Χα, το ακούσαμε κι αυτο!!!


Lacta

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
95
0
Thessaloniki
Πριν λίγες μερες κάναμε μετα απο συζήτηση με το γιατρο (για το νεαρό της ηλικίας της Λακτας) τη στειρωση.Μέσω του φόρουμ και άρθρων που διαβάσαμε αποφασίσαμε ότι ηταν το καλυτερο γι αυτή!

Τα πραγματα ευτυχώς κύλησαν πολυ καλα και η "δύσκολη περιοδος" πέρασε.

Σημερα στη βόλτα μας ακούσαμε το αναπαντεχο:eek::eek:.Μια Κυρια με το αρσενικό σκυλάκι της περπατούσε διπλα μας κ το μικρό ήθελε να παιξει αλλα η Λάκτα όπως πάντα επιφυλακτική.Βλέπει η Κυρια την τομή της Λακτας και λεει "τόσο μικρη την στειρωσατε" και πριν προλάβω να απαντήσω λεει στο σκυλάκι της "έλα πάμε, ουτε τι ειναι δεν ξέρει το καημενο"

Κι αναρωτιέμαι, το δικό της το σκυλάκι που θα έχει ζευγαρωσει 20 φορές και ποιος ξέρει τι κινδύνους μπορει να διατρέχει το ιδιο και τα θηλυκα νιώθει άντρας;Έλεος ρε παιδια!
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Κάτι τέτοιοι ανεγκέφαλοι γεμίζουν τους δρόμους με αδέσποτα. Ξέρεις πόσες φορές με έχουν σχολιάσει αρνητικά λέγοντας μου ότι έκανα τον σκύλο μου "αδελφή" επειδή τον στείρωσα ; Άντε τώρα να τους εξηγήσεις το αυτονόητο - προφανώς δεν γνωρίζουν κάν την ελληνική, και άρα δεν αντιλαμβάνονται ότι άλλο πράγμα είναι η στείρωση, άλλο η ομοφυλοφυλία, και άλλο η εγχείριση αλλαγής φύλου. Άκου λέει "ούτε τί είναι δεν ξέρει το καϋμένο" !!! :mad::mad::mad:
 


Lacta

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
95
0
Thessaloniki
Κάτι τέτοιοι ανεγκέφαλοι γεμίζουν τους δρόμους με αδέσποτα. Ξέρεις πόσες φορές με έχουν σχολιάσει αρνητικά λέγοντας μου ότι έκανα τον σκύλο μου "αδελφή" επειδή τον στείρωσα ; Άντε τώρα να τους εξηγήσεις το αυτονόητο - προφανώς δεν γνωρίζουν κάν την ελληνική, και άρα δεν αντιλαμβάνονται ότι άλλο πράγμα είναι η στείρωση, άλλο η ομοφυλοφυλία, και άλλο η εγχείριση αλλαγής φύλου. Άκου λέει "ούτε τί είναι δεν ξέρει το καϋμένο" !!! :mad::mad::mad:
Μα το είπε με τετοιο τροπο που με έκανε να λυπηθω τη Λακτιτσα!Εχει κι αυτη μονίμως ενα θλιμμενο βλέμμα!Μεχρι να συνειδητοποίησω τι είπε δεν πρόλαβα να απαντήσω κ ειχε φυγει!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Μην σκας, θα τα συνηθίσεις τα σχόλια των <έξυπνων> ιδιοκτητών... <κρίμα το καημένο>... <είναι ενάντια στη φύση>... πόσα τέτοια έχω ακούσει εγώ για την δικιά μου,,,,

Αυτό που άκουσα σήμερα το πρωί όμως.... η ιδιοκτήτρια ενός αρσενικού <που θέλει γυναίκα το αγόρι της>:mad: άκουσε μου είπε για ένα πάρκο που πάνε όλοι όσοι θέλουν να ζευγαρώσουν τους σκύλους τους...:eek:

Έχουμε πολλά να ακούσουμε ακόμα...
 


Lacta

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
95
0
Thessaloniki
Μην σκας, θα τα συνηθίσεις τα σχόλια των <έξυπνων> ιδιοκτητών... <κρίμα το καημένο>... <είναι ενάντια στη φύση>... πόσα τέτοια έχω ακούσει εγώ για την δικιά μου,,,,

Αυτό που άκουσα σήμερα το πρωί όμως.... η ιδιοκτήτρια ενός αρσενικού <που θέλει γυναίκα το αγόρι της>:mad: άκουσε μου είπε για ένα πάρκο που πάνε όλοι όσοι θέλουν να ζευγαρώσουν τους σκύλους τους...:eek:

Έχουμε πολλά να ακούσουμε ακόμα...
Χαχαχα το παρκο των οργιων.....
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Τι να πεις μωρέ για τον κάθε άσχετο που αυτά που λέει τα πιστεύει κίολας

off topic αλλά η ίδια μου είπε πως φοβάται τα αδέσποτα γιατί είναι επιθετικά, και ο λόγος που είναι επιθετικά είναι γιατί ζηλεύουν τους σκύλους που ζουνε σε σπίτι... δηλαδή δεν ξέρεις να βάλεις τις φωνές ή τα γέλια από τα νεύρα σου με κάτι τέτοια

Όπως κατάλαβες το πάρκο τον οργίων όπως εύστοχα είπες δεν είναι τίποτα....
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Από την στιγμη που εμεις κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε για τα σκυλια μας ο καθε ασχετος περαστικος μπορει να λεει οτι θελει
Αν μου πεις καποιος οτι κανω κατι λαθος σχετικα με τον σκυλο μου θα οτν γραψω εκει που δεν πιανει μελανι, εκτος και αν προκειται για ατομο που γνωριζει απο σκυλια με την σωστη εννοια και οχι "γνωριζει απο σκυλια". Μονο τοτε θα τον λαβω υποψην μου και θα προβληματιστω.

Κατα τα αλλα... Λες η Baroque να ειναι καταθλιπτικη και τα εχει ψυχολογικα προβληματα επειδη στειρωθηκε σε μεγαλη ηλικια και ειχε γνωρισει την χαρα του σεξ και το θαυμα της μητροτητας? Οταν ξαναπετυχεις την κυρια στο παρκο σε παρακαλω πολυ ρωτησε την. Γιατι η κυρια φαινεται οτι "γνωριζει" απο σκυλια και η γνωμη της μετραει

Αχ βρε Ελλη ελιωσα απο τα γελια! Επρεπε να της πει ναι καλε και τα ταρατσοσκυλα γαυγιζουν συνεχεια γιατι θελουν να συνετισουν τα σκυλια που εχουν το θρασος και βγαινουν βολτες
 


Lacta

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
95
0
Thessaloniki
Τι να πεις μωρέ για τον κάθε άσχετο που αυτά που λέει τα πιστεύει κίολας

off topic αλλά η ίδια μου είπε πως φοβάται τα αδέσποτα γιατί είναι επιθετικά, και ο λόγος που είναι επιθετικά είναι γιατί ζηλεύουν τους σκύλους που ζουνε σε σπίτι... δηλαδή δεν ξέρεις να βάλεις τις φωνές ή τα γέλια από τα νεύρα σου με κάτι τέτοια

Όπως κατάλαβες το πάρκο τον οργίων όπως εύστοχα είπες δεν είναι τίποτα....
Ναι, μερα με τη μερα ακούω διάφορα.Η ίδια Κυρια είπε ε λέω να το ζευγαρωσω το σκυλι να ξελαμπικαρει λίγο;;;
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Παντως δεν ειπε κανενα ψεμα δεν ξερει το σκυλι τι ειναι και ουτε τα αλλα σκυλια την καταλαβαινουν,το οτι επεμβαινουμε στην φυση ειναι και αυτο αληθεια,το κανουμε επειιδη βολευει την δικη μας κοινωνια στην οποια τα σκυλια κακοπερνανε ειτε ελευθερα ειτε δεσποζομενα,τα αλλα ζωα δηλαδη γιατι δεν στειρωνονται?μονο αυτα που ζουνε κοντα μας οπως τα αρσενικα αλογα για να τα ιππευουμε.
Οι αποψεις ειναι πολλες οι λυσεις το ιδιο,ολοι εχουν τα δικια τους,και τελικα ο καθενας κανει οτι νομιζει σωστο,παντως αν κοντραριστουν τα επιχειρηματα πιστευω οτι οι κατα των στειρωσεων εχουν δικιο.
 


Lacta

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
95
0
Thessaloniki
Παντως δεν ειπε κανενα ψεμα δεν ξερει το σκυλι τι ειναι και ουτε τα αλλα σκυλια την καταλαβαινουν,το οτι επεμβαινουμε στην φυση ειναι και αυτο αληθεια,το κανουμε επειιδη βολευει την δικη μας κοινωνια στην οποια τα σκυλια κακοπερνανε ειτε ελευθερα ειτε δεσποζομενα,τα αλλα ζωα δηλαδη γιατι δεν στειρωνονται?μονο αυτα που ζουνε κοντα μας οπως τα αρσενικα αλογα για να τα ιππευουμε.
Οι αποψεις ειναι πολλες οι λυσεις το ιδιο,ολοι εχουν τα δικια τους,και τελικα ο καθενας κανει οτι νομιζει σωστο,παντως αν κοντραριστουν τα επιχειρηματα πιστευω οτι οι κατα των στειρωσεων εχουν δικιο.
Μύθος:Θα πάω εναντια στην φυση
Αλήθεια: Η φύση έχει δέντρα και λουλούδια και όχι πολυκατοικίες και διαμερίσματα. Στη φύση δεν υπάρχει αδικία ή κακία ενώ στην ανθρώπινη κοινωνία η κακία αφθονεί και δυστυχώς βάζει συχνά στο στόχαστρό της αθώα ζώα. Δεν ζούμε στη φύση όπως ούτε και τα κατοικίδιά μας. Αφού λοιπόν επιλέξαμε να "πάμε ενάντια στη φύση" βάζοντας ένα σκύλο ή γάτο στο σπίτι μας, τουλάχιστον ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας.
Πηγή:http://www.cypruspet.com/index.php?option=com_content&view=article&id=218:--------&catid=15
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Υπάρχουν απαντήσεις και απαντήσεις που μπορείς να δώσεις. Την καλύτερη την έχω σε φωτογραφία στο κινητό μου. Ένα μωρό σκυλάκι στην Πατρών χαλκομανία.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ολα τα ζωα γινονται χαλκομανια καποτε,δηλαδη τα λιονταρια που τρωνε τι γκαζελες πρεπει να τα βγαλουμε τα δοντια???
Μα αυτο ειπα,καλο η κακο κανουμε επεμβαση στην φυση,και οποια επεμβαση μπορουμε να αποφυγουμε καλα ειναι να την αποφευγουμε.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
H στειρωση εχει λογικη. Δεν επεμβαινουμε στη φυση ολοκληρωτικα στειρωνοντας οτι κινειται, αλλα καποια κατοικιδια.
Μηπως και οι ''προφυλαξεις'' ειναι εναντια στη φυση, δηλαδη θα επρεπε σε καθε συνουσια να ειχαμε συλληψη; Μην φτασουμε εκει...
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Παντως δεν ειπε κανενα ψεμα δεν ξερει το σκυλι τι ειναι και ουτε τα αλλα σκυλια την καταλαβαινουν,το οτι επεμβαινουμε στην φυση ειναι και αυτο αληθεια,το κανουμε επειιδη βολευει την δικη μας κοινωνια στην οποια τα σκυλια κακοπερνανε ειτε ελευθερα ειτε δεσποζομενα,τα αλλα ζωα δηλαδη γιατι δεν στειρωνονται?μονο αυτα που ζουνε κοντα μας οπως τα αρσενικα αλογα για να τα ιππευουμε.
Οι αποψεις ειναι πολλες οι λυσεις το ιδιο,ολοι εχουν τα δικια τους,και τελικα ο καθενας κανει οτι νομιζει σωστο,παντως αν κοντραριστουν τα επιχειρηματα πιστευω οτι οι κατα των στειρωσεων εχουν δικιο.
με την στείρωση δεν αφαιρούμε το φύλλο του σκύλου!και κανονικα θα έπρεπε να ήμασταν υποχρεωμένοι απο νόμο να την κάναμε τ στείρωση!
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Για τα δεσποζόμενα τουλάχιστον, υπάρχει και η λύση δεν στειρώνω δεν ζευγαρώνω.

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να στειρώνουμε, και μάλιστα να είναι και υποχρεωτική?
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Για τα δεσποζόμενα τουλάχιστον, υπάρχει και η λύση δεν στειρώνω δεν ζευγαρώνω.

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να στειρώνουμε, και μάλιστα να είναι και υποχρεωτική?
Σωστη αυτη η σκεψη και αυστηρα στη κριση του καθε ιδιοκτητη, και η απαντηση φανταζομαι οτι ειναι για να μην ''τρελαινονται''...
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Για τα δεσποζόμενα τουλάχιστον, υπάρχει και η λύση δεν στειρώνω δεν ζευγαρώνω.

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να στειρώνουμε, και μάλιστα να είναι και υποχρεωτική?
Συμφωνώ.....
Εγώ έχω και αρσενικό και θηλυκό, δεν θέλω να τα στειρώσω, κι ας τραβάω "των παθών μου τον τάραχο" δυο φορές το χρόνο που η Ρούνη είναι σε οίστρο....
Αν είσαι προσεκτικός, δεν πρόκειται να σου συμβεί το οτιδήποτε....
Δε λέω ότι όποιος στειρώνει κάνει κάτι "μεμπτό"...Αλίμονο....
Αλλά καλύτερα να μην είμαστε ΤΟΣΟ απόλυτοι και αφοριστικοί....
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Για τα δεσποζόμενα τουλάχιστον, υπάρχει και η λύση δεν στειρώνω δεν ζευγαρώνω.

Γιατί πρέπει σώνει και καλά να στειρώνουμε, και μάλιστα να είναι και υποχρεωτική?
Και εγώ συμφωνώ, τον ερμή δεν τον έχω στειρώσει και βέβαια δεν προτίθεμαι να τον ζευγαρώσω. Το άβατάρ σου τέλειο !!!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δε λέω ότι όποιος στειρώνει κάνει κάτι "μεμπτό"...Αλίμονο....
Αλλά καλύτερα να μην είμαστε ΤΟΣΟ απόλυτοι και αφοριστικοί....
Συμφωνω. Να ειναι αυστηρα στην κριση του καθε ιδιοκτητη(μιλαμε μονο για δεσποζομενα τωρα) και να μην υπαρχει αλληλοκατηγορια.
Βεβαια αν συμβει εγκυμοσυνη, τρεχατε ποδαρακια μου τι θα γινουν τα κουταβια κλπ...

Για τα αδεσποτα στους δρομους και στις φιλοζωικες τι λεμε; Αστειρωτα;
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Σ

Για τα αδεσποτα στους δρομους και στις φιλοζωικες τι λεμε; Αστειρωτα;
Εκεί νομίζω είναι μονόδρομος και λύση ανάγκης.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU