


maria trikili

New Member
8 Αυγούστου 2011
1
0
skulakia

εάν αυτά τα σκυλάκια είναι ακόμα διαθέσιμα ενδιαφέρομαι για ένα από αυτά..δυστυχώς πριν λίγες μέρες έβαλε φόλα κάποιος στα δικά μου και θέλουμε να αναπληρώσουμε πάλι το κενό και να ξεχαστούμε λίγο...(...ο ένας που τον είχα από την γιαγιά του που μας την έδωσε ένας φίλος από κω ήταν κι εκείνο xusky με λύκο..και τη λέγαμε rex..την άλλη την μικρούλα την βρήκαμε έξω από το σπίτι μας και ήταν αδέσποτο και έτσι την κρατήσαμε γιατί την λυπηθήκαμε..εάν μπορείτε να μας δώσετε ένα επικοινωνήστε μαζί μου στο e-mail μου... [email protected] θα περιμένω απάντηση
 
Last edited by a moderator:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Μαρία, καταρχάς καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Σε παρακαλώ πολύ, μην γράφεις greeklish γιατί δεν επιτρέπονται.
Τώρα, αν ενδιαφέρεσαι για τα σκυλάκια, καλό είναι να προσπαθήσεις εσύ να επικοινωνήσεις με το κινητό που υπάρχει στο πρώτο ποστ.
Αν τα σκυλάκια έχουν υιοθετηθεί, κάτι που το εύχομαι ολόψυχα, ρίξε μια ματιά και στις αγγελίες του φόρουμ. Υπάρχουν πολλά σκυλάκια διαθέσιμα, ακόμη και όπως περίπου το θέλεις. Το θέμα όμως είναι, να εξασφαλίσεις ότι δεν θα ξαναφολιαστούν από κανέναν.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
θέλουμε να αναπληρώσουμε πάλι το κενό και να ξεχαστούμε λίγο..
η αντικατάσταση είναι λαθεμένος τρόπος σκέψης απόκτησης σκύλου. Άδικος και για το σκύλο που έφυγε και για το σκύλο που θα έρθει και τελικά και για 'σας.

Λυπάμαι για τα σκυλάκια σας που χάθηκαν.

Τα είχατε έξω; Ελπίζω αν θέλετε να χαίρεστε κι εσείς κι αυτά, τα επόμενα να μένουν μαζί σας.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Κουκλια ειναι αλλα κατι που με ενοχλει στις αγγελιες που χαριζονται ημιαιμα ειναι να λεμε πχ. χαριζονται κουταβακια ημιαιμα διασταυρωση με λαμπραντορ, λυκοσκυλο με χασκυ (ουτε καν). Ειδικα οταν υπαρχει και η φωτογραφια το πραγμα ειναι κωμικο. Τα ημιαιμα δεν εχουν αναγκη απο την οποιαδηποτε ωραιοποιηση. Χαριζονται ημιαιμα κουταβια και τελος. Ειναι απο μονα τους μοναδικα κανενα δεν ειναι ιδιο με το αλλο και υπαρχει ενα στα μετρα και τα γουστα του καθενος που θελει συνειδητοποιημενα να υοθετησει ενα ημιαιμο κουταβι.
 


Luna

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2011
109
0
Αχ είναι πανέμορφα !!! Εύχομαι να βρουν σύντομα ένα σπιτάκι και να το γεμίσουν με την τόοοση αγάπη που σίγουρα θα δώσουν !!! Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο άκαρδος μπορεί να είναι κάποιος για να παρατάει έτσι τα κουτάβια αυτά ! Είμαι σίγουρη ότι αυτά τα φατσάκια θα είναι πολύ τυχερά :)
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Ειναι απο μονα τους μοναδικα κανενα δεν ειναι ιδιο με το αλλο και υπαρχει ενα στα μετρα και τα γουστα του καθενος που θελει συνειδητοποιημενα να υοθετησει ενα ημιαιμο κουταβι.
Να συμπληρώσω ότι κι αυτός που θέλει ένα σκυλάκι χωρίς να είναι απαραίτητα συνειδητοποιημένος στο ημίαιμο, δε χρειάζεται να του γεννιούνται προσδοκίες και μεγαλομανίες στο μυαλό γιατί μπαίνει σε λάθος τρόπο σκέψης.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Να συμπληρώσω ότι κι αυτός που θέλει ένα σκυλάκι χωρίς να είναι απαραίτητα συνειδητοποιημένος στο ημίαιμο, δε χρειάζεται να του γεννιούνται προσδοκίες και μεγαλομανίες στο μυαλό γιατί μπαίνει σε λάθος τρόπο σκέψης.
Ακριβως. Και εκτος αυτου αν το ημιαιμο ειναι κουταβι ειναι εντελως kinder εκπληξη.
 




ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Καλησπερα σε ολους.
Εχω εδω και καιρο προβλημα με το ιντερνετ και δεν ειναι ευκολο να μπαινω γι αυτο εδωσα και το τηλεφωνο!
Τα σκυλακια δυστυχως δεν εχουν βρει ακομα σπιτι,προς το παρον βρισκονται ακομα στη βιοτεχνια για λιγες μερες ακομα,την Πεμπτη θα πρεπει να μεταφερθουν στο κενταδικο!

Θα παρακαλουσα οποιος ενδιαφερθει να επικοινωνησει μεσω του κινητου που εχω δωσει γιατι δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ξαναμπω στο φορουμ!(θα δωσω και ενα δευτερο τηλεφωνο τωρα για να ειμαστε σιγουροι)

Η κοπελα που ρωτησε δεν πηρε καποιο τηλ απ οσο ξερω,θα της στειλω τωρα μειλ να δουμε μηπως ενδιαφερεται ακομα..

Οσο για την αναφορα στις ρατσες,δε ξερω αν εχετε δικαιο παιδια.Εγω μπορει να συμφωνω απολυτα μαζι σας,αλλα αν καποιος διαβασει για ημιαιμο σιγουρα η πρωτη του απορια θα ειναι αν θα ειναι μεγαλο η μικρο,απο τι ρατσες μπορει να κραταει..Τουλαχιστον απο τη δικη μου εμπειρια αυτο εχω καταλαβει καλως η κακως...Το θεωρω πιο σωστο να αναφερω εξ αρχης να καταλαβει τουλαχιστον ο αλλος αν προκειται για μεγαλοσωμο η μικροσωμο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Eμένα μου φαίνεται πολύ λογικό αυτό που λέει το μέλος Arzi.. Προτιμώ να διαβάσω ημίαιμο beagle , παρά μεσαίου μεγέθους σκυλάκι , καταλαβαίνω καλύτερα περί τίνος πρόκεται με την πρώτη περιγραφή.
 


ArZi

Active Member
1 Νοεμβρίου 2009
36
0
Λαρισα / Δραμα
Απλα να προσθεσω και καποια ακομα τηλ για επικοινωνια,μονο αν υπαρχει καποιος τροποςνα μπουν και στο αρχικο ποστ τη αγγελιας κατω απο το αλλο τηλ

6999220606 Ζηνα
6993580152 Ευη
6934707519 Αρης
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki